בית חולים אסף הרופא

✆ טלפון: 08-977-9999

כתובת: צריפין, 70300, באר יעקוב, 70300

מרכז רפואי אסף הרופא שנמצא בראשון לציון חולש על איזור ראשון לציון, לוד, רמלה, גדרה והסביבה ומספק שירותים רפואיים נרחבים לתושבי האיזור כולו. המוסד הוקם באופן רשמי בשנת 1949והיום נחשב בית חולים אסף הרופא למרכז השלישי בגודלו בארץ עם כ-800 מיטות אשפוז.

קצת היסטוריה או – מי זה בעצם אסף הרופא?

אסף הרופא הוא בית חולים בראשון לציון שהוקם עם קום המדינה על שרידיו של בית חולים עות'ומני ששימש את החיילים הטורקים בתקופה שלפני מלחמת העולם הראשונה. מי שתהה על שם מי נקרא מרכז רפואי אסף הרופא הרי שמדובר ברופא יהודה שפעל במאה השישית בארץ ישראל והתמחה בעיקר בטיפול בצמחי מרפא. שמו של הרופא היה אסף בן ברכיהו שבין השגיו המוכרים והבולטים היה חיבורה של שבועה רפואית, דומה לשבועתו של היפוקרטס, שטענה להתחייבות הרופאים לעזור לעניים וגם לעשירים בצורה שווה ולעולם לא למעול באמונם של אלו שמבקשים מהם עזרה רפואית. שיטות הרפואה של אסף הרופא התבססו על רפואה טבעית ועל הגיינה נכונה – שימוש במים נקיים, צריכת מזון בריא, רחצה קבועה והתעמלות.  

מרכז מוביל בתחום הרפואה באיזור שבין תל אביב לירושלים

בית חולים אסף הרופא מאכלס תחת כתליו מערכת מחלקות רפואיות רבות. מחלקת המיון שכוללת יחידת טראומה מובילה בתחומה, מחלקה פסיכולוגית ושיקומית, מחלקת טיפול נמרץ כללית, מחלקה לשיקום וטיפול בילדים עם שיתוק מוחי, מחלקת יולדות איכותית, מחלקה כירורוגית בה פועלים מומחים בתחומי הלב, הראש והריאות ומגוון מכונים ויחידות רפואיות שמציעות שירות רפואי למגוון בעיות פיזיולוגיות ונפשיות – ממרפאות שיניים מומחיות ועד למרפאה לאבחון מוקדם של טרשת העורכים, מכון פיזיותרפיה מצליח, מכון להפרעות שינה, מכון למחקר תרופתי ועוד.

מחלקת היולדות של מרכז רפואי אסף הרופא מהווה את אחת המחלקות הבולטות בארץ שמשרתת נשים הריוניות ויולדות מכל האיזור ועושה זאת תוך שימוש בשיטות מתקדמות של לידה טבעית, בחדרי לידה מושקעים ונוחים ותוך אכלוס התינוקות בתינוקיה מרווחת ונוחה. בנוסף, פועלות בתוך בית חולים אסף הרופא אינספור מעבדות וכן מכוני מחקר בנושאים רפואיים שונים שמספקים מענה לבעיות בריאותיות שונות במסגרת טיפולי יום או טיפולים חד פעמיים.

בבית חולים אסף הרופא מחקר אקדמי רפואי מוביל

בית חולים אסף הרופא מאפשר לסטודנטים לרפואה, רופאים מתמחים ופרופסורים לעסוק במחקר רפואי במסגרת מעבדות ומרכזי המחקר שנמצאים בבית החולים. לצד המחקר והפיתוח הרבים שמתבצעים במסגרת פעילות שוטפת, ישנה גם פעילות בלתי פוסקת של בית החולים במסגרות קהילתיות שונות. בין היתר מפעיל מרכז רפואי אסף הרופא בית ספר שיקומי לילדים עד גיל 8 שסובלים משיתוק מוחין ובעיות מוטוריות שונות וכן גן ילדים טיפולי לילדים עם אוטיזם. בנוסף פועל בין כתלי מרכז רפואי אסף הרופא גם בית הספר לסיעוד ובית הספר לפיזיותרפיה.

Comments are closed.