בחירת ביטוח נסיעות לחו"ל הטוב ביותר עבורך, בהתבסס על חופש המידע ובחירה שלכם

2022-05-18

להזמין ביטוח נסיעות לחו"ל יכול להיות תהליך מבלבל ולא פשוט. יש הרבה מידע שצריך לקחת בחשבון ולא תמיד ברור איזו פוליסה תתאים לצרכים שלך. עם זאת, יש כמה דברים שכדאי לדעת לפני רכישת פוליסה.

ישנם שלושה סוגי ביטוח נסיעות לחו"ל עיקריים:

הדבר החשוב ביותר הוא שרצוי תמיד לעשות ביטוח נסיעות בנסיעות לחו"ל! הביטוח יגן עליך מפני אירועים בלתי צפויים שעלולים להפריע למהלך הטיול ולהשאיר אותכם במצב לא נוח עם הוצאות גבוהות מהרגיל. בנוסף ישנם גורמים רבים שעלולים לגרום להפסקת נסיעה, כגון:

 • עיכובים בטיסה
 • ביטול טיסה
 • פספוס קונקשן
 • אובדן כבודה
 • בעיות בריאותיות

ועוד..

ביטוח טיסה לחו"ל מכל סיבה

הביטוח מכסה אותכם במקרה של דחייה או ביטול טיסה, ובנוסף במקרה שבו נאלצתם לקנות כרטיס חדש בגלל בעייה רפואית לדוגמא. רובנו לרוב לא נוטים לעשות ביטוח מסוג זה אבל הוא שלב חשוב מאוד בתכנון הטיול שלך בשנת 2022. כיסוי ביטולים או דחיית טיסה מבטיחים שתוכלו לקבל החזר כספי או לחלופין כרטיס טיסה למועד מאוחר יותר.

אתם יכולים לבטח את עצמכם למקרים הבאים:

 1. ביטול טיסה
 2. דחייה טיסה בגין מחלה או סיבות אחרות
 3. איחור (במקרה בו נאלצת לרכוש כרטיס טיסה חדש)

ביטוח מטען כבודה לחו"ל

ביטוח כבודה מכסה אותכם במקרה שקרה משהו לכבודה שלכם, לדוגמא:

 • אובדן – נגיד והגעתם לרומא ואתם לא מוצאים את המזוודה שלכם, במקרה כזה תקבלו גם החזר על מה שהיה בה וגם תקבלו החזר מסויים על מה שתקנו.
 • נהרס אפילו חלקו (גם לציוד אותו הבאתם אתכם וגם לציוד אותו קניתם במהלך הטיול). אם לדוגמא נחתתם בארץ והגלגל של המזוודה נשבר, תוכלו לקבל כסף לתיקון או לקנייה של מזוודה חדשה.
 • גנבה – אם גנבו לכם משהו במהלך הטיול תוכלו לגשת למשטרה לדווח ותכבלו החזר בסכום אותו ביטחתם.

ביטוח בריאות לחול

ביטוח זה הוא החשוב ביותר מפני שאם חלילה קרה לכם מקרה בריאותי כלשהו ופניתם לבית חולים או רופא החברה תדאג להחזיר לכם את התשלום או לשלם במקומכם.

לדוגמא:

 • טסתם לחופשת סקי ונשברה חלילה היד ואתם חייבים פינוי למיון וגבס, החברה תדאג לכם להפנייה והחזר כספי.
 • טסתם עם ילדים והם עם חום, במקרה כזה תפנו למיון או רופא וגם פה תקבלו החזר. גם אם במקרה ישנה חובה לחזור לארץ החברה תדאג לכך.
 • תאונת דרכים – גם פה תקבלו החזר מלא על הטיפול וההטסה לארץ במקרה הצורך.

איזה גורמים מספקים ביטוח נסיעות לחו"ל

יש שלושה אפשרויות עיקריות לבחירה בכל הנוגע לנסיעות לחו"ל ולכיסוי ביטוחי. ספקי הביטוח הנוכחיים עשויים להציע זאת כחלק מהשירות שלהם, כך שתוכל לברר איתם

  1. מקום העבודה שלך
  2. חברות כרטיסי אשראי
  3. קופות חולים
  4. חברות ביטוח פרטיות

ביטוח נסיעות לחו"ל דרך חברות האשראי:

כמעט לכל אחד ואחת יש כרטיס אשראי בארנק בימינו וכחלק מהמדיניות השירות שלהם הם מספקות ביטוח נסיעות לחו"ל (כחלק מהשירות). אחד היתרונות של ביטוח זה שלא תצטרכו להוציא כסף נוסף על תשלום לפוליסה, אך כדאי לברר ולהבין את מה בדיוק מכסה ביטוח נסיעות לחו"ל דרך חברות האשראי.

בנוסף חשוב לדעת שככל שכרטיס האשראי שלכם ״נחשב״ יותר כך הביטוח יהיה איכותי ומקיף הרבה יותר.

אם יש לכם כרטיס אשראי מאחד החברות הבאות – מומלץ לכם ליצור קשר ולברר איזה כיסוי אתם מקבלים בעת שיהיה בחו"ל:

 • ויזה
 • ישראכרט
 • אמריקן אקספרסמאסטרכארד
 • דיינרס
 • לאומי קארד
 • כאל

ביטוח נסיעות לחו"ל דרך קופות החולים

גם כאן כמו בכרטיסי האשראי כל קופה נותנת שירות שונה בהתאם לביטוח אותו אתם מחזיקים. לרוב כאשר תעשו ביטוח נסיעות דרך הקופה המחיר יהיה בערך זהה לחברות פרטיות, אך אתם חייבים להיות חברי הקופה בה אתם רוצים לרכוש את הביטוח.

ביטוח נסיעות פרטי  לחו"ל

לרוב המטיילים יעשו ביטוח דרך חברות פרטיות או דרך סוכנים אשר עובדים עם החברות הללו, מחיר הביטוח ינוע בין דולר בודד ליום ועד כמה דולרים ותלוי בהיקף הביטוח, מצב בריאותכם וגילכם.

חשוב לבדוק מה בדיוק מכסה הביטוח אותו אתם רוכשים ומה הכיסויים שלו. ישנם ביטוחים מיוחדים לספורט, הריון, מחלות כאלו או אחרות וכו..

איזה חברת ביטוח נסיעות לחו"ל הכי מומלצת

ענף הביטוח הוא ענף תחרותי וקשה לדעת איזו חברה היא הטובה ביותר. עם זאת, כל אחת מהחברות הללו מצוינת בדרכים שלה. בכדאי לקבוע עובדות ולדרג את חברות הביטוח משרד האוצר מבצע מדגמים בקרב הנוסעים לחו"ל אשר רכשו ביטוח ובודק מספר פרמטרים. מצ"ב טבלת השוואת מדדי השירות עבור שנת 2020:

טבלה: תוצאות מדד השירות ביטוח נסיעות לחו"ל 2020 ע"פ רשות שוק ההון

שם החברהמדד השירות הסופיציון משוקללשיעור תשלום
תביעות
מהירות טיפול
תביעות
טיפול
בלקוחות
תלונות
ציבור
זמן
מענה
כלים
דיגיטלים
*פספורטכארדN/A9897100N/A96N/A85
הפניקס ביטוח נסיעות לחו"ל8482848082888798
AIG ביטוח נסיעות לחו"ל8396969686675280
מנורה ביטוח נסיעות לחו"ל8171717289889281
כלל ביטוח נסיעות לחו"ל8179778189677897
ביטוח ישיר ביטוח נסיעות לחו"ל7977847081828597
הראל ביטוח נסיעות לחו"ל7684878281821093
מגדל ביטוח נסיעות לחו"ל7469805868828989

* חברת דיוויד שילד (פספורטכארד) – מיזם זה הושק לראשונה בשנת 2020, אך תצטרכו להמתין חמש שנים נוספות כדי לקבל את מידת הפעילות של הרשות. עד אז נוכל לדווח על מרכיביהם רק באינדקס הכולל נתונים מפעילויות העומדות בדרישת הנפח המינימלי. לתוצאות מדד השירות 2020 ביטוח נסיעות לחו"ל לחץ כאן. 

לסיכום

לא מומלץ להשאיר את כל נושא הביטוח לרגע האחרון ומומלץ לברר את המידע מראש. החדשות הטובות הן שישנם סוגים רבים ושונים של ביטוחים זמינים, אז כל אחד אמור להיות מסוגל למצוא משהו שעונה על הצרכים שלו. קבלו הצעות מחיר לביטוח בשלושה חברות שונות, השוו את המחרים ופוליסות ביטוח ורק אחר כך תעשו את ההחלטה הנבונה לכם.

medplus.co.il הינו אתר מידע כללי לצורך סיקור ולימוד אישי בלבד ועשוי להשתנות מעת לעת. לפני שאתם טסים לחופשה חשוב לבדוק מול הגורמים הרלוונטים ולשים לב לכל אותיות הקטנות בפוליסת הביטוח לחו"ל שבחרתם.

מדפלוס (MedPlus)
Logo