האגודה לזכויות החולה

האגודה לזכויות החולה הינה אגודה שעוזרת לחולים ולבני משפחותיהם לממש ולאכוף את הזכויות הניתנות להם על פי חוק. חוק זכויות החולה מאפשר לאנשים שסובלים מבעיות רפואיות ולבני משפחותיהם לפנות למערכת הבריאות בבקשה לאכיפת זכויות שונות – מזכויות רפואיות ועד זכויות פיננסיות והומאניות.

תפקיד האגודה לזכויות החולה הוא לעורר את המודעות של הציבור הרחב לזכויות של אותו אדם מבחינה חברתית, רפואית, הומאנית וכלכלית. היא עוזרת לחולים בכל הארץ לזכות במימוש זכויותיהם ומטפלת בסוגיות שונות שקשורות לחוק זכויות החולה, בין היתר היא דואגת לפרסם ולהביא לידיעת הציבור מקרים שבהם הופרו זכויות החולה ולתקן את המעוות.

עבור החולים היא מהווה כתובת למימוש זכויותיהם ולקבלת מידע על הזכויות המגיעות להם. העובדה היא שלא כל החולים מודעים לזכויות שמגיעות להם על פי חוק מבחינה חברתית, מבחינה סביבתית ומבחינה כלכלית ורפואית. האגודה מתמחה במתן מידע ותמיכה ועוזרת לחולים להכיר ולקבל את זכויותיהם.

הפנייה לאגודה יכולה להיעשות באמצעות הטלפון במספר: 03-6022934 או דרך אתר האינטרנט של האגודה לזכויות החולה בכתובת: www.patients-rights.org

כמו כן, באתר האינטרנט של האגודה ניתן למצוא מידע רב שמתעדכן כל הזמן על זכויות חולים בישראל, על מה שמגיע או לא מגיע ובאילו תחומים וגופים אנחנו יכולים לקבל זכויות מיוחדות כבעלי בעיה רפואית זו או אחרת. המידע הזה לצד פנייה אישית לאגודה יכול לסייע באופן משמעותי לחולים שאין להם את הידע המוקדם ואת מסגרת התמיכה הרצויה לשמירה על זכויותיהם.

מדפלוס (MedPlus)
Logo