מהי רמת היעילות של אדנוזין כנגד נשירת שיער?

2023-11-14

רוב רובם של המחקרים בתחום נשירת השיער עסקו בחקר של מינוקסידיל ופינאסטריד כתרופות רלוונטיות כנגד נשירת שיער ועידוד צמיחתו. מדובר על תרופות הנחשבות יעילות באופן יחסי, אך לצידן תופעות לוואי לא פשוטות.

מינוקסידיל ופרופסיה תופעות לוואי

שימוש בתרופה מינקוסידיל עלול להוביל את המשתמשים בה לחוש בגירויים ורגישויות שונות באזור הקרקפת ואף בתנודות בלחץ הדם. שימוש בפינסטריד, המוכרת לרבים בשם "פרופסיה", הינה תרופה העלולה להוביל לאימפוטנציה במידה והאדם צורך אותה באמצעות כדורים.

תופעות הלוואי הלא פשוטות של שתי תרופות אלו, מובילה גברים רבים להסס ואף לסרב מלצרוך אותן. זאת למרות מחקרים שהצביעו כי צריכה של שתי תרופות אלו יש בהן להוביל לשיקום וצמיחת השיער.

מעודד צמיחת שיער

מחקרים מהשנים האחרונות מצביעים על אדנוזין כחומר יעיל נגד אובדן שיער, כשימוש בחומר זה אינו מוביל לתופעות לוואי אותן תיארנו קודם. מחקרים גילו כי האדנוזין תומך בגורם FGF-7 האחראי על צמיחת השיער ולמנוע השתלת שיער בישראל או בטורקיה, זאת באמצעות פעולה ישירה של תאי פפילה עוריים.

מהו בדיוק האדנוזין?

נתונים כימיים
מסה מולרית267.097 יחידת מסה אטומית מאוחדת
מזהים
קוד ACTC01EB10
מספר CAS58-61-7
PubChem60961
ChemSpider54923

 

האדנוזין (Adenosine) הינו תרכובת ביו אורגנית משמעותית האחראית על מספר פונקציות בגוף האדם. מחקרים הוכיחו כי תכשירים למריחה על הקרקפת ובו אדנוזין יכול להוביל לשיפור צמיחת השיער אצל נשים וגברים.

אדנוזין לשיער

טיפול מקומי של אדנוזין בקצף או תמיסה, במינון הנחשב נמוך, הוביל רבים לציין כי השימוש במוצר בו אדנוזין מוביל לתוצאות טובות יותר לעומת התרופות הקודמות – מינוקסידיל ופינסטריד. אלו שהשתמשו בטיפול הכולל אדנוזין דיווחו על הצלחת הטיפול כנגד נשירת שיער במיוחד במקרים של התקרחות גנטית.

האדנוזין פועל באופן שמוביל לגירוי צמיחת השיער ועיבויו, גם במצבים בהם החל השיער בתהליך בו הוא הופך לדק ודליל. מחקרים הראו כי שימוש בתכשירים בהם אדנוזין במשך שנה הביאו לשיפור מצב השיער ב-84% מהמקרים.

לקריאה של מחקרים מדעיים אודות האדנוזין:

מחקר השוואתי אצל גברים בין אדנוזין למינוקסידיל.

פעילות האדנוזין אצל נשים.

השתלת שיער הפתרון למי שלא הצליח לשמר את השיער הקיים

מהי רמת היעילות של אדנוזין כנגד נשירת שיער?

פרופסור קרוסקו מראיין את דוקטור אילונה קרבול. כשמדברים על השתלות שיער, לרוב חושבים שמדובר בניתוח בו משתמשים בחלק הגוף של המטופל למילוי חלקים קירחים או מקריחים בקרקפת. השתלת שיער סינטטית היא הליך שונה, כזה שהוא מיקרו-כירורגי. זה נותן תוצאות מיידיות. סרטון מתוך ערוץ YOUTUBE מדיקו

כיום קיימת האפשרות לבצע השתלת שיער למי שלא היה בר מזל ולא הצליח להציל את השיער הקיים.

עקרון השתלת השיער מתבסס על לקיחת שיערות מהאזור האחורי של הראש ולהעביר אותם לצד הקדמי בו איבדנו שיער.

יחד עם זאת קיימים גם מקרים בהן אין למטופל או מטופלת אזור תורם מספיק מאחורי הראש ומקרה כזה הפתרון היחיד הינו השתלת שיער סינטטית.

השתלת שיער רגילה או סינטטית ואיפה?

רופא מומחה להשתלת שיער

כמובן שאין כמו השתלת שיער רגילה במיוחד מכיוון שבהשתלת השיער הרגילה השיערות ימשיכו לצמוח ויתנגו באזור המושתל כרגיל.

תחום השתלות השיער כיום מובל בעיקר בעיר איסטנבול בטורקיה, ולא בכדי טורקיה נקראת בירת עולם השתלות השיער העולמית.

לעומת זאת השתלת שיער סינטטית פחות אטרקטיבית מכיוון שהשיער הסינטטי נושר עם הזמן ובנוסף זה לא שיער אמיתי ולכן הוא לא צומח, המפתיע בנושא הזה הוא שדווקא בישראל התחום פורח וככול הנראה נהיה מהמובילים בתחום זה בעולם בשנים הבאות.

*מאמר זה הינו תוכן שיווקי אשר פורסם באתר שלנו על ידי חברת פרסום (צד ג) ומספק מידע בלבד ואינה מהווה אבחנה או המלצה לטיפול בתרופה או במצב רפואי כזה או אחר.  בנוסף, מאמר זה הינו נחשב בגדר דעה ועלול לכלול תוכן שיווקי אשר מתבסס על עובדות מרחבי האינטרנט.
אהבתם את הכתבה? שתפו אותה עם החברים והמשפחה שלכם על מנת שגם הם ישמרו על אורח חיים בריא.

כתבו תגובה

   השאירו תגובה

   שירותי רפואה פרטיים VIP

   הכוונה רפואית אישיתי מהמומחים המובילים בישראל בשת״פ עם מד פלוס - קביעת תור מהיר לרופאים באופן פרטי, ליווי סיעודי, מעבדה עד הבית, משלוח תרופות באופן מהיר עד הבית ועוד..

   שירותי רפואה פרטיים VIP

   הכוונה רפואית מקצועית ואישית מהשורה הראשונה דרך מד +. קביעת תור מהיר לרופאים באופן פרטי, ליווי סיעודי, שירותי מעבדה ומשלוח תרופות ועוד.

   נקו רעלים והפחיתו סיכון למחלות עם ערכת וולנס פלוס! ערכה זו מכילה את כל מה שצריך כדי לנקות את גופכם מרעלים ולהפחית את הסיכון למחלות.

   מד+ שירותי רפואה מתקדמים

   אם הבעיה הרפואית שלכם לא סובלת דיחוי, ניתן לפנות למוקד עוד היום!
   מספר טלפון 054-589-5299 או שלחו הודעת בוואטסאפ.

   מלאו את הטופס:

   מדפלוס (MedPlus)
   Logo