הקרן לרווחה לנפגעי השואה בישראל

הקרן לרווחה לנפגעי השואה בישראל הוקמה על ידי ניצולי שואה שרצו לסייע לאחיהם ניצולי המחנות. הקרן הוקמה בתחילת שנות התשעים בשיתוף עם מרכז הארגונים של ניצולי השואה וועדת התביעות. לצד העזרה הסוציאלית וסיוע בתחום הרווחה, הרפואה והמשפחה מאפשרת הקרן בראש ובראשונה לניצולי השואה למצוא בית לפניות בכל מצוקה שהיא.

מימונה של הקרן מגיע מועדת התביעות וממשרד האוצר והיא מסייעת לאלפי ניצולי שואה בפתרון בעיות שונות. היא תומכת באמצעות אנשי מקצוע וגופים שעמם היא נמצאת בשיתוף פעולה קבוע. העמותה מגייסת כספים ותרומות, בונה תוכניות סיוע בנושאים שונים ותומכת בניצולי השואה גם בתחומים פיזיים, בריאותיים, נפשיים ומנטליים.

בנוסף, העובדה שיש ניצולי שואה רבים ללא משפחות, שאין להם תמיכה קבועה מבחינה חברתית, מביאה את הקרן לפיתוח תוכניות לשיתוף ניצולי שואה במסגרות חברתיות שונות.

הקרן מופעלת בעיקר על ידי מתנדבים כאשר רבים הינם ניצולי שואה בעצמם. ניצולי השואה פונים אל הקרן בבקשות סיוע ועזרה, הקרן בודקת כל פנייה באופן פרטני ומתאימה את סוג הסיוע לאותו ניצול. מספר הטלפון של הקרן לרווחה לנפגעי השואה הוא: 03-609-08-66 ואתר האינטרנט של הקרן הוא: www.k-shoa.org

מדפלוס (MedPlus)
Logo