חיתוך צינורית הזרע ווסקטומי

חיתוך צינורית הזרע, הקרוי ווסקטומי (VASECTOMY) מתבצע כאמצעי למניעת הריון. מדובר בהליך שאינו הפיך ולכן הוא אינו יכול לשמש כאמצעי מניעה זמני. במהלך הניתוח, שנחשב לפשוט יחסית, מנתקים הרופאים את הצינורות המובילים זרע מן האשכים אל השופכה. פעולה זו מונעת מעבר של תאי זרע לשופכה. חיתוך צינורית הזרע אינו פוגע בתפקודו המיני של המנותח. כמו כן לניתוח אין השפעה על המראה או המרקם של נוזל הזרע, אולם בעקבות הניתוח, נוזל הזרע לא יכיל תאי זרע.

כיצד מתבצע חיתוך צינורית הזרע?

כאמור, מדובר בהליך פשוט יחסית שיכול להתבצע במרפאה ואפילו במשרדו של הרופא ולארוך כחצי שעה. חיתוך צינורית הזרע אינו כרוך בדרך כלל בתקופת אשפוז והמנותח משוחרר לביתו, במקרים רבים תוך שעה. הניתוח עצמו מתבצע תחת הרדמה של כיס האשכים או הרדמה כללית קלה. הרופא המנתח מבצע חתכים בכיס האשכים על מנת לאתר את צינורות הזרע. לאחר שהוא מאתר אותם, המנתח חותך את הצינורות, במקרים מסוימים הוא מסיר חלק מהם, ואוטם אותם על ידי צריבה או תפירה.

סיבוכים אפשריים

חיתוך צינורית הזרע עלול להיות כרוך בסיבוכים משני סוגים. סיבוכים הקשורים לניתוח וסיבוכים הקשורים להרדמה. למרות הקלות היחסית שלו, אסור לשכוח כי חיתוך צינורית הזרע הנו הליך פולשני העלול לגרום לכאבים באשכים. סיבוכים הקשורים בהרדמה מקומית הם נדירים מאוד. סיבוכים הקשורים להרדמה כללית עלולים להיות: חנק, ירידה בלחץ הדם, נזקים הנגרמים כתוצאה מהחדרת צינורות אל קנה הנשימה או תגובות לחומרי הרדמה. במידה ולאחר ניתוח חיתוך צינורית הזרע החום עולה אל מעל 38 מעלות, יש לפנות מיד אל הרופא המנתח או להגיע לחדר מיון.

החלטה בלתי הפיכה

כאמור, חיתוך צינורית הזרע הוא הליך בלתי הפיך. את הצינורות הנכרתים במהלך הניתוח אי אפשר לשחזר. המשמעות לכך היא שמי שהחליט לחתוך את צינורית הזרע שלו, לא יוכל להביא ילדים לעולם. לכן, לגברים המעוניינים לעבור ניתוח כזה, מומלץ לשקול היטב את ההחלטה שלהם, עם עצמם או עם בנות הזוג שלהם. הניתוח עצמו אולי נראה פשוט, אולם ההשפעה שלו על עתידו של המנותח עלולה להיות הרבה יותר מורכבת. במיוחד אם הוא לא לקח בחשבון את כל השיקולים הנוגעים בדבר.

שירותי רפואה פרטיים VIP

הכוונה רפואית אישיתי מהמומחים המובילים בישראל בשת״פ עם מד פלוס - קביעת תור מהיר לרופאים באופן פרטי, ליווי סיעודי, מעבדה עד הבית, משלוח תרופות באופן מהיר עד הבית ועוד..

שירותי רפואה פרטיים VIP

הכוונה רפואית מקצועית ואישית מהשורה הראשונה דרך מד +. קביעת תור מהיר לרופאים באופן פרטי, ליווי סיעודי, שירותי מעבדה ומשלוח תרופות ועוד.

מד+ שירותי רפואה מתקדמים

אם הבעיה הרפואית שלכם לא סובלת דיחוי, ניתן לפנות למוקד עוד היום!
מספר טלפון 054-589-5299 או שלחו הודעת בוואטסאפ.

מלאו את הטופס:

מדפלוס (MedPlus)
Logo