כל מה שחייבים לדעת על כתבי שירות ולא רצו לספר לכם!

2022-07-07

בכתב שירות לרוב נכלל כאוסף של שירותים מיוחדים אשר ניתנים למנויים לשירות על ידי ספק השירות. בתחום הרפואי כתבי שירות נותנים אפשרות למנוי גישה ישירה לשירותי רפואה פרטית ובנוסף מאפשרים קבלת כיסוי והחזר עבור מגוון שירותים רפואיים שאינם נכללים בתוכניות הבריאות של הפוליסות של חברות הביטוח וקופות החולים.

יתרנות כתב שירות

כתבי השירות של חברות המובילות במשק הישראלי מעניקות כיסוי והחזר עבור שירותי רפואה פרטית:

  • ניתן לקבל גישה לרופאים מומחים עם ניסיון רב בעלות נמוחה.
  • תוכלו להינות מתורים מהירים בדיקות מקיפות.
  • מגוון רחב של טיפולים אשר יענה על הצרכים שלך ובמחיר הוגן.

כיצד ניתן להגדיר את כתב השירות על פי החוק?

לפי החוק כתב שירות זהו "מסמך נלווה לפוליסת ביטוח, הכולל תנאים למתן שירות למבוטח על ידי ספק שירות". בזכות הרפורמה בכתבי השירות אשר יזמה דורית סלינגר, המפקחת על הביטוח מטעם משרד האוצר בשנת 2016, התבטלה האפשרות להצמיד את מכירת כתבי השירות לפוליסות הביטוח והיום כתבי שירות נמכרים בנפרד וניתן לרכוש אותם ישירות מספק השירות.

האם כתב השירות שונה מביטוח בריאות?

בעולם הביטוח כתבי שירות ("ריידרים") מהווים אוסף של שירותים נלווים אשר ניתנים ללקוח ע"י גורמים חיצוניים, בנפרד מביטוח. כתבי שירות פופולרים היום בישראל במגוון תחומים כמו:

  • דיור
  • רכב
  • בריאות

חלקם מוכרים וידועים, כמו למשל כתב שירות הכולל שירותי רכב חליפי או גרירה.

באזורים רבים בישראל ממכתבי שירות זמינים וניתן להשתמש בהם למגוון מטרות, כמו תיקון רכב או גרירתו, רכב חלופי, עזרה בקנסות חניה ושירותי גרירה.

ההבדל בין פוליסת ביטוח לבין כתב השירות הוא שבכתב השירות מקבל המנוי שירות במקרה הצורך מספק חיצוני ואילו בפוליסת ביטוח לרוב המבוטח יקבל פיצוי כספי.

ישנו הבדל נוסף הוא שכתב השירות לרוב נרכש לזמן מוגבל ומוגדר מראש וכל שנה ניתן לחדשו או לבטלו, בעבר זה נעשה אוטומטי. ואילו פוליסת ביטוח בריאות, לדוגמא, שאינה מוגבלת בזמן.

כתבי שירות בתחום הרפואה:

בתחום הרפואי בכתבי השירות נכללים ייעוץ רפואי אונליין, שירותי רפואה משלימה, בדיקות ביקור רופא. בנוסף, כתבי השירות הרפואיים מספקים מגוון רחב של שירותים רפואיים אשר אינם כלולים בתכניות הבריאות של קופות החולים ובפוליסות של חברות הביטוח. למשל:

  1. כיסוי והחזר עבור יעוץ אישי עם רופא
  2. בדיקות רפואיות מקיפות
  3. שירותי ביקור רופא עד בבית
  4. שירותי רפואה משלימה

ועוד.

כאשר יש ברשותכם כתב שירות ברפואה תוכלו ליהנות משירותים והטבות אותן לא תוכלו לקבל ברפואה הציבורית הסטנדרטית.

חשוב לזכור שכתב השירות מאפשר לכם לבחור ספקים בהתאם לצרכים שלכם ושיהיו מקצועיים ורלוונטים, מיקום גאוגרפי והמבוטח יכול לבטל כתב שירות ללא קנס ולקבל החזר כספי.

מדפלוס (MedPlus)
Logo