הסרת משקפיים בלייזר: ניתוח בטוח ויעיל עם מעל 99% אחוזי הצלחה

2023-10-13

אחד הניתוחים הנפוצים ביותר היום הוא הסרת משקפיים בלייזר, בעקרון זהו ניתוח יחסית פשוט עם אחוזי הצלחה מאוד גבוהים. אם גם לכם נמאס ממשקפיים מומלץ לחשוב על ניתוח זה.

הסרת משקפיים בלייזר היא הליך רפואי כירורגי המבוצע על מנת לשפר את הראייה בפרט ואת החיים בכלל. הניתוח מבוצע באמצעות קרן לייזר המשנה את צורת הקרנית, אשר היא שכבת השקיפות הקדמית של העין. ניתוח הסרת משקפיים בלייזר הוא אחד הניתוחים הפופולריים ביותר בעולם, וזאת בשל מספר יתרונות:

 • יעילות: הניתוח מצליח לייעל את הראייה בכ-90% מהמקרים.
 • בטיחות: הניתוח נחשב לבטוח מאוד, עם סיכון נמוך לסיבוכים.
 • זמן החלמה: זמן ההחלמה מהניתוח הוא קצר יחסית.

אם אתם סובלים מבעיות ראייה כגון קוצר ראייה, רוחק ראייה או עין עקומה, ניתוח הסרת משקפיים בלייזר עשוי להיות אופציה יעילה עבורכם.

מהו ניתוח הסרת משקפיים בלייזר?

האם כדאי לעשות הסרת משקפיים בלייזר

למרות שרבים חושבים שזאת עוד פרוצדורה אסתטית, חשוב מאוד להבין שזהו נתוח לכל דבר. ניתוח להסרת משקפיים נעשה לרוב בהרדמה חלקית ולכן מומלץ מאוד לבחור את המנתח הטוב ביותר על מנת שלא יהיו תקלות או תוצאות אינן רצויית ושהכל יעבור בשלום ובהצלחה.

אחרי ההקדמה חשוב לציין שאחוזי ההצלחה בניתוח זה הם מאוד גבוהים וההחלמה מהירה מאוד.

במהלך הניתוח המנתח בעזרת לייזר מבצע חתך דק מאוד של הקרנית, למרות שזה נשמע מאוד מפחיד לאחר הניתוח תחזרו לפעילות מאוד מהר והראייה תחזור לתפקוד מלא.

אל ניתוח מסוג זה פונים מטופלים, הסובלים מקוצר ראיה בין אם קל או בינוני וכן מטופלים הסובלים מבעיות ראיה, הנחשבות לחמורות יותר. אלה שאינם יכולים לעבור ניתוח זה הן נשים בהריון, אנשים הסובלים מבעיות של קטרקט, גלאוקומה או ניוון רשתית, אנשים הסובלים מיובש חמור בעיניים או מלחץ תוך עיני הנחשב חזק וכן אלה שהם בעלי צילינדר גבוה.

לפני הניתוח חשוב לדעת:

קודם כל יש לפנות רק למרפאות מורשות ואחרי שקיבלתם המלצות ועשיתם מחקר. יש לבדוק בעזרת איזו טכניקה תעברו את הניתוח ועל ידי איזה ציוד.

חשוב מאוד לעשות בדיקת התאמה על מנת לראות שאתם אכן מתאימים לסוג של ניתוח זה. בדיקות הבוחנות, בעזרת כלים טכנולוגיים מתקדמים, את כשירותו של המועמד לניתוח ואת אחוזי ההצלחה הצפויים בו. מדובר בבדיקות כמו צילום ובדיקה ישירה של קרנית העין עצמה, בדיקה המשקפת את מצבה של הקרנית. גם בדיקה של אופטומטריסט חשובה מאד וכן גם בדיקה של עצב הראייה והלחץ התוך עיני על ידי רופא מומחה.

הסרת משקפיים לילדים:

לפי דעות מומחים בתחום ניתוח הסרת משקפיים מומלץ מגיל 18 ומעלה. בכל אופן תמיד מומלץ לפנות לרופא לייעוץ ולקבל תשובה מוסמכת.

  הסרת משקפיים דרך קופת החולים

  הרבה מאוד אנשים ברחבי ישראל והעולם כבר עברו את הפרוצדורה ורבים ימשיכו לבצע זאת. הסרת משקפיים בלייזר היא פרוצדורה שקופות החולים מבצעות בעזרת קליניקות ונותנות מימון חלקי או מלא ותלוי באיזה ביטוח אתם מחזיקים.

  קודם כל צריך לעבור התאמה אצל רופא עיניים שעובד בשיתוף פעולה עם קופת חולים מאוחדת, קופת החולים כללית, קופת החולים מכבי וקופת החולים לאומית. לאחר התאמה שאותה עוברים כ-66% מכלל מרכיבי המשקפיים וכל הליך שיבחרו או יותאם למצבם יהיה אפשרי עבורם.

  מחירים ועלויות הסרת משקפיים בהשתתפות קופת החולים

  חשוב לציין שהמחירים משתנים ולכן יש להתעדכן בקופת החולים לפני ביצואה.

  • המחיר נע באזור 7500 ש״ח לניתוח הסרת משקפיים בשיטת TRANS P.R.K לשתי העיניים.
  • המחיר נע באזור 10500 ש"ח הליך בשיטת Z-LASIK.
  • פרוצדורת לייזר מודרך (WAVEFRONT) – בתוספת תשלום של 1500 ש"ח לשתי העיניים.

  *חייבים להביא טופס התחייבות מהקופה.

  עדשות תוך עיניות

  עדשות תוך-עיניות (או באנגלית IOLs) אלו עדשות מלאכותיות אשר מושתלות לעין כדי לשפר את הראייה במקרה שניתוח לייזר לא יכול לעזור. הן משמשות בדרך כלל לטיפול בקטרקט, אך ניתן להשתמש בהן גם לתיקון הפרעות אחרות בתשבורת, כגון קוצר ראייה, רוחק ראייה ואסטיגמציה.

  סוגי עדשות תוך-עיניות

  ישנם סוגים רבים ושונים של עדשות תוך-עיניות, המותאמים לצרכים ולדרישות של מטופלים שונים.

  • עדשות תוך-עיניות מונופוקאליות – אלו עדשות אשר מספקות תיקון עבור טווח ראייה אחד, כגון ראייה למרחק או ראייה מקרוב.
  • עדשות תוך-עיניות מולטיפוקליות מספקות תיקון עבור שני טווחי ראייה, כגון ראייה למרחק וראייה מקרוב.
  • עדשות תוך-עיניות טוריות מספקות תיקון לאסטיגמציה.
  אהבתם את הכתבה? שתפו אותה עם החברים והמשפחה שלכם על מנת שגם הם ישמרו על אורח חיים בריא.

    שירותי רפואה פרטיים VIP

    הכוונה רפואית אישיתי מהמומחים המובילים בישראל בשת״פ עם מד פלוס - קביעת תור מהיר לרופאים באופן פרטי, ליווי סיעודי, מעבדה עד הבית, משלוח תרופות באופן מהיר עד הבית ועוד..

    שירותי רפואה פרטיים VIP

    הכוונה רפואית מקצועית ואישית מהשורה הראשונה דרך מד +. קביעת תור מהיר לרופאים באופן פרטי, ליווי סיעודי, שירותי מעבדה ומשלוח תרופות ועוד.

    מד+ שירותי רפואה מתקדמים

    אם הבעיה הרפואית שלכם לא סובלת דיחוי, ניתן לפנות למוקד עוד היום!
    מספר טלפון 054-589-5299 או שלחו הודעת בוואטסאפ.

    מלאו את הטופס:

    מדפלוס (MedPlus)
    Logo