הלבנת שיניים בבית או במרפאת השיניים?

2023-03-09

אם אתם מתביישים לחייך, מעקמים את הפנים מול המראה ולא אוהבים לראות את השיניים המצהיבות שלכם, כדאי שתשקלו טיפול להלבנת שיניים. טיפולים להלבנת שיניים הם הדרך הטובה והמהירה לשיניים בוהקות ולחיוך רחב ויפה. טיפולים להלבנת שיניים יכולים להיעשות באופן עצמאי בבית, ואפשר גם לקבל אותם במרפאת השיניים בהשגחת רופא מקצועי, מיומן ומנוסה. רבים תוהים מהי הדרך הנכונה והטובה ביותר להלבין שיניים – אם בבית או במרפאת השיניים, וההתלבטות הזאת עלולה להשפיע על האיכות של טיפולי ההלבנה. בין שאתם מתכוונים להלבין שיניים לבד ובין שאתם מתכוונים להלבין שיניים במרפאה, חשוב שתבינו מה היתרונות והחסרונות של כל תהליך טיפולי. הינה כל מה שאתם צריכים לדעת על הלבנת שיניים.

הלבנת שיניים בבית

לטיפולי הלבנה לשיניים בבית יש כמה יתרונות. ראשית, אין מקום נוח יותר מהבית, ואין דבר מעודד יותר מהפרטיות של הבית. שנית, הלבנת שיניים בבית עשויה להיות זולה יותר מטיפולי הלבנה במרפאת השיניים. נוסף על כך, בבית יש לכם שליטה על תהליך ההלבנה, ואתם יכולים להפסיק את הטיפול בכל רגע אם אתם מרגישים חוסר נוחות, רגישות או כאבים. עם זאת, לטיפולי הלבנה ביתיים יש גם כמה חסרונות וכדאי להביא אותם בחשבון. ראשית, ייתכן שהטיפול הביתי לא יהיה יעיל כמו הטיפול במרפאת השיניים ולא יחזיק לאורך זמן. שנית, טיפול ביתי עלול להיות לא בטיחותי. שימוש לא נכון או לא מדויק בחומר ההלבנה עלול לפגוע בזגוגית השן, להזיק לשיניים ולהכאיב לכם. נוסף על כך, בבית אין פיקוח מקצועי, אתם לא מקבלים הדרכה מקצועית לשימוש בחומר ההלבנה, ואתם לא יודעים אם המוצר שרכשתם בטוח, יעיל או בריא.

הלבנת שיניים במרפאת השיניים

גם לטיפולי הלבנה במרפאת השיניים יש כמה חסרונות. עם זאת, נראה שהיתרונות עולים על החסרונות, והתוצאה הסופית היא איכותית בהרבה. אז מהם החסרונות בטיפול במרפאה? ובכן, טיפולי הלבנת שיניים במרפאה יקרים יותר מהטיפולים הביתיים. הם מחייבים אתכם לבקר במרפאה בתדירות גבוהה. כל טיפול נמשך חצי שעה או שעה ולאחריו אתם עלולים לחוש רגישות זמנית ונדרשים להימנע מאכילה ומשתייה. אך היתרונות, כפי שציינו, עולים בהרבה על החסרונות. ראשית, התהליך עצמו מתבצע במקצועיות. רופא השיניים מפקח עליו ומבטיח את נוחותכם ואת בטיחותכם. שנית, רופא השיניים מתאים את הטיפול למצב הקליני שלכם, לצרכים שלכם ולמטרות שלכם. ולבסוף, בזכות הטיפול במרפאה השיניים מולבנות מהר יותר והלובן נשמר זמן רב יותר.

שיניים מלבינים רק במרפאת השיניים

חשוב לזכור שתהליך הלבנת השיניים מחייב שימוש בכימיקלים שעלולים לפגוע בשיניים ובחניכיים אם לא משתמשים בהם נכון. לא מומלץ לבצע הלבנת שיניים בבית כיוון שלמשתמשים ביתיים חסרים הידע והמומחיות הדרושים להלבנה בטוחה ויעילה. לרופא השיניים יש הידע, המיומנות והיכולת להעריך את המצב הקליני של המטופל ולקבוע את הטיפול הטוב ביותר בשבילו. הוא מפקח על התהליך במקצועיות ומבטיח את בטיחותו ואת יעילותו. מרפאת השיניים מצוידת בציוד המתאים לתהליכים טיפוליים עדינים ובחומרים הדרושים להלבנת שיניים בטוחה ויעילה. לסיכום, אפשר להלבין את השיניים בבית, אך רצוי לעשות זאת במרפאת השיניים כדי לקבל טיפול בטוח וליהנות משיניים לבנות לאורך זמן.

אהבתם את הכתבה? שתפו אותה עם החברים והמשפחה שלכם על מנת שגם הם ישמרו על אורח חיים בריא.

   שירותי רפואה פרטיים VIP

   הכוונה רפואית אישיתי מהמומחים המובילים בישראל בשת״פ עם מד פלוס - קביעת תור מהיר לרופאים באופן פרטי, ליווי סיעודי, מעבדה עד הבית, משלוח תרופות באופן מהיר עד הבית ועוד..

   שירותי רפואה פרטיים VIP

   הכוונה רפואית מקצועית ואישית מהשורה הראשונה דרך מד +. קביעת תור מהיר לרופאים באופן פרטי, ליווי סיעודי, שירותי מעבדה ומשלוח תרופות ועוד.

   מד+ שירותי רפואה מתקדמים

   אם הבעיה הרפואית שלכם לא סובלת דיחוי, ניתן לפנות למוקד עוד היום!
   מספר טלפון 054-589-5299 או שלחו הודעת בוואטסאפ.

   מלאו את הטופס:

   מדפלוס (MedPlus)
   Logo