כתרים דנטליים – כל מה שצריך לדעת

2023-11-06

השיניים שלנו חשופות לנזקים רבים מסוגים שונים – בין אם מדובר בצריכת ולעיסת מוצרי מזון לא בריאים והפקרות בטיפול בשיניים ובין אם מדובר בפגיעה חיצונית כתוצאה ממכה שקיבלנו בפנים וכד'.

כאשר השן ניזוקה או נפגעת כתוצאה מכך אך עדיין עומדת על טילה – אנו צריכים למצוא פיתרון מתאים שידאג לכך שהשן תמשיך להיות חזקה וטובה ולא תפגע כתוצאה מכך. הדרך הטובה ביותר לעשות זאת היא באמצעות עטיפת השיניים בכתרים דנטליים שיסייעו בשימור השן והשלמת החורים שנוצרו כתוצאה מטיפול לקוי בשיניים.

הרתיעה הלא מבוססת מכתרים דנטליים בקרב אנשים רבים

לא מעט אנשים נרתעים מלהתקין כתרים דנטליים בפיהם בשל החשש למראה הנוראי שייווצר כתוצאה מכך. מראה קלסתרון הפנים של בן-אדם מכוער עם שן זהב בולט ונוצצת מפיו לא בדיוק מוסיף לרצון להשתמש בכתרים דנטליים. אך מסתבר שהחשש והרתיעה הללו אינם מבוססים כיוון שהיום ניתן להשתמש בכרתים דנטליים המותאמים בדיוק למבנה וצבע השיניים שלנו. אין צורך עוד בשימוש בכתרים בצבעי זהב, כסף או אפור – היום ניתן להשתמש בכתר שיותאם בדיוק לצבע השיניים האחרונות שלנו. התחושה בהבדל בין שן עם כתר לכזו בלי לא תהיה ניכרת כלל ואף עין, מיומנת ככל שתהיה – לא תצליח להבחין בהבדלים.

החשיבות הגדולה בשימוש בכתרים דנטליים

אילולא היינו משתמשים בכתרים דנטליים על-מנת לעטוף שיניים פגועות ובעלות חורים, היינו יוצרים תסביך מאוד לא נעים לכל הפה שלנו שהיה מתבטא ופוגע בנו בכמה אופנים שונים:

 • האופן הראשון והברור מאליו הוא נושא האסתטיקה של הפה שלנו. שיניים מחוררות, שבורות ומלאות עששת תציג פה מכוער ולא בריא שחיוך לא יהיה מנת חלקו יותר מדי פעם. באמצעות הכתרים הדנטליים אנו בעצם הופכים את הפה לאסתטי ונעים לעין.
 • מעבר לאסתטיקה, חשובה בריאות השן הרבה יותר ולכתרים דנטליים ישנה משמעות חשובה מאוד בשימור השן בהמשך הדרך, בייחוד אחרי שנפגעה. חור קטן בשן יכול להתפתח לטיפול שורש כואב ויקר בהמשך, אם לא נטפל בו באמצעות השימוש בכתרים דנטליים. כאשר השיניים שלנו פגועות ולא הרוסות עד הסוף, חשוב שנעטוף אותם בכתרים דנטאליים ונמנע מהתופעה להתפשט לטיפולים קשים, מסובכים וכואבים הרבה יותר.

תהליך ההשתלה הפשוט והמהיר של כתרים דנטליים

התהליך של השתלת כתרים דנטליים פשוט בהרבה מזה של השתלת שתלים. אין צורך בזמן המתנה והטיפול מתבצע במקום במהירות וללא כל בעיה. ראשית, רופא השיניים יתמקד בסתימת החורים הקיימים בשיניים על-מנת שלא יתפתחו לבורות עמוקים ובעייתיים שיגיעו אף לשורש השן. לאחר האיטום והסתימה של החורים, יוצבו הכתרים הדנטליים על השן ויעטפו אותה תוך כדי שימוש בהדבקה חזקה מאוד שלהם.

הטיפול מתבצע כמובן באמצעות זריקה בהרדמה מקומית, והכאב מורגש מועט בזמן הקדיחה בשן על-מנת להרחיב מעט את החור ולהתקין בו את האיטום. בסיום הטיפול, רופא השיניים ייתן לכם הדרכה כיצד לפעול בתקופה שלאחר הטיפול (בדרך-כלל כוללת איסור לעשן למשך כמה שעות למשל) ולאחר הטיפול והצבת כתרים דנטאליים תוכלו להרגיש שהפה שלכם ממש כמו חדש. הכאבים מהחורים יפסקו, מראה השיניים יהיה לבן וצחור וסוף סוף תוכלו להרגיש מלאי ביטחון שהפה שלכם בריא ותקין לחלוטין.

ציפויי חרסינה לשיניים וכתר

כתרים דנטליים – כל מה שצריך לדעת

על בריאות לא חוסכים ובטח שלא מתפשרים

אחת הסיבות העיקריות בגללן אנשים רבים נוטים לפסוח על שימוש בכתרים דנטליים הוא החשש הגדול מהמחיר שכרוך בכך. אפשר להבין את החשש כיוון שמדובר בתשלום בהיקפים כספיים די רציניים, אך כאשר מדובר בבריאות – אסור לנו לחסוך על עצמנו ואנו צריכים לגייס את מיטב כספנו על-מנת שלא נסבול אחר-כך כתוצאה מהתקמצנות כזו או אחרת. אין דבר יותר כואב מכאבים בשיניים ולא תרצו להיות בסיטואציה שהכאב הזה קיים בעוצמות רציניות בפה שלכם. הקדימו תרופה למכה, בצעו את כל הטיפולים הנדרשים – כתרים דנטליים, שתלים דנטליים, עקירות ושלל טיפולים אחרים על-מנת שלא תצטרכו לדאוג יותר מכאבי שיניים נוראיים ושאילו לא יהפכו בהמשך החיים להיות מנת חלקכם. ישנם הפונים לטיפולים מוזלים במרפאות וקליניקות לא מוכרות וכתוצאה מטיפול לקוי אחר-כך שרויים בכאבים עוד יותר גדולים – אז חשוב שנפנים: על בריאות לא חוסכים, ובטח שלא מתפשרים. בריאות הפה והשיניים חשובה מאוד ואל תתנו לעצמכם לזלזל בה לרגע.

מחיר כתרים דנטליים:

כאן נכנס האלמנט של סוג הכתר, אם עושים את הכתר הפשוט ביותר העשוי מאקריל אזי המחיר הוא בממוצע 700 שקלים. אם מחליטים ללכת על היקר יותר שזה כתר העשוי מחרסינה אזי המחיר יכול להגיע עד 2700 שקלים. ואילו אם בחרתם את האפשרות היקרה ביותר שזה הזרקוניה כאן המחיר יכול להגיע לאזור 5000 שקלים.

אהבתם את הכתבה? שתפו אותה עם החברים והמשפחה שלכם על מנת שגם הם ישמרו על אורח חיים בריא.

   שירותי רפואה פרטיים VIP

   הכוונה רפואית אישיתי מהמומחים המובילים בישראל בשת״פ עם מד פלוס - קביעת תור מהיר לרופאים באופן פרטי, ליווי סיעודי, מעבדה עד הבית, משלוח תרופות באופן מהיר עד הבית ועוד..

   שירותי רפואה פרטיים VIP

   הכוונה רפואית מקצועית ואישית מהשורה הראשונה דרך מד +. קביעת תור מהיר לרופאים באופן פרטי, ליווי סיעודי, שירותי מעבדה ומשלוח תרופות ועוד.

   מד+ שירותי רפואה מתקדמים

   אם הבעיה הרפואית שלכם לא סובלת דיחוי, ניתן לפנות למוקד עוד היום!
   מספר טלפון 054-589-5299 או שלחו הודעת בוואטסאפ.

   מלאו את הטופס:

   מדפלוס (MedPlus)
   Logo