השתלת שיניים – כל המידע שצריך לדעת מא' ועד ת'

2023-11-06

חשיבותה של האסתטיקה בעולם המודרני של ימינו הפכה להיות גדולה בהרבה מפעם. אם בעבר לאנשים לא ממש היה איכפת מאופן וצורת הלבוש, מראה התספורת ושאר הדברים המגדירים את האסתטיקה – ככל שהזמן מתקדם אנשים מרגישים דחף חזק יותר ויותר להיראות טוב יותר מכל פרמטר ובחינה אפשרית. אחד המקומות הבולטים ביותר בחשיבותם על קביעת המראה האסתטי שלנו זהו הפה והשיניים שלנו. במידה וחסרה לנו שן או ששן גדולה או עקומה, המראה החריג הזה יכול להשפיע עלינו בכל מיני צורות ואופנים כך שהפיתרון לכך חייב להיות השתלת שיניים.

חשיבותה של השתלת שיניים עבורנו?

החשיבות שלנו להיראות במיטבנו יכולה להתבטא לא רק בבריאות הפה, אלא אפילו בביטחון העצמי שלנו. לא חסרים אנשים המתביישים במבנה הפה והשיניים שלהם וכתוצאה מכך לא מעוניינים לחייך אף-פעם והופכים להיות דיכאוניים ועצובים כלפיי הסביבה כתוצאה מכך. אדם שלא מחייך יכול להפוך גם בצד הפסיכולוגי לעצוב יותר כתוצאה מכך. מגיע לנו לחייך ואין לנו שום צורך להתבייש במראה וסידור השיניים שלנו, כיוון שהיום אנו יכולים לשנות ולקבוע בדיוק כיצד הוא יראה.

באמצעות השתלת שיניים אנו יכולים בעצם לעקור שיניים עם מבנה או מיקום סורר ולבנות הכול מחדש על בסיס של שיניים ישרות יותר, לבנות יותר וחזקות יותר. השתלים של השיניים יראו ממש כמו שן רגילה לחלוטין ויותאמו למבנה השיניים האחרות שלנו בפה כך שבסיום ההשתלה לא יוכלו להרגיש הבדל בין השיניים עצמם ובהחלט יוכלו להרגיש הבדל בחיוך שלנו שסוף סוף יוכל להיות נסוך על פנינו ללא חשש.

חשיבויות נוספות להשתלת שיניים

לכל שן ושן הממוקמת בפינו ישנה חשיבות ותפקיד שונה. כאשר חסרה שן כזו או אחרת, כל מבנה הפה יכול להיות מושפע מכך. לחצים יופעלו על שיניים אחרות ותזוזה בצמיחת השיניים תשפיע רבות על התחושה שלנו והנוחות ללעוס מיני מזון. אנו צריכים להרגיש באופן הכי טבעי עם הפה והשיניים שלנו ואם שינוי ידני באמצעות השתלת שיניים יכול לעשות את ההבדל – אין לנו שום סיבה או צורך להתבייש בכך.

היום השתלת שיניים היא דבר בסיסי ולגיטימי לחלוטין אשר לא מעט צעירים אפילו פונים להשתמש בו. תופתעו לגלות שאפילו דוגמניות השתמשו בניתוח השתלת שיניים על-מנת לעצב את המבנה של החיוך שלהם באופן מרשים ונעים יותר לעין.

מרפאות להשתלת שיניים:

ביצוע של השתלת שיניים בכל מרפאה ובכל מקום, גם אם בחרתם את הרופא הטוב ביותר, היא תהליך מפחיד ומלא חששות. זוהי הסיבה שאם אתם זקוקים לטיפולי השתלת שיניים בירושלים חשוב להשקיע זמן ומחשבה בבחירת הרופא והמרפאה המיומנים והטובים ביותר בעיר. החיפוש אחר רופא מיומן בביצוע השתלות שיניים מתחיל דרך האינטרנט.

תוכלו למצוא אינספור רופאים שמציעים ביצוע של השתלת שיניים בירושלים ומעוניינים להתחייב בפניכם לביצוע היעיל, הטוב והמקצועי ביותר של הטיפול, בלי תופעות לוואי ובלי כאבים. חשוב לדעת שרופא אשר מתחייב לכם לטיפול השתלה ללא כאב הוא רופא שאינו אחראי. טיפול זה הוא טיפול כואב ולא נעים (אלא אם עושים בהרדמה מלאה), לפחות בימים לאחר להשתלה וחשוב להיערך לכך בהתאם. חשוב שתבחרו רופא שיניים אמין, שמסביר לכם באופן מקיף על כל תופעות הלוואי והסיכונים ובעיקר – על מהלך הטיפול.

מה חשוב לבדוק לפני:

לפני שאתם בוחרים רופא לביצוע השתלת שיניים בירושלים או בכל מקום אחר, חשוב מאד לוודא שהרופא שלכם הוא כירורג עם ניסיון בביצוע של השתלות שיניים, בעל רישיון עסק ובעל מרפאה נוחה, המוכנה לביצוע תהליך כירורגי מבחינת ההגיינה והסטריליות שבה. אל תבחרו אף פעם ברופא או במרפאה שלא גורמים לכם להרגיש נוח.

למרות שבאינטרנט תמצאו שמות של רופאים רבים המבצעים השתלת שיניים בירושלים יש הרבה מאד קריטריונים שכדאי לבדוק. לצד מה שכתבנו כאן, מומלץ להגיע למרפאה, להתרשם מהרופא, לקבל חוות דעת של מטופלים מרוצים שעברו את הטיפול אצל הרופא הספציפי ולהקשיב לתחושה שלכם. רופא מקצועי שמבצע טיפולי השתלת שיניים בירושלים ובכל מקום אחר צריך להיות רופא קשוב, מקצועי עד הסוף ואמין, שמציע לכם לא רק את הטיפול המתקדם והטוב ביותר אלא גם את הליווי המקצועי לאורך כל התהליך – מהבדיקות לפני ההשתלה ועד לתקופת ההחלמה ממנה.

רגע לפני שאתם נשכבים על מיטת הניתוחים בדרך לטיפול השתלת שיניים בירושלים, ודאו שבחרתם את הרופא הטוב ביותר בעיר – שנותן לכם את הרגשת הבטחון המלאה ומלווה אתכם שלב אחר שלב בתוך התהליך, כדי שזה יהיה מוצלח ונטול סיכונים ותופעות לוואי.

הבטחון המלא שלכם ברופא, במרפאה ובטיפול יכול להביא לתהליך השתלת שיניים בירושלים שהוא טוב ומוצלח ללא כאבים מהותיים ובעיקר – עם חיוך חדש ומושלם בסופו.

איך מתבצע תהליך התקנת השתל?

השתלת שיניים מתבצעת באמצעות ניתוח לכל דבר המתבצע על-ידי רופא שיניים מוסמך. במידה וישנו צורך להסיר שן מסוימת ולעקור אותה, לפני ההשתלה תתבצע העקירה ולאחר תקופת הפסקה נוכל להתחיל להתמקד בהשתלת שיניים עצמה. ניתן למצוא שתלים לכל סוגי השיניים – ניבים, חותכות, טוחנות וכד' – כמובן שהמבנה של השן יותאם בצורה מלאה לגודל הפה והשיניים האחרות שלנו כך שנרגיש לא רק בנוח מבחינה אסתטית, אלא גם מבחינת המתחולל לנו בתוך הפה לאחר ביצוע ההשתלה. בסיום הניתוח, יורכבו השתלים בפינו באופן מלא ויוחזקו היטב בתוכו כך שלאחר כמה שבועות נוכל כבר להרגיש בטבעיות מלאה עם השיניים החדשות שלנו.

השלבים של ההשתלה:

 • שלב ראשון –  הוא בדיקת החניכיים וצילום רנטגן.
 • שלב שני – עושים חתך בחניכיים על מנת לקדוח בעצם.
 • שלב שלישי –  קודחים בעצם על מנת לפנות מקום לשתל.
 • מחדירים את השתל ותופרים את החתך.

תופעות לוואי אחרי ההשתלה:

 • כאבים
 • נפיחות
 • שתפי דם

מומלץ לקבל מהרופא המטפל כדורים נגד כאבים ואנטיביוטיקה על מנת שלא תהיה דלקת. במקרים של חמורים יותר של תופעות לווי מומלץ לפנות לעזרה רפואית.

האם השתלה יכולה להכשל?

בהחלט כן. זה יכול לקרות בגלל סיבות רבות כמו ספיגת עצם סביב השתל.

כמה זמן מחזיק השתל?

זה מאוד תלוי בכם, אם תטפלו היטב בפה (שיננית, צחצוח וכו) השתל יכול להחזיק אפילו 20 שנה. לרוב למעשנים השתלים מחזיקים פחות זמן.

השתלת שיניים – לא צריך אפילו לספר

רבים נמנעים מלבצע עקירה והשתלת שיניים חדשות מחשש על התגובות שתתקבלנה כתוצאה מהידיעה של אחרים על הניתוח והשינוי שעברו. מסתבר שלא צריך אפילו ליידע אף-אחד בנושא. ברור שתשומת-הלב לשינוי שיתבצע במראה הפה תהיה ניכרת, אך תמיד ניתן לתרץ זאת בשינויים מינימאליים שעשינו בפה על בסיס השיניים הרגילות שלנו ולא לתת דיווח מלא על הטיפול שעברנו!

אהבתם את הכתבה? שתפו אותה עם החברים והמשפחה שלכם על מנת שגם הם ישמרו על אורח חיים בריא.

   שירותי רפואה פרטיים VIP

   הכוונה רפואית אישיתי מהמומחים המובילים בישראל בשת״פ עם מד פלוס - קביעת תור מהיר לרופאים באופן פרטי, ליווי סיעודי, מעבדה עד הבית, משלוח תרופות באופן מהיר עד הבית ועוד..

   שירותי רפואה פרטיים VIP

   הכוונה רפואית מקצועית ואישית מהשורה הראשונה דרך מד +. קביעת תור מהיר לרופאים באופן פרטי, ליווי סיעודי, שירותי מעבדה ומשלוח תרופות ועוד.

   מד+ שירותי רפואה מתקדמים

   אם הבעיה הרפואית שלכם לא סובלת דיחוי, ניתן לפנות למוקד עוד היום!
   מספר טלפון 054-589-5299 או שלחו הודעת בוואטסאפ.

   מלאו את הטופס:

   מדפלוס (MedPlus)
   Logo