הלבנת שיניים – כל מה שצריך לדעת

2023-11-06

חשיבותן של שיניים לבנות בחיים היא גדולה הרבה יותר ממה שאולי תיארתם לעצמכם. לכאורה, ניתן לחשוב – למה ביצוע הלבנת שיניים כל-כך משנה ועושה את ההבדל? במה שיניים לבנות יעזרו לי בחיים?

עדיף כבר לא לדאוג לכל הנושא ולהשאיר את הדברים כמו שהם מבלי להשתמש בפריבילגיה הזו. אז זהו שהעניין ממש לא כך, הלבנת שיניים היא לא פריבילגיה והיא בגדר חובה לכל אדם המעוניין לשמור על בריאות השן שלו. מעבר לצד הבריאותי, יש לה השלכות רבות נוספות לדברים שונים בחיים ועליהם נעמוד בפסקאות הבאות של המאמר.

הלבנת שיניים – כי זה בריא

הרבה אוחזים בסברה שאילו המבצעים הלבנת שיניים עושים זאת רק בשל הצד החזותי שזה יוצר לחיוך שלהם או לפה ושאין לכך כל ערך בריאותי. אין זה נכון. הלבנת שיניים נחשבת לאחת הפעולות הבסיסיות והחשובות ביותר על-מנת לשמור על שיניים בריאות באמת. בעת ההלבנה, מתבצע גם ניקוי יסודי של כל מיני חיידקים ושאריות מזון המצטברות ונדבקות לשן במשך ימים ושבועות ושבעתיד יוכלו להפוך לעששת רצינית ולפגוע בחניכיים. בעת הלבנת שיניים, מתבצע ניקוי יסודי של השיניים מכל שיירי האוכל שנדבקו ונשתמרו לאורך הזמן מבלי שהוסרו ונוקו כראוי. הפעולה הזו חשובה מאוד מהצד הבריאותי שלה כשם שהיא חשובה ומשפיעה על החיים בהיבטים אחרים.

הלבנת שיניים – כי זה בסיסי

מעבר לבריאות של הפה שלנו והגוף ככלל, שיניים לבנות צריכות להיות דבר בסיסי אצל כל בן-אדם. אנחנו לא חיות ולא בהמות, ואפילו אילו שצוינו דואגות לגרד את השיניים אחת לתקופה על-מנת להסיר את הלכלוך שמצטבר סביבה ועל-מנת להשאיר אותה חזקה ומלאת סידן. כל אדם בבסיסו צריך לשאוף שהשיניים שלו יהיו לבנות כמה שיותר, אך אין באפשרותנו לדאוג לכך לאורך זמן כי לאט-לאט השיניים מצהיבות ואין מכך מנוס, גם אם נצחצח בקביעות באופן יסודי – בוקר וערב. אחת לכמה חודשים נצטרך לבקר אצל שיננית לצורך הלבנת שיניים יסודית ולאו דווקא כי זה בריא – אפילו פשוט כי זה בסיסי.

שיניים לבנות וההשפעות

חשיבותן של שיניים לבנות וצחורות אינה נמדדת אך ורק בצד הבריאותי או הבסיסי, היא נמדדת גם בהרבה מאוד פרמטרים אחרים בחיים שיכולים להשפיע ולשנות. חיוך לבן וצחור יכול לעשות את כל ההבדל בין היכולת להתחיל עם בחורה או גבר ולהצליח בזה גם. חישבו שאילולא הייתם עושים הלבנת שיניים ומחזיקים בחיוך הכובש שלכם, לא הייתם מכירים את אשתכם לעתיד? בהחלט משנה חיים. מעבר ליכולת להיראות טוב יותר על-מנת להשיג אינטראקציות רומנטיות על הצד הטוב ביותר, באמצעות שיניים לבנות נוכל להסתדר טוב יותר גם בעבודה. אנשים מעריכים אסתטיקה וסדר ובמידה ונציג מראה נקי ומסודר עם חיוך נעים ורענן, נוכל לסגור עסקאות ולהשיג הישגים על הצד הטוב ביותר. מסתבר שזה באמת עושה את ההבדל ואילו שאומרים שאין לכך כל חשיבות כנראה בעלי שיניים צהובות לחלוטין וממורמרים על החיים. לפעמים חיוך לבן אחד יעשה את כל ההבדל.

מחיר הלבנת שיניים

כאשר דברים על הלבנת שיניים ישנם סוגים שונים:

 • הלבנה בעזרת לייזר – המחיר הוא בין 1900-2500 שקלים
 • הלבנה בעזרת סד – המחיר הוא בין 1000-1500 שקלים
 • הלבנה בעזרת קרן אור – המחיר דומה למחיר של סד.
 • אפשר גם לשים ציפויים למיניהם על השיניים ופה המחיר יכול להגיע ל-5000 שקלים.

כמה זמן ההלבנה מחזיקה

זה מאוד תלוי בגורמים רבים כמו סוג הלבנה, שמירה על הגיינה, עישון, קפה וכו.. אבל בגדול זה אמור להחזיק גם 5 ו-6 שנים.

אהבתם את הכתבה? שתפו אותה עם החברים והמשפחה שלכם על מנת שגם הם ישמרו על אורח חיים בריא.

   שירותי רפואה פרטיים VIP

   הכוונה רפואית אישיתי מהמומחים המובילים בישראל בשת״פ עם מד פלוס - קביעת תור מהיר לרופאים באופן פרטי, ליווי סיעודי, מעבדה עד הבית, משלוח תרופות באופן מהיר עד הבית ועוד..

   שירותי רפואה פרטיים VIP

   הכוונה רפואית מקצועית ואישית מהשורה הראשונה דרך מד +. קביעת תור מהיר לרופאים באופן פרטי, ליווי סיעודי, שירותי מעבדה ומשלוח תרופות ועוד.

   מד+ שירותי רפואה מתקדמים

   אם הבעיה הרפואית שלכם לא סובלת דיחוי, ניתן לפנות למוקד עוד היום!
   מספר טלפון 054-589-5299 או שלחו הודעת בוואטסאפ.

   מלאו את הטופס:

   מדפלוס (MedPlus)
   Logo