עקירות שיניים – כל מה שצריך לדעת כולל מחירים

2023-11-06

אם היינו חושבים על דברים שונים שמפחידים אנשים, היינו מדמיינים סצנות של מוות הלקוחות מסרטי אימה שראינו באישון לילה מאוחר. לא היינו חושבים על דברים מורכבים יותר מדי, אך אין ספק שאחד הדברים שאנשים יותר מפחדים ממנו הוא עקירות שיניים.

עד היום, לא הצלחתי למצוא את הסיבה הברורה ולהבין אותה מה כל-כך מפחיד בעקירות שיניים אך רבים מייחסים את הפחד הגודל לטראומות שהתרחשו עם רופאי שיניים בעבר. הסיבה לכך די ברורה, בעבר שיטות הטיפול ברפואת השיניים היו מאוד פרימיטיביות ובעייתיות וכללו עקירות שיניים עם חומרי הרדמה חלשים בהרבה מאילו הקיימים היום אשר יצרו חשש עצום מהתופעה.

איך להימנע מהגעה למצב של צורך בעקירות שיניים?

אם היינו קצת חכמים, היינו דואגים להימנע מלהגיע לסיטואציה שבה אנו נדרשים בעקירה – מראש. אך מסתבר שלעיתים עקירות שיניים הן דבר בלתי נמנע בשל כך שפעמים רבות אנו נדרשים לעקור שיני בינה שהסיבה לצורך הזה קיימת בשל הצמיחה העקומה שלהן. גם צחצוח יסודי של השיניים באופן קבוע ויציב לא ימנע ממנו את הצורך בסופו של דבר לעקור את שן הבינה כיוון שהכאבים שנקבל כתוצאה מהלחץ שהיא תפעיל על שאר השיניים בפה יהיו קשים מנשוא.

עם זאת, פעמים רבות עקירות שיניים מתבצעות כתוצאה מהזנחה של השן כך שהיא מתקלקלת מהשורש שלה ונדרשת בעקירה אחרת זיהום יתפתח בכל הפה. את התופעה הזו נוכל למנוע בכך שנדאג לשמור על בריאות השיניים שלנו באמת כמו שצריך. צחצוח שיניים זוהי אינה הפעולה היחידה שנצטרך לבצע, מדובר גם בניקוי השיניים בחוט דנטאלי, הלבנת השיניים אצל שיננית מדי פעם והליכה על תקן קבוע כל כמה חודשים לרופא שיניים מסודר שיבדוק את המצב. אם נלך באופן קבוע לרופא שיניים נוכל לבצע טיפול בשן באמצעות סתימה במקום לעקור אותה והכאבים יהיו הרבה יותר קלים.

עקירות שיניים ברפואה המודרנית

עקירות שיניים ברפואה המודרנית הן לא דבר כל-כך נורא. אם כבר הגענו לסיטואציה שאין דרך חזרה ואנו צריכים לבצע עקירות שיניים בפה שלנו, אל לנו לחשוב שקץ העולם הגיע. ברפואה המודרנית פותחו שיטות נהדרות על-מנת להקל את הכאבים הנגרמים כתוצאה מפעולות כל-כך חזקות כמו עקירה של שן מהשורש שלה. באמצעות המכשור המתקדם שקיים אצל כל רופא שיניים ממוצע תוכלו שלא לחוות כמעט כאב לאורך כל התהליך. על-מנת שלא להרגיש אפילו את זריקת ההרדמה שתקבלו, תוכלו לבקש להשתמש בגז צחוק אשר יהפוך את כל התהליך לנינוח וקל יותר. עם זאת, חשוב להדגיש שלא כל בן-אדם בכל גיל רשאי ויכול להשתמש בגז צחוק וכי ישנם אנשים אשר שימוש בגז הזה יכול להשפיע עליהם לרעה והשימוש בו יישלל על-ידי רופא השיניים. בין אם נשתמש בגז צחוק או לא, בסוף זריקת ההרדמה הניתנת לכל אדם החפץ בכך מרדימה את כל החלק שבו תתבצע העקירה וכתוצאה מההרדמה המקומית – לא נרגיש כמעט שהעקירה מתבצעת. אם נעצום עיניים במהלך הפעולה ולא נחשוב על הכאב הממשמש ובא – סביר מאוד להניח שבסיום העקירה נשאל את הרופא: "מה, כבר סיימת?".

עקירות שיניים – כל מה שצריך לדעת כולל מחירים

עקירות שיניים – כל מה שצריך לדעת כולל מחירים

עקירות שיניים לא יגרמו לאף-אחד למות ואין שום סיבה שנהפוך אותם לאחד מהסיוטים הגדולים שלנו. זו פעולה שלא אורכת זמן רב ובסיומה תרגישו אפילו איזה שהיא הקלה והישג על כך שעמדתם בעניין וזאת על אף שבסתר ליבכם תדעו שלא עברתם שום דבר באמת כואב.

מחיר עקירת שיניים:

המחירים כאן הם בערך, מפני שזה מאוד תלוי בסוג הביטוח שיש לכם ותלוי אם זה מרפאה פרטית או קופת חולים.

 • עקירה רגילה – בין 250-400 שקלים
 • עקירת שן בינה – בין 400-700 שקלים, במקרים חריגים יכול לעלות גם הרבה יותר (אם צריך כירורג מומחה)
 • עקירה כירורגית –  – 400-500 שקלים.

רוצים לקבל יעוץ חינם? השאירו פרטים ונחזור אליכם במהרה.

אהבתם את הכתבה? שתפו אותה עם החברים והמשפחה שלכם על מנת שגם הם ישמרו על אורח חיים בריא.

   שירותי רפואה פרטיים VIP

   הכוונה רפואית אישיתי מהמומחים המובילים בישראל בשת״פ עם מד פלוס - קביעת תור מהיר לרופאים באופן פרטי, ליווי סיעודי, מעבדה עד הבית, משלוח תרופות באופן מהיר עד הבית ועוד..

   שירותי רפואה פרטיים VIP

   הכוונה רפואית מקצועית ואישית מהשורה הראשונה דרך מד +. קביעת תור מהיר לרופאים באופן פרטי, ליווי סיעודי, שירותי מעבדה ומשלוח תרופות ועוד.

   מד+ שירותי רפואה מתקדמים

   אם הבעיה הרפואית שלכם לא סובלת דיחוי, ניתן לפנות למוקד עוד היום!
   מספר טלפון 054-589-5299 או שלחו הודעת בוואטסאפ.

   מלאו את הטופס:

   מדפלוס (MedPlus)
   Logo