טיפול בנסיגת חניכיים

2023-11-06

מהו טיפול נסיגת חניכיים?
הגורמים העקריים למחלות חניכיים הן למעשה מחלות זיהומיות וקשות (דלקות), אשר מהוות למעשה את הסיבה העיקרית לאובדן של שיניים קבועות אצל אנשים מבוגרים, זאת משום שהיא הגורם המרכזי לפגיעה ברקמות, אשר מחזיקות את השיניים שלנו במקומן. מנגנון זה נקרא גם הפריודנטום.

כמעט מחצית מהאוכלוסיה הבוגרת בעולם סובלת ממצב כזה או אחר של נסיגת חניכיים, או מחלת חניכיים אחרת. לא תמיד נרגיש כי אנחנו סובלים ממחלת חניכיים כלשהי ויכול לעבור זמן רב עד שמחלת החניכיים תגרום לנו לכאב ולסבל. זאת הסיבה כי כדי להימנע מטיפול במחלת חניכיים חריפה כדוגמאת טיפול נסיגת חניכיים, עלינו להקפיד על ביקורת תקופתית אצל שיננית.

הטיפול שיתפתור לכם את הבעיה תוך יום אחד!

*הסבר אודות טיפול חדשני בנסיגת חניכיים מאת רופא שיניים איתן בר בתוכנית אצל פרופסור קרסו

מחלות חניכיים הגורמות לנסיגת חניכיים

הגורצחפ למחלות חניכיים

נסיגת חניכיים היא למעשה מצב בו ישנו הרס מוחלט של הרקמה, אשר שומרת על עצם הלסת שלנו ומחזיקה במקומן את מערכות השיניים בפינו. ברגע שרקמה זו נפגעת מזיהום כלשהו היא הולכת ונסוגה, מה שמתבטא בלשון רופאי השיניים בנסיגת חניכיים. הטיפול בנסיגת חניכיים יותאם למטופל בהתאם למצב החניכיים שלו ולהתקדמות המחלה.

מחלת מיסב השן

היא מחלה שנגרמת על ידי זיהום דלקתי בחניכיים, שנגרם בגלל הפלאק המצטבר על השיניים שלנו עם הזמן. מחלה זו גורמת להרס המנגנון האמון על אחיזת השיניים שלנו במקומן. זאת הסיבה כי חשוב מאוד הביקור התקופתי שלנו לטיפול אצל השיננית (אשר מנקה את הפלאק שהצטבר לנו על השיניים).

מחלת חניכיים מתונה ומתקדמת

מתונה: מחלה זו היא קלה יחסית ולכן האחיזה בשיניים שלנו בתוך הלסת לא אבדה לגמריי. היא דומה במאפייניה למחלות חניכיים קלות יותר, אך מתאפיינת גם בנסיגת עצם ולמעשה הופעה של חורים במפגש בין השיניים לחניכיים. (מחלה נפוצה ביותר בתור נסיגת חניכיים קלאסית).

מתקדמת: מחלה קשה יותר מהמתונה ולרוב כוללת את רוב החניכיים והשיניים.

מחלת חניכיים של גיל הנעורים

מחלה שמופיעה בגיל צעיר יחסית ומתאפיינת בהרס מהיר יחסית של החניכיים ומנגנון האחיזה בשיניים. לרוב טיפול אנטביוטי יטפל בבעיה באיבחון מוקדם.

 מורסה פיודנטאלית

מתבטאת בזיהום מוגלתי קשה בתוך רקמות החניכיים, מה שמוביל בסופו של דבר לנסיגת חניכיים קשה ולאובדן האחיזה בשיניים. התסמינים יהיו מוגלה בחניכיים, תזוזת שיניים או נפיחות מקומית בולטת.

סוגי טיפול נסיגת חניכיים

מומחה לחניכיים (פריודונט)

ברוב המקרים שלבי הטיפול יהיו תלויים בחומרת המחלה. לרוב ימליץ לנו הרופא המטפל על טיפול קל יחסית בתור התחלה ובמידה והמחלה לא תיעצר ימליץ הרופא על טיפול קשה יותר.

ניתוחי חניכיים

במקרה שבו הטיפול האנטיביוטי לא מועיל והמחלה מתגברת, נאלץ לעבור ניתוחי חניכיים לצוך טיפול נסיגת חניכיים. בטיפול זה יתבצע ניקוי יסודי של איזור שורש השן  ולעיתים יהיה צורך בהתקנת שתל במקרים קשים יותר.

השתלת חניכיים

במידת הצורך, אם שום טיפול לא יכול לעזור, תשקל אפשרות של השתלת רקמות בחניכיים וזאת לצורך חיזוק היכולת של עצם הלסת להחזיק עליה את השיניים שלנו.

אנטיביוטיקה

טיפול אנטיביוטי יינתן במקרה של זיהום דלקתי או מוגלתי בחניכיים, אותו נזהה על ידי מוגלה או נפיחות ואדמומיות. ברוב המקרים, אם התחלנו טיפול בזמן, הטיפול האנטיביוטי יעזור לנו לטפל במחלה.

אהבתם את הכתבה? שתפו אותה עם החברים והמשפחה שלכם על מנת שגם הם ישמרו על אורח חיים בריא.

   שירותי רפואה פרטיים VIP

   הכוונה רפואית אישיתי מהמומחים המובילים בישראל בשת״פ עם מד פלוס - קביעת תור מהיר לרופאים באופן פרטי, ליווי סיעודי, מעבדה עד הבית, משלוח תרופות באופן מהיר עד הבית ועוד..

   שירותי רפואה פרטיים VIP

   הכוונה רפואית מקצועית ואישית מהשורה הראשונה דרך מד +. קביעת תור מהיר לרופאים באופן פרטי, ליווי סיעודי, שירותי מעבדה ומשלוח תרופות ועוד.

   מד+ שירותי רפואה מתקדמים

   אם הבעיה הרפואית שלכם לא סובלת דיחוי, ניתן לפנות למוקד עוד היום!
   מספר טלפון 054-589-5299 או שלחו הודעת בוואטסאפ.

   מלאו את הטופס:

   מדפלוס (MedPlus)
   Logo