עקרונות תזונה נכונה לחולי סרטן הלבלב

2023-11-14

מטופלים שאובחנו כחולים בסרטן הלבלב מתמודדים עם שינוי מהותי בחייהם, ממש כמו כל חולי הסרטן. כחלק מהשינוי הבריאותי המומלץ כדי למנוע התפשטות של סרטן הלבלב, אחד מסוגי הסרטן שמתפשטים במהירות רבה מאד בגוף, יש צורך בשינוי בהרגלי התזונה.

מחקרים הראו שיש קשר ישיר בין מזונות כמו בשרים אדומים, קמחים לבנים וסוכרים להתפתחותו של סרטן הלבלב. זוהי הסיבה שהמטפלים שמים דגש על שינוי תזונתי מהותי. התשתית של עקרונות התזונה הנכונה לחולי סרטן הלבלב היא לשמור על שגרה של צריכת מזונות אשר מעכבים התפשטות של גרורות וכמובן – מחזקים את הגוף במהלך התהליך הכימותרפי ותהליך הטיפול בסרטן בכלל.

הנה מספר סוגי מזונות שמומלץ לצרוך במהלך תהליך הטיפול בסרטן הלבלב:

מזונות עשירים בויטמין C:

חולי הסרטן זקוקים לסיוע מוגבר של חומרים שמעכבים ניטרואמינים. ניטרואמינים הם חומרים שמדרבנים את הסרטן והם מבוססים בדרך כלל על חומרים שנמצאים באוויר, במים וגם במוצרי מזון מסוימים, למשל בשר אדום. עיכוב הניטרואמינים מסתייע באמצעות נוגדי חימצון ומזונות המכילים ויטמין C. בין הפירות והירקות שמכילים הרבה מאד ויטמין C  אפשר למצוא פירות הדר, קיווי, פלפלים – בעיקר פלפל אדום, תותים, פירות יער, תרד וירקות ירוקים.

מזונות עשירים בכלורופיל:

כלורופיל הוא חומר שנמצא במזונות כמו ברוקולי, תרד, עלי רוקט, חסה וכל שאר הירקות הירוקים. אצל חולי סרטן הלבלב מדובר בחלק חשוב ומהותי בתזונה. חולי לבלב רגישים מאד לחומר שנקרא אפלטוקסין שנמצא בדרך כלל בדגנים ובקטניות ודורש ניקוי של כל המזונות שאוכלים חולי סרטן הלבלב, הכלורופיל שנמצא בירקות הירוקים מסייע להורדת הספיגה של האפלטוקסין בגוף ולא מאפשר לו לחדור אל תוך מערכות הגוף ואל זרם הדם.

מזונות עשירים בויטמין D:

ויטמין די מספק הגנה ללבלב ומונע סרטן ולכן הוא חשוב להפחתת הופעה של גרורות וגידולים חוזרים. הוא מספק קודם כל אופציה למניעת סרטן הלבלב ולכן רבים בישראל נוטלים אותו באופן קבוע. ויטמין D ניתן למצוא הן כתוסף מזון והן במזונות כמו ביצים, כבד ודגים שמנים כמו סלמון. ניתן לקבל מנה גדושה של ויטמין D  גם על ידי חשיפה לשמש בצורה מבוקרת.

מזונות עשירים בחומצה אלגית:

חומצה אלגית נחשבת לתרופה לכל דבר כנגד סרטן הלבלב. החומצה שנמצאת בעיקר בפירות יער ובפטל אדום עוזרת לנקות את הדם, בין היתר גם מחומרים מסרטנים. היא מסייעת למערכת החיסונית.

לסיכום

חולים בסרטן הלבלב חייבים לשפר את תזונתם ולקבל הדרכה מתאימה ממומחה תזונה שיבנה עבורם תפריט עשיר בכל המזונות שפורטו במאמר זה. תזונה נכונה יכולה לא רק לשפר משמעותית את המצב הבריאותי של חולי סרטן הלבלב אלא גם למנוע הופעה חוזרת של סרטן זה, גרורות ולסייע במניעת סרטן הלבלב לפני פרוץ המחלה.

אהבתם את הכתבה? שתפו אותה עם החברים והמשפחה שלכם על מנת שגם הם ישמרו על אורח חיים בריא.

כתבו תגובה

   השאירו תגובה

   שירותי רפואה פרטיים VIP

   הכוונה רפואית אישיתי מהמומחים המובילים בישראל בשת״פ עם מד פלוס - קביעת תור מהיר לרופאים באופן פרטי, ליווי סיעודי, מעבדה עד הבית, משלוח תרופות באופן מהיר עד הבית ועוד..

   שירותי רפואה פרטיים VIP

   הכוונה רפואית מקצועית ואישית מהשורה הראשונה דרך מד +. קביעת תור מהיר לרופאים באופן פרטי, ליווי סיעודי, שירותי מעבדה ומשלוח תרופות ועוד.

   נקו רעלים והפחיתו סיכון למחלות עם ערכת וולנס פלוס! ערכה זו מכילה את כל מה שצריך כדי לנקות את גופכם מרעלים ולהפחית את הסיכון למחלות.

   מד+ שירותי רפואה מתקדמים

   אם הבעיה הרפואית שלכם לא סובלת דיחוי, ניתן לפנות למוקד עוד היום!
   מספר טלפון 054-589-5299 או שלחו הודעת בוואטסאפ.

   מלאו את הטופס:

   מדפלוס (MedPlus)
   Logo