בית חולים פוריה

2020-11-25

מיקום בית החולים:

מועצה האזורית עמק הירדן

רמת פוריה, על כביש 768 בין צומת פוריה לצומת אלומות

מרכזיה: 04-6652211

בית החולים פוריה הוקם בטבריה על שטחו של בית החולים שוויצר בשנת 1955. הוא נבנה כדי להחליף את בית החולים ליולדות של הכנסייה הסקוטית ששירת את תושבי העיר וסביבותיה עד אז. בשנת 2005 עבר בית החולים שינוי תדמיתי וזכה להיקרא בית החולים ע"ש ברוך פדה ז"ל, שהיה מנהל בית החולים בשנות השבעים. בית החולים שנמצא בפאתי טבריה משרת את אוכלוסיית העיר, לצד אוכלוסיית סובב כנרת – על הקיבוצים, המושבים, הכפרים והערים הסמוכות לטבריה. בנוסף, מגיעים לבית החולים לקבלת טיפול רפואי גם אנשי רמת הגולן, עמק הירדן והגליל התחתון.

לצד האוכלוסייה היהודית, המוסלמית, הנוצרית, הצ'רקסית והדרוזית שמקבלת שירותים רפואיים מבית החולים, פוריה הוא גם מרכז שמאפשר לחיילי צה"ל שמשרתים ברמת הגולן וגם לחיילי האו"ם שנמצאים בדרום לבנון לקבל שירות רפואי מלא באופן קבוע. לבסוף, בית החולים ערוך לספק מענה רפואי ליותר משמונים אלף תיירים שמגיעים מארצות שונות לאיזור הכנרת במהלך השנה, בייחוד בעונת הקיץ.

מחלקות בית החולים

בבית החולים פוריה 300 מיטות אשפוז שמתחלקות על פני מספר מחלקות שכוללות גם מחלקות אישפוז יום. בין המחלקות הבולטות בבית החולים – מחלקות פנימיות, אורתופדיות, כירורגיה, רפואה גריאטרית שיקומית, ילדים, נשים, פה ולסת וקרדיולוגיה. בשנת 2011 נחנכה בבית החולים מחלקה לרפואה דחופה שכוללת חדר מיון עם מכשור וטכנולוגיה מתקדמים. בנוסף, בשנה האחרונה שוקדים בבית החולים על שיפוץ והרחבה של מחלקת היולדות שמשרתת כאמור נשים בכל איזור צפון הארץ.

לצד הפעילות השוטפת של בית החולים, ישנם כמה מפעלים אותם מקדמת ההנהלה. בין היתר היא פעילה בניסיון להקים בגליל בית ספר לרפואה, שיוכל לעשות שימוש במתקני בית החולים ותלמידיו יוכלו להשתלב בהתמחות בתחומים רפואיים שונים בתוך בית החולים פוריה.

מכונים ומרפאות חוץ רבות

לצד מחלקות האשפוז בבית החולים, יכולים חולים רבים להיעזר במרפאות החוץ המתמחות של בית החולים, ביניהן מרפאות אונקולוגיות, מרפאות קרדיולוגיות, פגים ויילודים, כירורגיית שד ועוד. המגוון הרחב של השירותים הרפואיים בא לייצב את בית החולים פוריה כבית החולים המוביל והעיקרי באיזור הצפון ואכן הוא מאפשר למספר תושבים רב מאד לקבל שירות רפואי מתקדם.

העובדה שמדובר בבית חולים שמשרת מספר גדול כל כך של אנשים ממקומות שונים וקבוצות אוכלוסייה שונות מחייבת את בית החולים להתפתחות מתמדת ולשדרוג המערכות הקיימות באופן קבוע. לכן בשנים האחרונות ישנה תנופת פיתוח ושיפוץ במחלקות שונות של בית החולים.

בית חולים פוריה בדיקות קורונה:

ניתן לעשות בדיקת קורונה בבית החולים פוריה בטבריה.

מרכז מידע טלפוני:

מחלקהמנהל המחלקה            טלפון                     פקס                      
יחידת הפריה חוץ גופית (IVF)דוקטור ג'וני יונס04-665-22-7504-665-25-28
יחידת הפריה חוץ גופית (IVF ) – מעבדה04-665-24-8904-665-25-28

אהבתם את הכתבה? שתפו אותה עם החברים והמשפחה שלכם על מנת שגם הם ישמרו על אורח חיים בריא.

   שירותי רפואה פרטיים VIP

   הכוונה רפואית אישיתי מהמומחים המובילים בישראל בשת״פ עם מד פלוס - קביעת תור מהיר לרופאים באופן פרטי, ליווי סיעודי, מעבדה עד הבית, משלוח תרופות באופן מהיר עד הבית ועוד..

   שירותי רפואה פרטיים VIP

   הכוונה רפואית מקצועית ואישית מהשורה הראשונה דרך מד +. קביעת תור מהיר לרופאים באופן פרטי, ליווי סיעודי, שירותי מעבדה ומשלוח תרופות ועוד.

   מד+ שירותי רפואה מתקדמים

   אם הבעיה הרפואית שלכם לא סובלת דיחוי, ניתן לפנות למוקד עוד היום!
   מספר טלפון 054-589-5299 או שלחו הודעת בוואטסאפ.

   מלאו את הטופס:

   מדפלוס (MedPlus)
   Logo