/
/
אולטרסאונד בטן עליונה ותחתונה באופן פרטי

אולטרסאונד בטן עליונה ותחתונה באופן פרטי

רבים נזקקים לבדיקת אולטרסאונד בטן עליונה ותחתונה, ופעמים רבות מעדיפים לעשותה בתנאים נוחים במכון בדיקה פרטי, או שיש צורך לעשות אותה דחוף והם לא מצליחים להשיג תור.

בדיקה זו עושה שימוש בגלי קול בתדירות שהיא גבוהה מסף השמיעה. האולטרסאונד מדגים תמונה של האיברים הפנימיים, אך לא איברים שבהם אוויר כדוגמת הקיבה, המעי הגס, הדמיה של העצמות ועוד.

בבדיקה זו הנקראת גם בדיקת שמע או סונר, מודגמים איברי הגוף באמצעות החזרת הדי הקול. הם מעובדים ומוצגים על המסך ובהמשך הופכים לתמונה דיגיטלית.

הבדיקה כוללת בטן תחתונה, כבד, כליות, כיס מרה, לבלב, טחול, אאורטה ורטרופריטונאום. בנוסף את הכליות ודרכי השתן.

כיצד מתבצעת הבדיקה?

בדיקת על- קול שהיא בדיקת אולטרסאונד בטן עליונה ותחתונה, היא שיטה המבוססת כאמור על גלי קול בתדרים גבוהים. אלה גלים שאינם נקלטים באוזן האנושית. במהלך הבדיקה הגוף קולט את ההדים, מעבד אותם ומציג אותם על המסך.

הבדיקה מבוצעת עם מתמר (זרוע) המונחת על האיבר אותו רוצים לסרוק. הוא שולח גלים אל האיבר וזה קולט אותם. באמצעות המידע הנקלט בהם ניתן לקבל תמונה של האיבר.

בטרם מניחים את המתמר, מורחים ג'ל שקוף על האיבר שמהדקת את המתמר את האיבר הנסרק. לעתים יתבקש המטופל לשנות תנוחה או כיוון, כדי שהתמונה תהיה יותר ברורה וחדה.

לא תמיד ניתן לקבל את המידע הנחוץ מהמטופל, אם האיבר מוסתר ע"י אוויר או עצם. יש גם קושי לבחון איברים אצל אנשים עם יתר משקל.

לכל בדיקת אולטרסאונד על איבר יש הכנה ספציפית בהתאם לצורך, ויש הדורשות הכנה מוקדמת, צום ועוד ולנהוג עפ"י הנחיות הרופא.

חשוב להצטייד בצילומים קודמים של אזור הבדיקה.

בדיקה זו אינה פולשנית ולא מתבצעת ע"י קרינה מייננת.

זימון תור מהיר באופן פרטי

להזמנת בדיקת אולטרסאונד בטן עוד היום, פשוט התקשרו למספר 03-772-42-73 או שלחו הודעת בוואטסאפ.

מלאו את הטופס:

מה ניתן לגלות בבדיקת אולטרסאונד בטן עליונה ותחתונה?

בראשית דרכה נעשתה בדיקת אולטרסאונד בטן כדי לזהות פתולוגיות בבטן. במשך השנים ולאור שיפורי הטכנולוגיה, הרחיב מדע הרפואה את השימוש בשיטה זו גם לאזורים ואיברים אחרים בגוף.

הבדיקה מאבחנת בצורה ברורה המשתקפת על גבי צג את האיברים הבאים.

  • כבד– אבחון של גודל הכבד, המבנה והצורה שלו. מהי איכות המרקם שלו והאם קיימים נגעים תופסי מקום.
  • טחול– אבחון של טחול ברמת הגודל, הצורה והמבנה.
  • כיס מרה– אבחון גודלו, הדפנות שלו. האם נראים סימני דלקת או אבנים.
  • דרכי המרה– אבחון של דרכי המרה ואיכות ניקוז נוזל המרה מהכבד לכיס המרה.
  • כליות– אבחון צורתן, גודלן והמבנה שלהן. ניתן לאתר סימני חסימה ואבנים בכליות.
  • אבחון אבי העורקים-(אאורטה). מובחנים את הקוטר שלו כדי לשלול מפרצת ואת מבנה הדפנות כדי לאתר שינויים תורשתיים.
  • לבלב– אבחון גודל לבלב, מבנה וצורה לצורך אבחון דלקת בלבלב או גידולים.
  • בדיקת רטרופריטונאום– בודקים אם בלוטות הלימפה מוגדלות.
  • בדיקה של אגן קטן– שלפוחית שתן, אבנים, גידולים. בוחנים את גודל הערמונית.
  • בדיקת שאריות שתן בשלפוחית לאחר התרוקנות.

חשוב לציין, רשימה זו חלקית של האיברים שניתן לאבחן באזור בטן העליונה או התחתונה באמצעות אולטרסאונד. הבדיקה משמשת לאבחון מגוון רחב של מצבים רפואיים,.

הידעתם שאולי מגיע לכם החזר כספי עד 70 אחוז מעלות הבדיקה אולטרסאונד בטן באופן פרטי תוך 24 שעות בהתאם לפוליסת הביטוח בריאות שיש ברשותכם!

תשובות לשאלות נפוצות

זמן האולטרסאונד הממוצע של הבטן העליונה והתחתונה הוא כ-30 דקות. עם זאת, זמן הבדיקה עשוי להשתנות בהתאם לצרכים של הבדיקה הספציפית שלך. לדוגמה, אם הרופא שלך מנסה למצוא משהו ספציפי, כמו אבן בכליה או גידול, הבדיקה עשויה להימשך זמן רב יותר.
אולטרסאונד, צילום רנטגן, MRI ו-CT הן כולן בדיקות דימות שיכולות לשמש כדי לקבל תמונות של מבנים פנימיים בגוף. עם זאת, לכל בדיקה יש יתרונות וחסרונות משלה. אולטרסאונד משתמש בגלי קול כדי ליצור תמונות של איברים ורקמות. זוהי בדיקה לא פולשנית וידידותית לסביבה שאינה כוללת קרינה. אולטרסאונד הוא בדיקה טובה לאיתור בעיות בלב, כלי דם, כליות, כבד, כיס מרה, בלוטות יותרת הכליה, בלוטת התריס, רחם ושחלות. זה גם שימושי לאבחון הריון ומומים מולדים. אולם אולטרסאונד אינו טוב לאבחון בעיות בעצמות או רקמות קשות אחרות. צילום רנטגן משתמש בקרינת X כדי ליצור תמונות של עצמות ורקמות קשות אחרות. זוהי בדיקה מהירה וחסכונית שניתן לבצע במרפאה. צילום רנטגן הוא בדיקה טובה לאיתור שברים, דלקת ריאות, מחלות לב וכלי דם, אוסטאופורוזיס ומומים מולדים. עם זאת, צילום רנטגן כולל קרינה, ולכן הוא לא אידיאלי לשימוש לטווח ארוך. MRI משתמש בשדות מגנטיים וגלי רדיו כדי ליצור תמונות של איברים ורקמות. זוהי בדיקה מדויקת מאוד שניתן להשתמש בה כדי לזהות בעיות ברקמות רכות, כגון מוח, מוח וחוט השדרה. MRI הוא גם טוב לאבחון בעיות בעצמות ורקמות קשות אחרות. עם זאת, MRI היא בדיקה יקרה ויכולה לקחת זמן רב. CT משתמש בקרינת X כדי ליצור סדרה של תמונות של איברים ורקמות. תמונות אלו ניתן להשתמש כדי ליצור תמונה תלת-ממדית של הגוף. CT היא בדיקה מדויקת מאוד שניתן להשתמש בה כדי לזהות בעיות ברקמות רכות ורקמות קשות. עם זאת, CT היא בדיקה יקרה ויכולה לחשוף את המטופל לקרינה.
מאפייןאולטרסאונדצילום רנטגןMRICT
טכנולוגיהגלי קולקרינת Xשדות מגנטיים וגלי רדיוקרינת X
איכות תמונהטובה לרקמות רכותטובה לעצמותטובה לרקמות רכות ורקמות קשותטובה לרקמות רכות ורקמות קשות
זמן בדיקהמהירמהיראיטיאיטי
קרינהלא כולל קרינהכולל קרינהלא כולל קרינהכולל קרינה
עלותזולהזולהיקרהיקרה
זמינותזמין לרובזמין לרובזמין בחלק מהמקומותזמין בחלק מהמקומות
שימושלב, כלי דם, כליות, כבד, כיס מרה, בלוטות יותרת הכליה, בלוטת התריס, רחם ושחלות, הריון ומומים מולדיםשברים, דלקת ריאות, מחלות לב וכלי דם, אוסטאופורוזיס ומומים מולדיםמוח, מוח וחוט השדרה, עצמות ורקמות קשות אחרותרקמות רכות ורקמות קשות אחרות
דחיפות הבדיקהנמוכהבינוניתגבוההגבוהה מאוד
בנוסף לבדיקת אולטרסאונד בטן, ניתן לעשות מגוון בדיקות דימות אחרות, כולל שירות הזמנת תורים דחופים, כך שתוכלו לבצע את כל הבדיקות שלכם במהירות.

תוכן עניינים

מוקד זימון תורים דחוף ל-אולטרסאונד בטן באופן פרטי

שירותי רפואה פרטיים VIP

הכוונה רפואית אישיתי מהמומחים המובילים בישראל בשת״פ עם מד פלוס - קביעת תור מהיר לרופאים באופן פרטי, ליווי סיעודי, מעבדה עד הבית, משלוח תרופות באופן מהיר עד הבית ועוד..

שירותי רפואה פרטיים VIP

הכוונה רפואית מקצועית ואישית מהשורה הראשונה דרך מד +. קביעת תור מהיר לרופאים באופן פרטי, ליווי סיעודי, שירותי מעבדה ומשלוח תרופות ועוד.

מד+ שירותי רפואה מתקדמים

אם הבעיה הרפואית שלכם לא סובלת דיחוי, ניתן לפנות למוקד עוד היום!
מספר טלפון 054-589-5299 או שלחו הודעת בוואטסאפ.

מלאו את הטופס:

מדפלוס (MedPlus)
Logo