/
/
בדיקת סיטי (CT) בטן ואגן במכון באופן פרטי

בדיקת סיטי (CT) בטן ואגן במכון באופן פרטי

בדיקת סיטי (CT) אפשר לעשות היום גם במכון פרטי, מבלי להמתין זמן רב , ולהמתין לתורים ובעיקר אם קיימים סימפטומים המעידים חלילה על קיומה של מחלה.

מדובר על בדיקת הדמיה המבוססת על צילומי רנטגן אשר יחד עמן מייצרים  תמונה מדויקת ומפורטת של הבטן ואגן מכמה זוויות.CT  אלה ראשי תיבות של Computerized Tomography  ובאנגלית: טופוגרפיה ממחושבת.

הצילומים מעובדים באמצעות סורק עיבוד ממוחשב היוצר תמונות של דרכי העיכול, העצמות, השרירים וכלי הדם. הן מוצגות בחתכים והרופא יכול לעיין בכל חתך בנפרד ובהדמיה תלת-ממדית של כל האיברים שנסרקו.

המידע מבדיקת CT הרבה יותר מפורט מאשר מצילום רנטגן רגיל או מבדיקה של אולטרסאונד בטן, והיא מאפשרת אבחון מחלות באיברי הבטן והאגן כמו: דלקת התוספתן, מורסה או זיהום בכליות. דלקת בלבלב, מחלת שחמת הכבד, גסטרואנטריטיס (מחלה דלקתית במעי). גידולים סרטניים בכבד, מעי, כליות, לבלב, לימפומה ושלפוחית השתן.

בנוסף ניתן לזהות בבדיקה אבנים בכיס המרה ובכליות, מחלות כלי דם כמו הרחבה של אבי העורקים, היצרות כלי דם או קרישי דם.

במקרה של חבלה, מבצעים בדיקה CT בטן כדי לברר מידית האם יש פגיעה באיברי הבטן או באגן.

כן נעשית הבדיקה לפני ביצוע ניקוז מורסה או ביופסיה, ותכנון והערכת תוצאות לגבי ניתוח מסוים.

 

זימון תור מהיר באופן פרטי

להזמנת בדיקת בדיקת סיטי בטן ואגן עוד היום, פשוט התקשרו למספר 03-772-42-73 או שלחו הודעת בוואטסאפ.

מלאו את הטופס:

בדיקת CT לאבחון קוליטיס וקרוהן

קוליטיס כיבית או קרוהן הן שתי מחלות דלקתיות במעי. אבחון קוליטיס מתבצע באמצעות קולונוסקופיה ואילו אבחון קרוהן נעשה באמצעות סיטי (CT) בטן.

הדרך הקלאסית לאבחון קרוהן היא בבדיקת קולונוסקופיה מלאה, כדי להיכנס לשסתום האיליוציקלי המפריד בין המעי הגס למעי הדק. כך ניתן לצפות גם במעי הדק, ואף לזהות כיבים, אפטות, פצעים ונגעים. בביופסיה ניתן יהיה לראות דלקת כרונית חריפה. אם המחלה נמצאת במערכת העיכול למעלה, יושלם הבירור בבדיקת CT.

בדיקת CT בטן -סריקת כליות ואגן

בדיקת סיטי (CT) בטן כוללת גם את צילום הכליות כדי לגלות בעיות או מחלות מסוגים שונים. הבדיקה מתבצעת גם כדי לאבחן אבנים בדרכי השתן או אבנים בכליות שהן מצב שכיח.

אבנים בכליות חוסמות את המערכת המאספת. הן גורמות לחולה לחוש כאב במותן. הבדיקה נעשית ללא כל הכנה מוקדמת וללא חומר ניגוד. היא מתקיימת במינון קרינה נמוך ומתמקדת באיבר הרצוי.

סיטי (CT) של הבטן כולל האגן נעשה עם חומר ניגוד כאשר לא מתמקדים רק בדרכי השתן, ובדיקת תלת פאזי לכליות נעשית כדי לאפיין ציסטות מורכבות או גושים בכליות. הרופא יכול לוודא אם קיים גידול, מהו גודלו, מיקומו המדויק והאם מעורבות בתהליך רקמות הסמוכות אליו.

CT אורוגרפיה- הנה בדיקה המדגימה את הכליות והמערכת המאספת, כולל כיס השתן והשופכנים. היא מתבצעת בכמה שלבים תחת פיקוח רפואי לאבחון בעיה במקרה של קיום דם בשתן, חסימות בדרכי השתן, גידולים ועוד.

CT ציסטוגרפיה- היא בדיקה לצורך הדגמת כיס השתן ומתבצעת עם החדרת קטטרן דרכו מוזרק חומר ניגוד.

בדיקת CT בטן פרטית פרטית לחולי סרטן המעי הגס- מצילה חיים!

חולי סרטן המעי הגס נדרשים לעשות בדיקת סיטי (CT) בטן לצורך מעקב. חלקם בוחרים לעשות זאת במכון פרטי למען נוחותם וכדי לא להמתין לתורים פנויים במכונים של קופת החולים.

סרטן המעי הגס הנו הממאיר השני בשכיחותו בארץ. מדי שנה מתגלים כ-3,500 מקרים חדשים ובדיקת CT מעורבת בגילוי ובטיפול בו במהלך ההתמודדות עם המחלה. באמצעותה מתבצע אבחון של חומרת המחלה לאחר שנעשה כבר האבחון הראשוני. לאחר שאובחן גידול, עוברים החולים בדיקות CT כדי להעריך את חומרת המחלה וזיהוי של גרורות אם קיימות.

את הבדיקה מבצע רופא רדיולוג ולאחריה יחליט הרופא המנתח והאונקולוג על המשך הטיפול המתאים. האם כימותרפיה, הקרנות, ניתוח או שילוב ביניהם. בנוסף משמשת הבדיקה כדי להעריך את תגובת החולים לטיפולים הממושכים השונים שהם עוברים. אחת לכמה חודשים הם יעשו בדיקות CT מהן יתקבל מידע לגבי השפעת הטיפולים ועצירת המחלה או חלילה התקדמותה.

מדוע עדיף לעשות בדיקת סיטי (CT) בטן במכון פרטי?

בדיקת סיטי (CT) בטן ואגן עבור חולי סרטן מהווה כלי מרכזי ומכריע הן בגילוי והן בטיפול, ויש חשיבות עצומה גם לניסיון של הרדיולוג המפענח את תוצאותיה. יש חשיבות רבה לטכניקה של הבדיקה ואם היא תתבצע באיכות ירודה, למשל עקב הזרקת כמות בלתי מספיקה של חומר ניגודי או בגלל סריקת כבד בזמן לא נכון (איבר שסרטן המעי מתפשט אליו) ייתכן כי יהיה קושי בזיהוי הגרורות, טעות באבחון גודלן או שלא יזהו אותן כלל.

בדיקת סיטי (CT) בטן בפיקוח רדיולוג בכיר, הנה החלטה נכונה כדי להגיע לתוצאה הברורה והנכונה ביותר של הבדיקה.

כאשר מדובר בחולים אונקולוגיים, מתקבלת כמות נכבדה של תמונות זאת לפני הניתוח האונקולוגי. יש גם אפשרות להכין שחזורים של תלת ממד או דו ממדיים, אשר מעלים את הדיוק של הבדיקה המורכבת ויכולים לסייע באבחון וזיהוי מדויק. הם עשויים לסייע לכירורג בהחלטות על הגישה הניתוחית הנכונה והתאמת החולה לפרוצדורה הכירורגית.

רדיולוג בכיר במכון פרטי – קריטי לפענוח סיטי (CT) בטן

בדיקת סיטי (CT) בטן איכותית במכון פרטי, אשר מפוענחת ע"י רדיולוג בעל ניסיון באופן מקצועי ומפורט, מאפשרים אבחון והערכה נכונה עבור חולי סרטן המעי הגס בקביעת המשך הטיפולים האונקולוגיים.

בדיקת CT  היא גם הבדיקה לאבחון ראשוני ומניעת סרטן המעי הגס.  CT קולונוסקופיה מאפשרת לזהות גם גידולים שפירים – פוליפים מהם מתפתחת המחלה. את הגידול הראשוני מזהים בבדיקת CT בטן לאחר שהמטופל מתלונן על סימפטומים המאפיינים את מחלת סרטן המעי הגס.

יש חשיבות עצומה- מצילת חיים וקריטית לידע הקליני של הרדיולוג, לאיכות הפענוח שלו ולניסיונו בפענוח הבדיקה. עליו לאתר ולזהות את הגרורות, במיוחד אם מתגלות חדשות. עליו למדוד אותן ולהשוות ביניהן לבין בדיקות קודמות עם אפס טעויות. רדיולוג אונקולוגי נושא על כתפיו אחריות רבה ובמקרה הזה- אחראי על חיי אדם ונזקק להתמקד ולבצע אבחון מקצועי ומדויק.

חלק חשוב בטיפול בחולי סרטן המעי הגס, הוא להבין מהי התגובה של החולה לטיפולים שהוא מקבל. האם הוא משתפר או שאין לו כל השפעה ולהיפך- המחלה מתקדמת.

במכון פרטי לביצוע בדיקות CT  מועסקים טובי הרדיולוגים, ובעבודתם המקצועית הם מסייעים לאונקולוגים ולכירורגים לקבל את ההחלטה הכי נכונה לטיפול עבור החולים.

הידעתם שאולי מגיע לכם החזר כספי עד 70 אחוז מעלות הבדיקה בדיקת סיטי בטן ואגן באופן פרטי תוך 24 שעות בהתאם לפוליסת הביטוח בריאות שיש ברשותכם!
בנוסף לבדיקת בדיקת סיטי בטן ואגן, ניתן לעשות מגוון בדיקות דימות אחרות, כולל שירות הזמנת תורים דחופים, כך שתוכלו לבצע את כל הבדיקות שלכם במהירות.

תוכן עניינים

מוקד זימון תורים דחוף ל-בדיקת סיטי בטן ואגן באופן פרטי

שירותי רפואה פרטיים VIP

הכוונה רפואית אישיתי מהמומחים המובילים בישראל בשת״פ עם מד פלוס - קביעת תור מהיר לרופאים באופן פרטי, ליווי סיעודי, מעבדה עד הבית, משלוח תרופות באופן מהיר עד הבית ועוד..

שירותי רפואה פרטיים VIP

הכוונה רפואית מקצועית ואישית מהשורה הראשונה דרך מד +. קביעת תור מהיר לרופאים באופן פרטי, ליווי סיעודי, שירותי מעבדה ומשלוח תרופות ועוד.

מד+ שירותי רפואה מתקדמים

אם הבעיה הרפואית שלכם לא סובלת דיחוי, ניתן לפנות למוקד עוד היום!
מספר טלפון 054-589-5299 או שלחו הודעת בוואטסאפ.

מלאו את הטופס:

מדפלוס (MedPlus)
Logo