/
/
גסטרוסקופיה (Gastroscopy)

גסטרוסקופיה (Gastroscopy)

בדיקת גסטרוסקופיה (Esophagogastroduodenoscopy) נועדה לאבחון וטיפול במחלות של דרכי העיכול העליונות. ניתן לעשותה אצל מומחה גסטרואנטרולוגיה בכיר במכון פרטי, זאת מבלי להמתין זמן רב לתור. יש חשיבות רבה לבצע בדיקה זו מוקדם ככל האפשר, בעיקר אם הנבדק סובל מתסמינים כלשהם במערכת העיכול וקיימת בעיה אשר כל עיכוב בעריכת הבדיקה עלול להחמירה.

היא מתבצעת באמצעות אנדוסקופ המוחדר דרך הפה אל הלוע. זהו צינור גמיש ודק אשר בקצהו מצלמת וידיאו המאפשרת לרופא לבחון את דרכי העיכול העליונות: הוושט, הקיבה והתריסריון. אחד היתרונות הגדולים בבדיקה זו היא שהרופא יכול במהלך הבדיקה גם לבצע פעולות רפואיות כמו: כריתת פוליפים, לקיחת ביופסיה, עצירת דימום . שליפת גופים זרים והרחבת הצירויות. לקיחת תרבית לבדיקת חיידק הליקובקטר פילורי, הרחבת הצירויות ועוד.

תסמינים הדורשים בדיקת גסטרוסקופיה

כאשר תלונות מטופלים יעידו על תסמינים של בעיות במערכת העיכול, בדרך כלל הרופא המטפל יישלחו אותכם לבדיקת גסטרוסקופיה.

התסמינים עלולים להיות בין השאר: הקאות, כאבי בטן, חשד לדימום מדרכי העיכול. הפרעות בבליעה, הוצאת גוף זר שנתקע בקיבה או בוושט. אי נוחות או כאבים ברום הבטן. קושי בבליעה או כאב. צרבת או כאבים בחזה ממקור בלתי ידוע. אובדן תיאבון וירידה במשקל.

כאמור הבדיקה מסוגלת גם לטפל בבעיות של דרכי העיכול העליונות בהיצרות של הוושט, עצירת דימום, גידולים ועוד.

החדרת האנדוסקופ נעשית לאחר טשטוש המטופל בזריקה לווריד. היא פועלת במהירות, אינה כרוכה בכאב ואינה מפריעה בנשימה. הרופא יגיע אל הוושט דרך הלוע וממנו לקיבה ולתריסריון. בבדיקה ימלאו את אזור מערכת העיכול באוויר כדי "לנפח" אותו, מה שאמור להקל על הרופא לראות את האיברים השונים.

 

זימון תור מהיר באופן פרטי

להזמנת בדיקת גסטרוסקופיה עוד היום, פשוט התקשרו למספר 03-772-42-73 או שלחו הודעת בוואטסאפ.

מלאו את הטופס:

כיצד מתבצעת הכנה לבדיקת גסטרוסקופיה פרטית?

הכנה נכונה לבדיקת גסטרוסקופיה הנה בעלת חשיבות קריטית באבחון ובדיוק מרבי לזיהוי הבעיה.

על הנבדקים להיות לפני הבדיקה בצום במשך שמונה שעות, וכשלוש שעות לפניה לשתות רק מים. חשוב להגיע לבדיקה עם תוצאות של בדיקות דם וקרישה עדכניות אשר בוצעו במהלך שלושת החודשים שלפני הבדיקה וכן תוצאות בדיקות גסטרולוגיה קודמות אם יש.

יש לקבל הנחיות מהרופא המפנה ולבצען. לעתים יקבלו נבדקים הנוטלים תרופות הנחיה להפסיק לקחתן כמו תרופות המדללות את הדם אשר עלולות להגדיל את הסיכון במקרה של לקיחת ביופסיה.

חולים במחלות כמו מחלת לב, לחץ דם גבוה או סוכרת חייבים להתייעץ עם רופא במכון הפרטי טרם ביצוע הבדיקה ולקבל ממנו הנחיות ברורות ומפורטות.

חשוב להגיע לבדיקה עם מלווה משום שהנבדקים מקבלים זריקת טשטוש ולא יכולים לנהוג לאחר מכן.

אבחון חיידק הליקובקטרפלורי באופן פרטי

באמצעות בדיקת גסטרוסקופיה פרטית, ניתן לאבחן בין היתר חיידק בשם הליקובקטר פילורי אשר נמצא אצל כ-90% מהסובלים מכיב בתירסריון ואצל כ-60% מהסובלים מכיב בקיבה.

הליקובקטר פילורי בניגוד לחיידקים רבים, שורד סביבה חומצית ומיצי עיכול בקיבה, משום שהוא מסוגל לפרן UREA שתנן וליצור אמוניה- הסותרת את החומצה בקיבה. הוא נצמד לתאי האפיתל בקיבה, יוצר תגובה דלקתית ומחליש את מערכת החיסון וגורם לפצע הידוע בשם: אולקוס ובעגה הרפואית: כיב.

הוא מאוד שכיח ובעיקר בגיל המבוגר ומאובחן אצל למעלה ממחצית בני 65 ומעלה. לא ברור כיצד הוא עובר מאדם לאדם, אולם בוודאות ידוע כי אם הוא קיים אצל בן משפחה, יש סיכוי רב שגם אחרים במשפחה יחלו בו.

הוא עלול לגרום לסרטן קיבה וכן ללימפומה של הקיבה ונוכחותו גבוהה במחלות אלה, יחד עם גורמים סביבתיים וגנטיים הגורמים למחלה. בין היתר עלולה מחלת הסרטן להתפרץ אצל חולים של גסטריטיס מטפלסטית- מחלה דלקתית הדורשת מעקב תקופתי וגסטרוסקופיה.

הסרת פוליפים במהלך בדיקת גסטרוסקופיה

בדיקת גסטרוסקופיה מבוצעת ע"י מומחה גסטרואנטרולוגיה אשר יכול להחליט לכרות פוליפים אשר נצפים בבדיקה. פוליפ הנו גידול שפיר ברירית מערכת העיכול. לרוב הוא בודד, קטן ושפיר אולם לעתים הוא גדל ועלול להיות גם סרטני.

לעתים הם מהווים סימן מוקדם לסרטן במערכת העיכול כמו סרטן המעי הגס, ובהסרתם ניתן למנוע את התפתחות המחלה. זהו טיפול הנעשה היום במסגרת תוכניות המניעה של סרטן מערכת העיכול.

הפוליפים עלולים להתפתח בכל איברי מערכת העיכול: פה, גרון ולוע, וושט, קיבה, מעי דק, מעי גס וכן כיס המרה. המשמעותיים שביניהם הם במערכת המעי הגס והם עלולים להתפתח לסרטן.

הידעתם שאולי מגיע לכם החזר כספי עד 70 אחוז מעלות הבדיקה גסטרוסקופיה באופן פרטי תוך 24 שעות בהתאם לפוליסת הביטוח בריאות שיש ברשותכם!
בנוסף לבדיקת גסטרוסקופיה, ניתן לעשות מגוון בדיקות דימות אחרות, כולל שירות הזמנת תורים דחופים, כך שתוכלו לבצע את כל הבדיקות שלכם במהירות.

תוכן עניינים

מוקד זימון תורים דחוף ל-גסטרוסקופיה באופן פרטי

שירותי רפואה פרטיים VIP

הכוונה רפואית אישיתי מהמומחים המובילים בישראל בשת״פ עם מד פלוס - קביעת תור מהיר לרופאים באופן פרטי, ליווי סיעודי, מעבדה עד הבית, משלוח תרופות באופן מהיר עד הבית ועוד..

שירותי רפואה פרטיים VIP

הכוונה רפואית מקצועית ואישית מהשורה הראשונה דרך מד +. קביעת תור מהיר לרופאים באופן פרטי, ליווי סיעודי, שירותי מעבדה ומשלוח תרופות ועוד.

מד+ שירותי רפואה מתקדמים

מלאו את הטופס:

אם הבעיה הרפואית שלכם לא סובלת דיחוי, ניתן לפנות למוקד עוד היום!
מספר טלפון 054-589-5299 או שלחו הודעת בוואטסאפ.

מדפלוס (MedPlus)
Logo