/
/
בדיקת קלפרוטקטין באופן פרטי

בדיקת קלפרוטקטין באופן פרטי

בדיקת קלפרוטקטין בצואה אשר מדגימה ריכוז של 50 מיקרוגרם ומטה לגרם צואה, מעידה על כך שלא קיים תהליך דלקתי במערכת העיכול כמו מחלת קוליטיס כיבית, מחלת קרוהן ומחלות מעי דלקתיות נוספות.
כאשר מדובר בריכוז של 150 מיקרוגרם ומעלה לגרם צואה, אפשר להסיק כי קיים תהליך דלקתי במערכת העיכול ויש צורך בהתערבות רפואית מתאימה. כאשר ריכוס הקלפרוטקטין הוא בין 50 ל-150 מיקרוגרם, מדובר על מצב גבולי המדגים דלקת קלה או שלב ריפוי של מחלה.

לבדיקה זו יש חשיבות רבה בכל הקשור במחלות מעי דלקתיות, אשר ככל שהטיפול בהן יהיה מהיר כך ניתן יהיה להתאושש מהן בקלות יחסית, ואפשר היום לבצע את הבדיקה הזו במעבדה פרטית, בלי שום עיכובים או המתנה.

מה זה קלפרוטקטין?

קלפרוטקטין הנו חלבון אשר נמצא בתאי הדם הלבנים והכמות שלו יחסית גדולה. למעשה הוא מהווה יותר ממחצית הכמות של חלבון בכל תא.

מערכת החיסון מגייסת תאי חיסון ומפעילה אותם, ופעולה זו גורמת לשחרור של חלבונים תוך תאיים כולל חלבון הקלפרוטקטין. בתהליך הזה מופרש חלבון זה מתאי דלקת אשר לחלל המעי, שם הוא ייספג בצואה לפני שהוא יופרש באופן טבעי מהגוף.

ריכוז הקלפרוטקטין בצואה עלול להעיד על רמת הפעילות של הדלקת. הוא משמש כסמן יעיל לאבחון דלקת במעי כמו מחלקת קוליטיס או קרוהן.

ככל שהדלקת פעילה יותר ללא כל טיפול, כך יש סיכון רב לסיבוכים החל מטיפול תרופתי מידי ועד לאשפוזים וניתוחים. משום כך כאשר יש חשד לתהליך דלקתי חשוב מאוד לעשות בדיקת קלפרוטקטין בצואה באופן פרטי במהירות האפשרית.

רוצים לקבוע את מועד הבדיקה עד הבית באופן פרטי?

להזמנת בדיקת קלפרוטקטין עוד היום, פשוט התקשרו למספר 054-589-5299 או שלחו הודעת בוואטסאפ. צוות המעבדה זמינים לסייע בכל שלב בדרך, ולספק תוצאות מדויקות בזמן.

מלאו את הטופס:

מדוע חשוב לעשות את הבדיקה בהקדם?

מה שמאפיין מחלות מעי דלקתיות כמו קרוהן או קוליטיס, היא דלקת כרונית במערכת העיכול. הדלקת גורמת לנזק וככל שהיא פעילה לזמן יותר ממושך, כך עלולים להגיע לסיבוכים רבים ולכן חשוב מאוד לעשות בדיקת קלפרוטקטין בצואה.

תסמינים של מחלות מעי עלולים להיות שלשולים, גזים, כאבי בטן ועוד והם מופיעים במחלות מעי דלקתיות וגם כתגובה לתרופות, תסמונת המעי הרגיז, מזון ועוד.

מצד שני היעדר תסמינים איננו מהווה מדד אמין לכך שמהחלה איננה פעילה, ולכן חשוב לבצע בדיקת קלפרוטקטין כדי לאבחן מהו המצב. בדיקה זו מהווה מדד אובייקטיבי להערכת רמת הדלקת ופעילותה. היא חוסכת גם בדיקות פולשניות כמו קולונוסקופיה – בדיקה שלא ניתן לעשותה בתכיפות רבה.

בדיקה זו עושים מטופלים עם תסמינים אשר רוצים לדעת אם מדובר בדלקת מעי או מצבים אחרים שאינם דלקתיים למשל תסמונת המעי הרגיז.

כמו כן משמשת הבדיקה להערכת הצורך בבדיקת הקולונוסקופיה.

מחקרים הצביעו על כך שבחולים ללא תסמינים של תהליך דלקתי במעי, הייתה עלייה ברמת הקלפרוטקטין בכ-90% רגישות אשר ניבאה התלקחות בטווח של שלושה חודשים.

במהלך קבלת טיפול תרופתי, שינוי ברמות הקרלפרוטקטין בצואה מאפשר ניטור של הטיפול בדלקת המעי.

בנוסף לבדיקת קלפרוטקטין, ניתן לעשות מגוון בדיקות מעבדה רפואיות באופן פרטי, כך שתוכלו לבצע את כל הבדיקות שלכם במקום אחד ובאופן מהיר ומקצועי.

שירותי רפואה פרטיים VIP

הכוונה רפואית אישיתי מהמומחים המובילים בישראל בשת״פ עם מד פלוס - קביעת תור מהיר לרופאים באופן פרטי, ליווי סיעודי, מעבדה עד הבית, משלוח תרופות באופן מהיר עד הבית ועוד..

שירותי רפואה פרטיים VIP

הכוונה רפואית מקצועית ואישית מהשורה הראשונה דרך מד +. קביעת תור מהיר לרופאים באופן פרטי, ליווי סיעודי, שירותי מעבדה ומשלוח תרופות ועוד.

מד+ שירותי רפואה מתקדמים

אם הבעיה הרפואית שלכם לא סובלת דיחוי, ניתן לפנות למוקד עוד היום!
מספר טלפון 054-589-5299 או שלחו הודעת בוואטסאפ.

מלאו את הטופס:

מדפלוס (MedPlus)
Logo