/
/
בדיקת הליקובקטר פרטית (מבחן נשיפה) באופן מהיר וללא טור

בדיקת הליקובקטר פרטית (מבחן נשיפה) באופן מהיר וללא טור

אודות השירות

יש לכם חשש לקיומו של הליקובקטר פילורי (H. pylori) בקיבה? עם בדיקת הליקובקטר פרטית עד הבית, תוכלו לקבל תוצאות מדויקות ואמינות בנוחות של סלון ביתכם ומהירות מרבית.

חשוב מאוד לאבחן את החיידק מהר ככל האפשר מכיוון שהוא יכול לגרום למגוון בעיות במערכת העיכול, כולל כיבים פפטיים, גסטריטיס ואפילו סרטן הקיבה. לכן, יש חשיבות רבה לאבחון מהיר הליקובקטר פילורי (H. pylori) מוקדם ככל האפשר כדי למנוע סיבוכים פוטנציאליים ולהתחיל בטיפול הולם בהתאם להמלצות הרופא.

בדיקת הליקובקטר אינה פולשנית וכוללת בדיקת נשיפה פשוטה. על ידי שתיית תמיסה המכילה אוריאה מסומנת, ניתן לקבוע את נוכחותו של H. pylori על ידי ניתוח פחמן דו חמצני או אמוניה בנשימה. הבדיקה מהירה וקלה, והתוצאות זמינות תוך מספר ימים.

אל תתנו לפחד מסיבוכים למנוע מכם לנקוט פעולה. עם בדיקות הליקובקטר הפרטיות שלנו, אתה יכול לקבל שקט נפשי ואת התשובות שאתה צריך כדי להשתלט על הבריאות שלך. בנוסף, עם המגוון הרחב של בדיקות המעבדה הרפואיות הזמינות שלנו, תוכל לבצע את כל הבדיקות שלך במקום אחד, במהירות ובמקצועיות.

רוצים לקבוע את מועד הבדיקה עד הבית באופן פרטי?

להזמנת בדיקת הליקובקטר (נשיפה) עוד היום, פשוט התקשרו למספר 054-589-5299 או שלחו הודעת בוואטסאפ. צוות המעבדה זמינים לסייע בכל שלב בדרך, ולספק תוצאות מדויקות בזמן.

מלאו את הטופס:

תשובות לשאלות נפוצות

בדיקות נשימה הן כלי אבחון לא פולשני ומהימן לאיתור נוכחות חיידק מע' העיכול H pylori, (הליקובקטר פילורי), חיידק שמדביק את הקיבה וקשור לכיב פפטי, דלקת קיבה וסרטן קיבה. בדיקת הנשיפה כוללת שתיית תמיסה המכילה סוג מסוים של אוריאה מסומנת פחמן-13 או פחמן-14, (אשר מומרת לפחמן דו חמצני ואמוניה על ידי H pylori בקיבה). לאחר מכן, המטופל נושף לתוך שקית או צינור מיוחד, ודגימת הנשימה מנותחת עבור נוכחות של פחמן דו חמצני או אמוניה מסומנים, מה שמעיד על נוכחות של זיהום H pylori.

סוגי הבדיקה

ישנם סוגים שונים של בדיקות נשימה זמינות לאבחון H pylori, כגון בדיקת נשיפה אוריאה (UBT) ובדיקת נשיפת פחמן מסומן מס' 13 (13C-UBT) או 14C-urea בדיקת נשיפת פחמן מסומן מס' 14(14C-UBT), המשתמשות בסוגי פחמן מסומן שונה ושיטות ניתוח שונות. בחירת הבדיקה עשויה להיות תלויה בזמינות, בעלות וברגישות/ספציפיות של הבדיקה, כמו גם בגיל המטופל, בהיסטוריה הרפואית ובגורמים נוספים.
לבדיקות נשיפה יש מספר יתרונות על פני שיטות אבחון אחרות, כגון בדיקות דם או אנדוסקופיה. יתרונות אלה כוללים:
  1. לא פולשניות: בדיקות נשיפה אינן פולשניות ואינן דורשות מחטים או הליכים פולשניים, מה שהופך אותן לאופציה נוחה יותר ומאיימת פחות למטופלים.
  2. קל לביצוע: הבדיקה קלה לביצוע ובדרך כלל אורכת מספר דקות בלבד, מה שהופך אותה לאפשרות נוחה הן עבור המטופלים והן עבור ספקי שירותי הבריאות.
  3. סיכון נמוך לסיבוכים: קיים סיכון נמוך לסיבוכים הקשורים לבדיקות נשיפה, מה שהופך אותן לאופציה בטוחה יותר בהשוואה לבדיקות אחרות.
  4. מזהה זיהום פעיל: בדיקות נשימה יכולות לזהות זיהום H. pylori פעיל, בניגוד לאיתור נוגדנים בלבד שיכולים להצביע על חשיפה בעבר.
  5. חסכון בזמן וכסף: בדיקות נשיפה פרטית זמינה לביצוע מהיר וגם מבחינת עלות משיטות אבחון אחרות כגון אנדוסקופיה פרטית, מה שהופך אותה לאופציה זמינה יותר מבחינת זמו וכסף עבור המטופלים.
חיסרון בולט בדיקות נשימה מתאימות גם לניטור יעילות הטיפול בהליקובקטר פילורי, שכן היעדר פחמן דו חמצני או אמוניה מסומנים בנשימה לאחר הטיפול מעיד על מיגור הזיהום. עם זאת, בדיקות נשיפה עשויות להניב תוצאות חיוביות שגויות False positive או false-negative במקרים מסוימים, וייתכן שיהיה צורך בבדיקות נוספות או מעקב כדי לאשר את האבחנה.
זיהום בהליקובקטר פילורי מאובחן על ידי גסטרואנטרולוג או רופא ראשוני אשר עשוי להזמין בדיקות כגון בדיקת נשיפה, בדיקת צואה או אנדוסקופיה עם ביופסיה.
לאחר האבחנה, ניתן לטפל בזיהום בהליקובקטר פילורי על ידי גסטרואנטרולוג או רופא ראשוני. הטיפול עשוי לכלול שילוב של אנטיביוטיקה ותרופות להפחתת חומצה, והרופא יעקוב אחר תגובת המטופל לטיפול באמצעות בדיקות מעקב. במקרים מסוימים, אם הזיהום אינו מגיב לטיפול הסטנדרטי, עשוי להיות מעורב גם מומחה למחלות זיהומיות בטיפול בחולה.

  1. בדיקת האנטיגן בצואה (Stool antigen test-SAT): בדיקה זו מאתרת אנטיגן H. pylori בדגימת הצואה.
  2. בדיקת דם: בדיקה זו מחפשת נוכחות של נוגדני הליקובקטר פילורי בדם.
  3. אנדוסקופיה: מצלמה קטנה מוחדרת לקיבה דרך הפה והרופא יכול לראות את רירית הקיבה ולקחת ביופסיה לבדיקה.
בנוסף לבדיקת הליקובקטר (נשיפה), ניתן לעשות מגוון בדיקות מעבדה רפואיות באופן פרטי, כך שתוכלו לבצע את כל הבדיקות שלכם במקום אחד ובאופן מהיר ומקצועי.

שירותי רפואה פרטיים VIP

הכוונה רפואית אישיתי מהמומחים המובילים בישראל בשת״פ עם מד פלוס - קביעת תור מהיר לרופאים באופן פרטי, ליווי סיעודי, מעבדה עד הבית, משלוח תרופות באופן מהיר עד הבית ועוד..

שירותי רפואה פרטיים VIP

הכוונה רפואית מקצועית ואישית מהשורה הראשונה דרך מד +. קביעת תור מהיר לרופאים באופן פרטי, ליווי סיעודי, שירותי מעבדה ומשלוח תרופות ועוד.

מד+ שירותי רפואה מתקדמים

אם הבעיה הרפואית שלכם לא סובלת דיחוי, ניתן לפנות למוקד עוד היום!
מספר טלפון 054-589-5299 או שלחו הודעת בוואטסאפ.

מלאו את הטופס:

מדפלוס (MedPlus)
Logo