/
/
בדיקת אלרגיה פרטית עד הבית

בדיקת אלרגיה פרטית עד הבית

אלרגיות יכולות להיות מטרד במקרה הטוב וסכנה בריאותית רצינית במקרה הרע. אבחון אלרגיות הוא חיוני לצורך שמירה על בריאות טובה ואורח חיים תקין, אחת הדרכים לעשות זאת היא באמצעות בדיקות אלרגיה פרטיות. במאמר זה, נדון בסוגי בדיקות האלרגיה הפרטיות, היתרונות שלהן וכיצד להתכונן לתוצאות ולפרש אותן.

החשיבות של זיהוי אלרגיות

אלרגיות יכולות להתבטא במגוון דרכים, החל מתסמינים קלים כמו התעטשות וגרד ועד לתסמינים חמורים יותר כמו קשיי נשימה ואנפילקסיס (Anaphylaxis). אלרגנים נפוצים כוללים אבקת פרחים (פולן), שער/פרווה של חיות מחמד ומזונות מסוימים. אבחון ומעקב אלרגיות יכולים לסייע במניעת תסמינים אלה ולשפר את הבריאות הכללית ואת איכות החיים.

סוגי בדיקות אלרגיה פרטיות

ישנם מספר רב של סוגי בדיקות אלרגיה פרטיות זמינות, כולל בדיקות דקירה בעור, בדיקות דם ובדיקות ה"טלאי" (מדבקות).

בדיקת דם אלרגיה

בדיקות דם מודדות את נוכחותם של נוגדנים לאלרגנים ספציפיים בדם. דוגמאות כוללות בדיקות RAST או ELISA לאלרגיות למזונות או תרופות ספציפיות. בדיקות דם יקרות יותר מבדיקות דקירה בעור ועשויות להימשך זמן רב יותר עד לקבלת תוצאות. הם משמשים לעתים קרובות כדי לאשר תוצאות חיוביות מבדיקות דקירה בעור.

בדיקות דקירת העור

בדיקות דקירה בעור כוללות מריחת כמות קטנה של אלרגן על העור והתבוננות בתגובה. דוגמאות כוללות בדיקות לאלרגיות לאבקה, קשקשים של חיות מחמד ומזונות מסוימים. בדיקות דקירה בעור הן מהירות, קלות וזול יחסית. הם משמשים לעתים קרובות כדי לסנן אלרגיות מרובות בבת אחת.

בדיקת אלרגיה מדבקות

בדיקות מדבקות כוללות מריחת כמויות קטנות של אלרגן על מדבקות המוחלות על העור למשך 48 שעות.

דוגמאות כוללות בדיקות לאלרגיות לחומרים הבאים במגע עם העור, כגון חומרי ריח או קוסמטיקה. בדיקות תיקון גוזלות זמן רב יותר מבדיקות דקירה בעור ועשויות להיות יקרות יותר. הם משמשים לעתים קרובות לבדיקת אלרגיות מגע.

השוואה בין סוגים שונים של בדיקות

לכל בדיקה יש יתרונות ומגבלות, הנה מספר דוגמאות:

 • בדיקות דקירה בעור הן מהירות וקלות, אך עשויות להיות לא מדויקות כמו בדיקות דם.
 • בדיקות הדם מדויקות יותר, אך עשויות להיות יקרות יותר וייקח זמן רב יותר עד לקבלת תוצאות.
 • בדיקות מדבקות טובות לזיהוי אלרגיות במגע, אך לרוב לוקחות יותר זמן בהשוואה לבדיקות אחרות.

רוצים לקבוע את מועד הבדיקה עד הבית באופן פרטי?

להזמנת בדיקת אלרגיה עוד היום, פשוט התקשרו למספר 054-589-5299 או שלחו הודעת בוואטסאפ. צוות המעבדה זמינים לסייע בכל שלב בדרך, ולספק תוצאות מדויקות בזמן.

מלאו את הטופס:

היתרונות של בדיקות אלרגיה פרטיות עד הבית

בדיקות אלרגיה פרטיות מציעות מספר יתרונות על פני שיטות בדיקה הרגילות (לרוב דרך קופת החולים). יתרון מרכזי אחד הוא הנוחות. עם בדיקות פרטיות, אתם יכולים לקבוע את הפגישה בזמן המתאים לכם ביותר ולהימנע מזמני ההמתנה הארוכים הקשורים לעתים קרובות למתקני בדיקה ציבוריים. בנוסף, בדיקות פרטיות מאפשרות יותר פרטיות, מה שיכול להיות חשוב במיוחד עבור אלה שעלולים להיות נבוכים או מתביישים באלרגיות שלהם. בדיקות פרטיות מספקות זמני אספקה מהירים, מה שמאפשר לך להתחיל לנהל את האלרגיות שלכם בהקדם האפשרי.

כיצד להתכונן לבדיקת אלרגיה פרטית

 1. התייעצות עם רופא: לפני קביעת בדיקת אלרגיה פרטית, חשוב להתייעץ עם רופא כדי לקבוע איזה סוג בדיקה אתם צריכים לעבור.
  הרופא יוכל לספק מידע על סוגי הבדיקות השונות הזמינות, כמו גם הסיכונים והיתרונות הקשורים לכל אחת מהן.
 2. הגבלת תרופות: תרופות מסוימות עלולות להפריע לתוצאות של בדיקות אלרגיה, ולכן חשוב להתייעץ עם הרופא שלכם אם להפסיק ליטול תרופות מסוימות לפני הבדיקה.
  במידע ויש צורך, הרופא יספק הנחיות ספציפיות לגבי אילו תרופות להפסיק לקחת ולכמה זמן.
 3. בנוסף להגבלות על תרופות, הרופא עשוי לספק גם הנחיות נוספות לפני הבדיקה.
  לדוגמה, ייתכן שתקבלו הוראה לא לאכול או לשתות דבר במשך פרק זמן מסוים לפני הבדיקה. חשוב לעקוב בקפידה אחר כל ההוראות לפני הבדיקה כדי להבטיח תוצאות מדויקות.

כיצד לפרש את התוצאות של בדיקת אלרגיה פרטית

פירוש התוצאות של בדיקת אלרגיה פרטית יכול להיות מבלבל, הרופא יוכל להסביר לכם את התוצאות בצורה שתוכלו להבין. תוצאות חיוביות מצביעות על כך שיש לכם אלרגיה לאלרגן ספציפי, בעוד שתוצאות שליליות אומרות שאין לכם אלרגיה למה שבדקתם.

המלצות מעקב: בהתבסס על תוצאות בדיקת האלרגיה הפרטית שלך, הרופא שלך עשוי להמליץ על בדיקות נוספות או אפשרויות טיפול לניהול האלרגיות שלך. אלה עשויים לכלול תרופות, שינויים באורח החיים או צורות אחרות של טיפול.

בשורה התחתונה

אם יש לכם חששות לגבי תגובות האלרגיות שלכם, אל תהסס לפנות למומחים מד+ לבדיקת אלרגיה פרטית בנוחות של הבית בסלון שלכם עם המלצות מותאמות אישית לניהול האלרגיות שלכם. בנוסף לבדיקת אלרגיה, ניתן לעשות מגוון בדיקות מעבדה באופן פרטי, כך שתוכלו לבצע את כל הבדיקות שלכם במקום אחד, באופן מהיר ומקצועי.

בנוסף לבדיקת אלרגיה, ניתן לעשות מגוון בדיקות מעבדה רפואיות באופן פרטי, כך שתוכלו לבצע את כל הבדיקות שלכם במקום אחד ובאופן מהיר ומקצועי.

שירותי רפואה פרטיים VIP

הכוונה רפואית אישיתי מהמומחים המובילים בישראל בשת״פ עם מד פלוס - קביעת תור מהיר לרופאים באופן פרטי, ליווי סיעודי, מעבדה עד הבית, משלוח תרופות באופן מהיר עד הבית ועוד..

שירותי רפואה פרטיים VIP

הכוונה רפואית מקצועית ואישית מהשורה הראשונה דרך מד +. קביעת תור מהיר לרופאים באופן פרטי, ליווי סיעודי, שירותי מעבדה ומשלוח תרופות ועוד.

מד+ שירותי רפואה מתקדמים

אם הבעיה הרפואית שלכם לא סובלת דיחוי, ניתן לפנות למוקד עוד היום!
מספר טלפון 054-589-5299 או שלחו הודעת בוואטסאפ.

מלאו את הטופס:

מדפלוס (MedPlus)
Logo