/
/
בדיקה רדיו-אלרגוסורבנטית לאבחון אלרגיה ראסט (RAST)

בדיקה רדיו-אלרגוסורבנטית לאבחון אלרגיה ראסט (RAST)

בדיקת Radioallergosorbent, או ראסט (RAST), הינה טכניקת מעבדה המשמשת לאיתור אלרגנים ספציפיים בדמו של המטופל. בדיקה זו משמשת בדרך כלל לזיהוי אלרגיות למזון, אבקה, קשקשים של חיות מחמד וחומרים אחרים. RAST נמצא בשימוש כבר כמה עשורים והיה כלי חשוב לאבחון אלרגיות.

בדיקת RAST כוללת לקיחת דגימת דם מהמטופל ובדיקתה לנוגדני IgE. IgE הוא נוגדן המיוצר על ידי מערכת החיסון בתגובה לאלרגנים. כאשר אדם נחשף לאלרגן, גופו מייצר נוגדני IgE, הנצמדים לתאי פיטום mast cells ולבזופילים basophils. לאחר מכן תאים אלה משחררים היסטמין, אשר מעורר תגובה אלרגית.

RAST פועל על ידי חשיפת הדם של המטופל לאלרגנים ספציפיים ומדידת כמות נוגדני IgE הנקשרים אליהם. הבדיקה רגישה מאוד ויכולה לזהות אפילו כמויות קטנות של נוגדני IgE בדם.

רוצים לקבוע את מועד הבדיקה עד הבית באופן פרטי?

להזמנת בדיקת rast עוד היום, פשוט התקשרו למספר 054-589-5299 או שלחו הודעת בוואטסאפ. צוות המעבדה זמינים לסייע בכל שלב בדרך, ולספק תוצאות מדויקות בזמן.

מלאו את הטופס:

יתרונות ומגבלות:

ישנם מספר יתרונות לשימוש ב-RAST על פני בדיקות אלרגיה אחרות. ראשית, RAST מדויק מאוד ויכול לזהות אלרגנים ספציפיים בדרגה גבוהה של ודאות. זה חשוב מכיוון שאלרגיות שונות דורשות טיפולים ואסטרטגיות ניהול שונות. יתרון נוסף של RAST זה שהוא פחות פולשני מבדיקות אלרגיה אחרות. בניגוד לבדיקות עור, הדורשות דקירות מרובות במחטים, RAST דורשת שאיבת דם אחת בלבד. זה הופך אותה לאופציה נוחה יותר וכואבת פחות עבור מטופלים רבים.

למרות היתרונות הרבים שלה, ל- RAST יש כמה מגבלות. אחת המגבלות הגדולות ביותר היא שזה יכול להיות יקרה ואורכת זמן. ייתכן שהמטופלים יצטרכו להמתין מספר ימים או אפילו שבועות כדי לקבל את תוצאות הבדיקה שלהם, מה שעלול לעכב את הטיפול.

מגבלה נוספת של RAST היא שלא ניתן להשתמש בה לאבחון כל סוגי האלרגיות. אלרגיות מסוימות, כגון אלרגיות ללאטקס latex, אינן ניתנות לזיהוי באמצעות RAST. בנוסף, RAST לא תמיד מדויקת כמו בדיקות עור, שיכולות לזהות אלרגנים מסוימים ש-RAST לא יכולה.

למרות מגבלות אלו, RAST נותרת כלי חשוב לאבחון אלרגיות. זוהי דרך אמינה ולא פולשנית לזהות אלרגנים ספציפיים בדם של המטופל, שיכולה לעזור להם לקבל את אסטרטגיות הטיפול המתאימות עבורם.

בנוסף לבדיקת rast, ניתן לעשות מגוון בדיקות מעבדה רפואיות באופן פרטי, כך שתוכלו לבצע את כל הבדיקות שלכם במקום אחד ובאופן מהיר ומקצועי.

שירותי רפואה פרטיים VIP

הכוונה רפואית אישיתי מהמומחים המובילים בישראל בשת״פ עם מד פלוס - קביעת תור מהיר לרופאים באופן פרטי, ליווי סיעודי, מעבדה עד הבית, משלוח תרופות באופן מהיר עד הבית ועוד..

שירותי רפואה פרטיים VIP

הכוונה רפואית מקצועית ואישית מהשורה הראשונה דרך מד +. קביעת תור מהיר לרופאים באופן פרטי, ליווי סיעודי, שירותי מעבדה ומשלוח תרופות ועוד.

מד+ שירותי רפואה מתקדמים

אם הבעיה הרפואית שלכם לא סובלת דיחוי, ניתן לפנות למוקד עוד היום!
מספר טלפון 054-589-5299 או שלחו הודעת בוואטסאפ.

מלאו את הטופס:

מדפלוס (MedPlus)
Logo