/
/
בדיקת מחלות מין (STDs) פרטית עד הבית

בדיקת מחלות מין (STDs) פרטית עד הבית

מחלות מין STDs, הידועות גם בשם זיהומים המועברים במגע מיני (STIs), הן מחלות שיכולות להיות מועברות מאדם אחד למשנהו במהלך יחסי מין. מחלות אלו כוללות זיבה, כלמידיה, עגבת, HPV, HIV ועוד. מחלות מין יכולות להיות בעלות השלכות חמורות אם אינן מטופלות בזמן. הן יכולות לגרום לבעיות בריאותיות משמעותיות, כולל פוריות מושפעת, בעיות במערכת הרבייה ובעיות בריאותיות אחרות.

לכן, חשוב לבצע בדיקות מחלות מין באופן קבוע. שירותי בדיקות מחלות מין באופן פרטי עם אפשרות לשירות עד הבית היא דרך פשוטה ונוחה לקבל תוצאות בדיקות מהירות ואמינות.

להזמנת בדיקת מחלות מין באופן פרטי או מידע נוסף, צרו קשר עם המוקד בטלפון 054-589-5299 או דרך וואטסאפ.

סוגי בדיקות מחלות מין הנפוצים

בדיקות למחלות מין באופן פרטי עד הבית

כפי שידוע, מחלות מין מועברות ע"י מגע מיני לא מוגן. הן נגרמות על ידי חיידקים, וירוסים או טפילים. לכן, האבחון של מחלות מין משתנה בהתאם לסוג הזיהום החשוד.

כפי שידוג מחלות מין מועברות על ידי מגע מיני לא מוגן ולרוב נגרמות בגלל שלשוה סיבות עיקריות כגון, חיידקים, וירוסים או טפילים. לכן האבחון מחלות מין משתנה בהתאם לחשד וכולל לרוב בדיקה גופנית ומעבדה. שיטות האבחון הנפוצות כוללות:

 1. בדיקות דם: סוג נפוץ של בדיקה אשר עוזר לאבחן מספר סוגים של מחלות מין, כולל: זיבה, עגבת, כלמידיה, טריכומוניאזיס, הרפס, ועוד. מטרת בדיקת דם למחלות מין היא לאתר נוגדנים או חומר גנטי של מקור הזיהום. נוגדנים הם חלבונים המיוצרים על ידי הגוף כדי להילחם בזיהום. כאשר הגוף נדבק במחלה מין, הוא מתחיל לייצר נוגדנים ספציפיים למחלה זו. בדיקת דם נוגדנים יכולה לאתר את הנוגדנים הללו בדם. חומר גנטי הוא DNA \RNA של הזיהום. בדיקת דם חומר גנטי יכולה לאתר את ה-DNA או ה-RNA של הזיהום בדם.
 2. בדיקת שתן: דגימות השתן בודקות בדרך כלל אחר חיידקים או נגיפים הקשורים לזיהום.
 3. משטחים: נלקחים בדרך כלל מהאיברים האנורקטליים או מאיברי המין.
 4. בדיקת פאפ משמשת לגילוי סרטן צוואר הרחם ולאבחון וירוס הפפילומה אצל גברים ונשים כרחד לשלילת ההדבקה במהלך קיום יחסי מין.

רוצים לקבוע את מועד הבדיקה עד הבית באופן פרטי?

להזמנת בדיקת מחלות מין פרטית עוד היום, פשוט התקשרו למספר 054-589-5299 או שלחו הודעת בוואטסאפ. צוות המעבדה זמינים לסייע בכל שלב בדרך, ולספק תוצאות מדויקות בזמן.

מלאו את הטופס:

מחלות מין תסמינים: הנפוצים

התסמינים של מחלות מין יכולים להשתנות בהתאם לסוג הזיהום. זה כולל:

 1. הפרשה וגינלית (נרתיקית)
 2. פצעים או יבלות באזורי איברי המין ומסביב, בנוסף מלווים בתחושת גרוד ואף כאבים.
 3. תחושת צריבה בעת מתן שתן
 4. נקודות אדומות באזור איברי המין המלווים בתחושת גירוד
 5. שלפוחיות או פצעים בתוך או סביב הפה (הרפס גניטלי, קונדילומה)
 6. ריח (לא שיגרתי) מהנרתיק
 7. גרד או דימום מפי הטבעת
 8. כאבי בטן תחתונה
 9. חום
 10. ריח רע לאחר הפרשת הזרע
 11. פריחה של העור
 12. נפיחות או כאב בבלוטות הלימפה

חשוב להדגיש, שרוב האנשים אשר נדבקו במחלת מין אינם מפתחים תסמינים כלל. לכן, חשוב לבצע בדיקות באופן קבוע כדי לזהות ולהטפל במחלות מין. בדיקות למחלות מין ניתן לבצע אצל רופא משפחה או רופאי עור ומין דרך קופת חולים או באופן פרטי. ישנם סוגים שונים של בדיקות למחלות מין, כאשר סוג הבדיקה תלוי בסוג המחלה החשודה.

סוגי מחלות מין

ישנם סוגים רבים של מחלות מין, הנגרמות על ידי חיידקים, וירוסים וטפילים שונים. להלן מחלות מין נפוצות:

כלמידיהנגרמת על ידי החיידק כלמידיה טרכומטיס, יכולה לפגוע בשני המינים, וסיבוכיה לרבות הפרעות בפריון מופיעים בעיקר בקרב נשים. לעיתים ההדבקה בחיידק אינה מלווה בסימפטומים.

זיבהנגרמת על ידי החיידק Neisseria gonorrhoeae, היא משפיעה על איברי הרבייה, הגרון או פי הטבעת. נחשבת למחלה מדבקת המתבטאת בזיהום בדרכי המין והשתן. התסמינים כוללים אצל הגבר הפרשה מהשופכה וצריבה במתן שתן, ואצל האישה – הפרשה וגינאלית, צריבה במתן שתן ולעיתים דימום וגינאלי וכאבים. סיבוכי המחלה עלולים לגרום לעקרות אצל נשים. עם אבחון הזיבה יש לטפל בה מיידית, ולאחר מספר ימי טיפול יש לבצע בדיקת שתן חוזרת כדי לוודא שהמחלה חלפה.

וירוס הפפילומה (HPV)זיהום ויראלי הגורם ליבלות באברי המין ומגביר את הסיכון לסרטן צוואר הרחם, סרטן בפי הטבעת ואחרים.

הרפס – נגרמת על ידי וירוס הרפס סימפלקס (HSV), זה מוביל לפצעים או שלפוחיות כואבות באיברי המין, בפה או בפי הטבעת. מאבחנים את המחלה ע“י בדיקת דם המזהה את הנוגדנים לנגיף.

עגבת או סיפיליסנגרמת על ידי החיידק טרפונמה פאלידום (Treponema Pallidum), היא מתקדמת בשלבים ועלולה לגרום לסיבוכים חמורים אם לא מטפלים בה.

אידס (HIV): נגיף הכשל החיסוני האנושי, זיהום ויראלי המחליש את המערכת החיסונית, המוביל לתסמונת כשל חיסוני נרכש (איידס).

ומחלות נוספות כגון: טריכומוניאזיס, גרדת עגבת ועוד.

בדיקות מחלות מין חשובות כדי לאבחן זיהום ולקבל טיפול מתאים. זיהוי מוקדם של זיהום יכול לעזור למנוע סיבוכים עתידיים כמו, עקרות, סרטן וסיבוכים נוספים.

 

תשובות לשאלות נפוצות

כיום ניתן להבדק במרפאות פרטיות וכמובן במרפאות הרגילות ובבתי החולים. ישנן מרפאות יעודיות בחיפה (מרפאת הפרסים), תל אביב (רחוב לוינסקי 108). מרפאות טרם מספקות שירות זה לעובדים זרים.
כמו שדיברנו על נשים למעלה גם גברים יכולים לחלות במחלות כאלו או אחרות במערכת הרבייה, בנוסף לפגיעה בתפקוד המיני כמו בעיות שפיכה או אין אונות אין אונות. בנוסף ישנם מצבים רפואיים ומלות מחלות באשכים ובפין כמו
 • אשך טמיר
 • דלקת בבלוטת הערמונית
 • סרטן הערמונית (פרוסטטה)
 
אפשרויות הטיפול במחלות מין משתנות בהתאם לזיהום הספציפי ועשויות לכלול אנטיביוטיקה, תרופות אנטי-ויראליות או טיפולים ממוקדים אחרים. מאוד חשוב, להשלים את מהלך הטיפול שנקבע וביצוע מעקב עם הרופא המטפל והתרופות שנתן, כפי שהומלץ. כיום ישנם כבר 6 אנשים אשר בעזרת טיפול בתאי הגזע החלימו מ-HIV. *גילוי מוקדם של מחלה יכול למנוע התדרדרות של מצב קיין ולכן יש להבדק בכל חשד ולו הקטן ביותר.
המחלות הנפוצות ביותר של מערכת הרבייה הנשיים הם אנדומטריוזיס, סרטן השחלה, סרטן הרחם ותסמונות השחלה הפוליציסטית. חשוב מאוד לדעת שלא כל המחלות עוברות במגע מיני אלא יכולות להופיע גם ללא מגע מיני. לרוב המחלות מופייןץ ברחם, חצוצרה, נרתיק, צוואר הרחם ובשחלות. חשוב מאוד להגיע להבדק במקרה יש סימנים מחשידים שכן זה עלול להשפיע על הפוריות וחיי היום יום.  
אם אתם חוששים שאתם עשויים להיות נגועים במחלת מין, חשוב לפנות לרופא בהקדם האפשרי. בכדאי לקבל הפניה לבדיקה המתאימה. את הבדיקות ניתן לבצע באופן פרטי או דרך קופות החולים. בדיקות פרטיות הן בדרך כלל זמינות יותר, אך הן עשויות להיות יקרות יותר. בכללי, מומלץ לבצע בדיקה אחת לשנה, גם אם אין לכם תסמינים. הדבר חשוב במיוחד אם אתם פעילים מינית, מחליפים שותפים או קיימתם יחסי מין עם אדם שאתם לא מכירים.
רוב הבדיקות לזיהומים המועברים במגע מיני אינן כואבות. בדיקת דם עשויה לגרום לכאב קל במקום החיסור. בדיקת שתן היא ללא כאב. משטחים עשויים לגרום לאי נוחות קלה. מריחת פאפ עשויה לגרום לכאב קל או אי נוחות.
תוצאות בדיקות מחלות מין משתנות בהתאם לסוג הבדיקה אך לרוב תקבלו תשובה תוך מספר ימים ספורים (בדרך כלל עד 4). אם התוצאות חיוביות, חשוב להתחיל טיפול בהקדם האפשרי.
בנוסף לבדיקת מחלות מין פרטית, ניתן לעשות מגוון בדיקות מעבדה רפואיות באופן פרטי, כך שתוכלו לבצע את כל הבדיקות שלכם במקום אחד ובאופן מהיר ומקצועי.

שירותי רפואה פרטיים VIP

הכוונה רפואית אישיתי מהמומחים המובילים בישראל בשת״פ עם מד פלוס - קביעת תור מהיר לרופאים באופן פרטי, ליווי סיעודי, מעבדה עד הבית, משלוח תרופות באופן מהיר עד הבית ועוד..

שירותי רפואה פרטיים VIP

הכוונה רפואית מקצועית ואישית מהשורה הראשונה דרך מד +. קביעת תור מהיר לרופאים באופן פרטי, ליווי סיעודי, שירותי מעבדה ומשלוח תרופות ועוד.

מד+ שירותי רפואה מתקדמים

אם הבעיה הרפואית שלכם לא סובלת דיחוי, ניתן לפנות למוקד עוד היום!
מספר טלפון 054-589-5299 או שלחו הודעת בוואטסאפ.

מלאו את הטופס:

מדפלוס (MedPlus)
Logo