/
/
בדיקת מעבדה למחלת מין עגבת (סיפיליס)

בדיקת מעבדה למחלת מין עגבת (סיפיליס)

בדיקת עגבת (סיפיליס) היא בדיקה לאבחון זיהום עגבת שנחשבת אחת ממחלות המין. עגבת היא מחלה זיהומית המועברת במגע מיני, והיא נגרמת על ידי חיידק בשם טרפונמה פאלידום (Treponema pallidum). ניתן לעשות את הבדיקה באופן פרטי וגם במרפאות ציבוריות.

דרכי אבחון נפוצות

ישנם שני סוגים עיקריים של בדיקות עגבת: בדיקות אימונולוגיות ובדיקות מולקולריות.

 • בדיקות אימונולוגיות: בדיקות אלו מבוססות על זיהוי נוגדנים לעגבת בדם הן מהירות ופשוטות לביצוע, אך הן אינן פחות מדויקות כמו בדיקות מולקולריות.
 • בדיקות מולקולריות: בדיקות אלו מבוססות על זיהוי DNA או RNA של החיידק שגורם לעגבת. בדיקות אלו הן רגישות מאוד, אך הן יקרות יותר ובדרך כלל דורשות יותר זמן לביצוע.

בדיקת מעבדה סיפיליס פרטית: באמצעות שתן או דם

אבחון עגבת (סיפיליס) מתבצע במספר דרכים כאשר הדרך הנפוצה ביותר ע"י בדיקת שתן (PCR) או דגימה מהפרשות מהאזור הוגינלי אצל נשים או הפין אצל גברים.
*חשוב להדגיש – הבדיקה אינה שוללת את האפשרת להתכנות להדבקות בוירוס האיידס.

פאנל מורחב למחלות מין (שתן + דם) הבדיקה כוללת לקיחת דם מהווריד ואיסוף דגימות שתן לצורך שלילת עגבת ומחלות מין אחרות כגון, כלמידיה, איידס, אוראפלסמה, ועוד.

רוצים לקבוע את מועד הבדיקה עד הבית באופן פרטי?

להזמנת בדיקת סיפליס (עגבת) עוד היום, פשוט התקשרו למספר 054-589-5299 או שלחו הודעת בוואטסאפ. צוות המעבדה זמינים לסייע בכל שלב בדרך, ולספק תוצאות מדויקות בזמן.

מלאו את הטופס:

איך מתבצע תהליך אבחון באופן פרטי?

תהליך האבחון באופן פרטי לזיבה ומחלות מין אחרות מתחיל בשיחה עם יועץ/ת רפואי/ת, אשר ישאל אתכם על החששות והסימפטומים שלכם. בהתאם למידע שתספקו, היועץ/ת ימליץ לכם על בדיקה מומלצת.

לאחר השיחה, תלכו לבית מרקחת על מנת לרכוש כוסית סטרילית לשתן. לאחר שהשתן מוכן בכוסית, יגיע מטעם המעבדה שליח לאסוף את השתן ולבצע את בדיקת המעבדה.

אם אתם מעוניינים לבצע בדיקת פאנל מורחב, הדוגם יביא עימו את הכוסית. לאחר מכן, הדוגם יקח את כוסית השתן למעבדה לצורך ביצוע הבדיקה.

התוצאות מועברות במספר דרכים: דואר אלקטרוני, טלפון, או באמצעות הוואטסאפ.

תוצאות בדיקה אפשריות

התוצאות לבדיקה בדרך כלל זמינות תוך מספר ימים. תוצאה חיובית מעידה על כך שיש זיהום עגבת, ותוצאה שלילית מעידה על כך שאין זיהום.

 • תוצאה שלילית: מעידה על כך שאין זיהום עגבת.
 • תוצאה חיובית: מעידה על כך שיש זיהום עגבת.
 • תוצאה לא תקפה: מעידה על כך שהבדיקה לא הייתה מדויקת.

טיפול בעגבת:

*חשוב מאוד לפני שאתם מתחילים טיפול כזה או אחר יש להתייעץ עם רופא מומחה ולא לקבל החלטות על סמך האינטרנט או המלצות.

עגבת ניתנת לטיפול באמצעות אנטיביוטיקה. הטיפול יעיל ברוב המקרים, אך חשוב להתחיל בטיפול מוקדם ככל האפשר כדי למנוע סיבוכים.

מניעת עגבת:

הדרך הטובה ביותר למנוע עגבת היא על ידי שימוש בקונדום במהלך יחסי מין, לצד זה אם ידוע שהאדם איתו או איתה אתם תקיימו יחסי מין נשא עגבת יש להמנע מקיום יחסי מין.

סיבוכים אפשריים למחלה:

אם עגבת אינה מטופלת, היא יכולה לגרום לסיבוכים חמורים, כולל:

 • פגיעה בכליות
 • פגיעה במוח
 • פגיעה בעצבים
 • פגיעה בלב
 • פגיעה בשלד
 • מומים מולדים

תשובות לשאלות נפוצות

בדיקת עגבת מומלצת לאנשים שעברו מגע מיני עם אדם ידוע כבעל עגבת או שיש חשש להמצאות מחלה זאת. הבדיקה מומלצת גם לנשים בהריון, מכיוון שעגבת יכולה לגרום למומים מולדים.

בנוסף לבדיקת סיפליס (עגבת), ניתן לעשות מגוון בדיקות מעבדה רפואיות באופן פרטי, כך שתוכלו לבצע את כל הבדיקות שלכם במקום אחד ובאופן מהיר ומקצועי.

שירותי רפואה פרטיים VIP

הכוונה רפואית אישיתי מהמומחים המובילים בישראל בשת״פ עם מד פלוס - קביעת תור מהיר לרופאים באופן פרטי, ליווי סיעודי, מעבדה עד הבית, משלוח תרופות באופן מהיר עד הבית ועוד..

שירותי רפואה פרטיים VIP

הכוונה רפואית מקצועית ואישית מהשורה הראשונה דרך מד +. קביעת תור מהיר לרופאים באופן פרטי, ליווי סיעודי, שירותי מעבדה ומשלוח תרופות ועוד.

מד+ שירותי רפואה מתקדמים

אם הבעיה הרפואית שלכם לא סובלת דיחוי, ניתן לפנות למוקד עוד היום!
מספר טלפון 054-589-5299 או שלחו הודעת בוואטסאפ.

מלאו את הטופס:

מדפלוס (MedPlus)
Logo