/
/
סטטוס תזונתי: בדיקת ויטמינים ומינרלים פרטית

סטטוס תזונתי: בדיקת ויטמינים ומינרלים פרטית

שמירה על בריאות ורווחה מיטביים הינו יעד המהדהד בראשם של אנשים בכל רחבי העולם. לתזונה תפקיד חיוני בהשגת מטרה זאת, שכן גופנו דורש ויטמינים ומינרלים חיוניים לתפקוד תקין. בדיקת דם ויטמינים ומינרלים (סטטוס תזונתי) הכוללות הערכת מצב, הופיעו ככלים יקרי ערך להערכת רמות החומרים התזונתיים בגוף, המאפשרים לאנשים לבחור תזונה מושכלת ולטפל בחסרים פוטנציאליים בהתאם.

מתי ניגשים לבצע בדיקה כזו?

בדיקות דם להערכת ויטמינים ואלקטרוליטים, מומלצות במצבים שונים. הם יכולים להיות שימושיים עבור אנשים שחווים עייפות בלתי מוסברת, חולשה מתמשכת, פגיעה בחסינות, נשירת שיער, ציפורניים שבירות או כאשר ישנם הגבלות תזונתיות מסוימות. בדיקות אלו רלוונטיות גם לאנשים העוקבים אחר דיאטות מיוחדות (למשל, טבעוניות, צמחוניות) או אנשים עם מצבים רפואיים כרוניים המשפיעים על ספיגת חומרי תזונה או חילוף החומרים.

יתרונות בדיקת ויטמינים ומינרלים

זיהוי חסרים תזונתיים: בדיקות דם מספקות תובנות לגבי רמות החומרים התזונתיים שלכם, ועוזרות לזהות חסרים שעלולים לתרום לבעיות בריאותיות. כתוצאה ממידע זה, אתם יכולים, כמטופלים, לבצע שינויים תזונתיים ממוקדים או לשקול תוספים בהנחיית איש מקצוע בתחום הבריאות.

תכנון תזונה מותאם אישית: על ידי הכרת מצב החומרים התזונתיים\ האלקטרוליטים בגוף, הנבדק יכול להתאים את התזונה שלו כדי לענות על צרכים ספציפיים. זה יכול לייעל את הבריאות הכללית, רמות האנרגיה ותפקוד מערכת החיסון. לדוגמה, אם הבדיקה מגלה מחסור בויטמין D, הנבדק יכול להגביר את צריכת המזון המועשר בווטמין D, יגביר את החשיפה לאור השמש או\ו יצרוך בנוסף תוספי מזון.

זיהוי מוקדם של סיכונים בריאותיים: בדיקות דם יכולות להדגיש סיכונים בריאותיים פוטנציאליים הקשורים לחוסר איזון או חוסרים תזונתיים. לדוגמה, רמות ברזל נמוכות עשויות להצביע על אנמיה, בעוד שרמות גבוהות של הומוציסטאין Homocysteine (חומצה אמינית, שהיא יחידה בסיסית אורגנית של חלבון. רמה גבוהה במיוחד של הומוציסטאין בגוף עלולה לגרום לקרישות יתר של הדם) עשויות להצביע על סיכון מוגבר למחלות לב וכלי דם. כמו כן, גילוי מוקדם של חסרים תזונתיים, מאפשר התערבות ומניעה בזמן.

רוצים לקבוע את מועד הבדיקה עד הבית באופן פרטי?

להזמנת בדיקת דם ויטמינים ומינרלים עוד היום, פשוט התקשרו למספר 054-589-5299 או שלחו הודעת בוואטסאפ. צוות המעבדה זמינים לסייע בכל שלב בדרך, ולספק תוצאות מדויקות בזמן.

מלאו את הטופס:

מה אפשר לצפות מתוצאות הבדיקה

בדיקות דם לסטטוס תזונתי, מודדות בדרך כלל חומרים מזינים שונים, כולל ויטמינים (למשל, ויטמין D, ויטמין B12), מינרלים (למשל, ברזל, אבץ) וסמנים אחרים (מרקרים) הקשורים לחילוף החומרים התזונתיים. התוצאות מוצגות בדרך כלל כדוח מקיף המפרט את רמות הרכיבים התזונתיים שלכם, יחד עם טווחי התייחסות לכל רכיב תזונתי. הדוח עשוי לכלול פרשנויות או המלצות על סמך התוצאות המתקבלות.

תמורה לכסף

התמורה לכסף הקשורה לבדיקות דם לסטטוס תזונתי ואלקטרוליטים, היא סובייקטיבית ותלויה בנסיבות אינדיבידואליות. להלן מספר שיקולים:

בדיקת דם לסטטוס תזונתי יכולה לסייע בזיהוי חוסרי תזונה. בבדיקה זו, משודרגות הרמות של ויטמינים ומינרלים בדם. אם נמצאים חוסרים תזונתיים, עירוי ויטמינים ומינרלים עשוי להיות הטיפול היעיל ביותר.

אם בדיקת הדם מגלה חוסרים תזונתיים, עירוי ויטמינים ומינרלים עשוי להיות הטיפול היעיל ביותר.

זה מה שאתם צריכים לזכור

בדיקות דם לסטטוס תזונתי ואלקטרוליטים, משמשות ככלי ערך להערכת מצב תזונתי, זיהוי חסרים אלקטרוליטאריים וקידום בריאות מיטבית. על ידי מינוף המידע המתקבל מבדיקות אלו, אנשים יכולים לקבל החלטות מושכלות לגבי הרגלי התזונה והרווחה הכללית שלהם. היתרונות הפוטנציאליים, כגון תכנון תזונה מותאם אישית וזיהוי מוקדם של סיכונים בריאותיים, הופכים את הבדיקות הללו להשקעה משתלמת במקרים רבים. בכל מצב, כדאי מאוד להתייעץ עם איש מקצוע בתחום הבריאות כדי לפרש את התוצאות ולפתח תוכנית מתאימה לטיפול בכל הליקויים שזוהו ולא לשנות הרגלי אכילה ותזונה באופן דרסטי רק על דעת עצמכם.

בנוסף לבדיקת דם ויטמינים ומינרלים, ניתן לעשות מגוון בדיקות מעבדה רפואיות באופן פרטי, כך שתוכלו לבצע את כל הבדיקות שלכם במקום אחד ובאופן מהיר ומקצועי.

שירותי רפואה פרטיים VIP

הכוונה רפואית אישיתי מהמומחים המובילים בישראל בשת״פ עם מד פלוס - קביעת תור מהיר לרופאים באופן פרטי, ליווי סיעודי, מעבדה עד הבית, משלוח תרופות באופן מהיר עד הבית ועוד..

שירותי רפואה פרטיים VIP

הכוונה רפואית מקצועית ואישית מהשורה הראשונה דרך מד +. קביעת תור מהיר לרופאים באופן פרטי, ליווי סיעודי, שירותי מעבדה ומשלוח תרופות ועוד.

מד+ שירותי רפואה מתקדמים

אם הבעיה הרפואית שלכם לא סובלת דיחוי, ניתן לפנות למוקד עוד היום!
מספר טלפון 054-589-5299 או שלחו הודעת בוואטסאפ.

מלאו את הטופס:

מדפלוס (MedPlus)
Logo