הסרת משקפיים בלייזר – כל מה שצריך לדעת

2020-12-07

אחד הניתוחים הנפוצים ביותר היום הוא הסרת משקפיים בלייזר, בעקרון זהו ניתוח יחסית פשוט עם אחוזי הצלחה מאוד גבוהים. אם גם לכם נמאס ממשקפיים מומלץ לחשוב על ניתוח זה.

מהו ניתוח הסרת משקפיים בלייזר?

האם כדאי לעשות הסרת משקפיים בלייזר

למרות שרבים חושבים שזאת עוד פרוצדורה אסתטית, חשוב מאוד להבין שזהו נתוח לכל דבר. ניתוח להסרת משקפיים נעשה לרוב בהרדמה חלקית ולכן מומלץ מאוד לבחור את המנתח הטוב ביותר על מנת שלא יהיו תקלות או תוצאות אינן רצויית ושהכל יעבור בשלום ובהצלחה.

אחרי ההקדמה חשוב לציין שאחוזי ההצלחה בניתוח זה הם מאוד גבוהים וההחלמה מהירה מאוד.

במהלך הניתוח המנתח בעזרת לייזר מבצע חתך דק מאוד של הקרנית, למרות שזה נשמע מאוד מפחיד לאחר הניתוח תחזרו לפעילות מאוד מהר והראייה תחזור לתפקוד מלא.

אל ניתוח מסוג זה פונים מטופלים, הסובלים מקוצר ראיה בין אם קל או בינוני וכן מטופלים הסובלים מבעיות ראיה, הנחשבות לחמורות יותר. אלה שאינם יכולים לעבור ניתוח זה הן נשים בהריון, אנשים הסובלים מבעיות של קטרקט, גלאוקומה או ניוון רשתית, אנשים הסובלים מיובש חמור בעיניים או מלחץ תוך עיני הנחשב חזק וכן אלה שהם בעלי צילינדר גבוה.

לפני הניתוח חשוב לדעת:

קודם כל יש לפנות רק למרפאות מורשות ואחרי שקיבלתם המלצות ועשיתם מחקר. יש לבדוק בעזרת איזו טכניקה תעברו את הניתוח ועל ידי איזה ציוד.

חשוב מאוד לעשות בדיקת התאמה על מנת לראות שאתם אכן מתאימים לסוג של ניתוח זה. בדיקות הבוחנות, בעזרת כלים טכנולוגיים מתקדמים, את כשירותו של המועמד לניתוח ואת אחוזי ההצלחה הצפויים בו. מדובר בבדיקות כמו צילום ובדיקה ישירה של קרנית העין עצמה, בדיקה המשקפת את מצבה של הקרנית. גם בדיקה של אופטומטריסט חשובה מאד וכן גם בדיקה של עצב הראייה והלחץ התוך עיני על ידי רופא מומחה.

הסרת משקפיים לילדים:

לפי דעות מומחים בתחום ניתוח הסרת משקפיים מומלץ מגיל 18 ומעלה. בכל אופן תמיד מומלץ לפנות לרופא לייעוץ ולקבל תשובה מוסמכת.

    מדפלוס (MedPlus)
    Logo