מדוע אצות עשויות להיות המזון של העתיד – במיוחד עבור טבעונים!

2023-11-28

חוקרים מצאו שמיקרו-אצות – החומר הדביק והירוק שנמצא בכל בריכה כמעו במהלך חודשי הקיץ – מספיק טוב לאכילה. מומחים יודעים כבר שנים שסוגים מסוימים של אצות הם מקורות מצוינים לויטמינים, מינרלים וחומרי הזנה אחרים.

הפוטנציאל התזונתי של מיקרו-אצות

בין המרכיבים החשובים שניתן למצוא באצות נמצא טאורין, שהוכר לאחרונה כ"סם החיים" על ידי חוקר מזון אחד. נורי, האצות המשמשות לעטוף רולי סושי, היא מקור טוב לטאורין.

מיקרו-אצות טובות במיוחד לטבעונים, מכיוון שהרבה דיאטות מבוססות צמחים חסרות רכיבים תזונתיים חיוניים – שאצות יכולות לספק. מזון המבוסס אך ורק על מוצרים מהצומח הן נהדרות ברמות רבות אבל יש להן חסרונות מסוימים, ואחד החשובים שבהם הוא היעדר שלהם בוויטמין B12.

מקור תזונתי חיוני לטבעונים

למה טוב ויטמין בי 12

טבעונים רבים יעדיפו שלא לקבל תוספים כימיים בצורת תוספי מזון כאלו או אחרים והם היו רוצים לקבל את ה-B12 שלהם כחלק טבעי מהתזונה שלהם, אך לצערם אי אפשר להשיג את זה רק מצמחים, מחקרים גילו שאצות מסוימות הן מקורות עשירים לויטמין זה. מחסור בויטמין B12 עלול לגרום למגוון של הפרעות נוירולוגיות, חיסוניות ודלקתיות, במיוחד בקרב נשים בהריון.

בנוסף ל-B12, מיקרו-אצות הן מקורות טובים לחומצות אמינו חיוניות, חומצות שומן כמו אומגה 3, אומגה 6 ואומגה 7, בתוספת ויטמינים כולל A, D ו-E.

מזון ותוספי מזון מבוססי אצות בעלייה בעולם

אנשים רבים המודעים לבריאות האישית שלהם משתמשים כיום בתוספי מזון העשויים ממיקרו אצות כולל ספירולינה וכלורלה. מזונות ותוספי מזון מבוססי אצות היו פופולריים במשך מאות שנים באסיה, ביתם של חברות רבות אשר מייצרות את האצות באופן מסחרי. כיום מוצרי אצות צוברים כעת פופולריות ברחבי העולם וגם בישראל.

בנוסף לשימושים של בני אדם, חקלאים רבים משתמשים באצות כאוכל או כתוספים לתזונה של בעלי החיים.

לסיכום:

העולם לאט לאט מתקדם לפיתוחים של מוצרי מזון אשר יחליפו את הבשר שצורכים ובכלל מוצרים מן החי, אצות הן אולי אחת הפתרונות לכך!

אהבתם את הכתבה? שתפו אותה עם החברים והמשפחה שלכם על מנת שגם הם ישמרו על אורח חיים בריא.

כתבו תגובה

   השאירו תגובה

   שירותי רפואה פרטיים VIP

   הכוונה רפואית אישיתי מהמומחים המובילים בישראל בשת״פ עם מד פלוס - קביעת תור מהיר לרופאים באופן פרטי, ליווי סיעודי, מעבדה עד הבית, משלוח תרופות באופן מהיר עד הבית ועוד..

   שירותי רפואה פרטיים VIP

   הכוונה רפואית מקצועית ואישית מהשורה הראשונה דרך מד +. קביעת תור מהיר לרופאים באופן פרטי, ליווי סיעודי, שירותי מעבדה ומשלוח תרופות ועוד.

   מד+ שירותי רפואה מתקדמים

   אם הבעיה הרפואית שלכם לא סובלת דיחוי, ניתן לפנות למוקד עוד היום!
   מספר טלפון 054-589-5299 או שלחו הודעת בוואטסאפ.

   מלאו את הטופס:

   מדפלוס (MedPlus)
   Logo