/
/
טיפול מהפכני בבעיות זיקפה: היתרונות של טיפול בגלי הלם

טיפול מהפכני בבעיות זיקפה: היתרונות של טיפול בגלי הלם

טיפול בגלי הלם לאין אונות – 2022.12.05

מזה גלי הלם?

גלי הלם הינם גלי קול (פולסים אקוסטיים) אשר יוצאים ממחולל קול (מכשיר ייעודי ליצירת הצלילים), שיש להם מאפיינים פיזיקליים ספציפיים, כולל אי-לינאריות, לחץ שיא גבוה ומשרעת נמוכה. כבר משנות ה-80, מחקרים הראו שלגלים אלה ולשיטה המיוחדת לטיפול בעזרתם שנקראת ESWT Extracorporeal Shock Wave Therapy, יש הצלחות רבות בטיפול באבנים בדרכי השתן, מה שהפך אותה במהירות לשיטה ראשונה, לא פולשנית ויעילה לטיפול בבעיה זו. לאחר מכן, השיטה נחקרה בתחום האורתופדיה, וזיהו שהיא יכולה לשחרר הצטברות הסתיידויות בניתוחי מפרק הירך. השיטה מתאימה לטיפול בבעיות אורתופדיות כגון, כאבים במפרק הכתף הנובעים מנוכחות הסתיידויות ו/או דלקת. כאבים באזור מפרק היד ועוד. בתחום האורולוגי היא משמשת לטיפול באבנים במע', לחוסר אונות ובעיות זקפה.

מי מטפל בגלי הלם בטיפול לאין אונות?

רופא

אורולוגים משתמשים בווריאנט ייחודי של גלי הלם בעוצמה נמוכה, (LiSWT Low-intensity shockwave treatment). במהלך הטיפול, מכשיר דמוי שרביט קטן משתמש בגלי קול ממוקדים כדי לעורר רקמת הפין ולעודד זרימת דם לאזור, מה שיכול גם לזרז את תהליך הריפוי. גלי הלם בעוצמה נמוכה הוכחו גם כמסייעים ליצירת כלי דם חדשים ומשפרים את זרימת הדם באיבר המין, הדבר החיוני לזקפה. הטיפול בגלי הלם גם כן גורם לעירור מרכיבים מסוימים בגוף שאחראים על תגובה דלקתית, וכך הוא עשוי לטפל בדלקת. הטיפול בגלי הלם בד"כ משמש כטיפול לבעיה כרונית, אשר כבר טופלה בתרופות בשלב קודם והן לא היו יעילות או שהמטופל אינו מעוניין לקחת תרופות, או שהוא מעוניין לנסות טיפול רגנרטיבי לא תרופתי.

הליך הטיפול באין אונות באמצעות גלי הלם

הליך טיפול בגלי הלם לאין אונות מבוצע בחדר בדיקה ואינו מצריך הרדמה. במהלך הטיפול, האורולוג יעביר את המכשיר סביב אזורים שונים של הפין בדומה למה שעושים בבדיקות אולטרסאונד. אורולוגים משתמשים במכשירים אשר פולטים פולסים עדינים המעוררים זרימת דם מוגברת. ומשך הטיפול כולו אורך בדר"כ כ-15 דקות. הטיפול אינו משפיע על ערנות והמטופל אמור להיות מסוגל להסיע את עצמו בבטחה הביתה. אם המטופל חווה כאב לאחר הפרוצדורה, אפשר לקבל משככי כאב כגון אקמול או איבופרופן. רוב האנשים יכולים לחזור לפעילות רגילה למחרת לאחר טיפול בגלי הלם, אך האורולוג יחליט אם יש צורך בהגבלת הפעילות הפיזית של המטופל לזמן מסוים על מנת להתאושש.

לסרטון הדרכה היכנס לקישור : סרטון תדמית למכשיר טיפולי.

בטיחות

​הטכנולוגיה הבסיסית המערבת גלי הלם נמצאת בשימוש כבר משנת 1982, אצל אורולוגים לטיפול במחלות בדרכי השתן, וכבר מיליוני מטופלים השתמשו בה ללא תופעות לוואי. גם כן בטיפולים אורטופדיים לא נצפו תופעות לוואי לאורך השנים. בטיפול אורולוגי (לזקפה-אין אונות) תופעות הלוואי שתוארו לאורך השנים היו נדירות, אך זה יכול להתבטא בדימום או על הפין ומסביב, דם בשתן, זיהום עור בפין, זקפה כואבת, אדמומיות או כאבים זמניים שנעלמים לאחר זמן קצר.

מתי מתחילים להרגיש שיפור?

​רוב האנשים שמקבלים טיפול בגלי הלם עבור בעיות זקפה ואונות, לרוב יראו תוצאות בתוך חודש עד שלושה חודשים. התוצאות הראשוניות (במהלך מספר השבועות הראשונים) יכולות להיות דרמטיות בחלק מהמטופלים. עדיין אין מספיק מחקר ונתונים ארוכי טווח כדי לומר כמה זמן הטיפול עשוי להימשך, האם השפעות הטיפול עלולות להתפוגג, או אם המטופל יזדקק לטיפול נוסף במועד מאוחר יותר.

רוצים לשמוע מידע נוסף או לקבוע תור באופן פרטי?
מלאו את הטופס את לייעוץ והכוונה טלפוני ללא שום התחייבות!

מספרים ועובדות 

באיזה גיל מתחילות להיות בבעיות זיקפה

השכיחות של ED עולה עם הגיל, כאשר עד 70% מהגברים מעל גיל 70 חווים מידה מסוימת של ED.

קבוצת גילשכיחות בבעיות זיקפה (%)
20-296.5
30-398.4
40-4911.5
50-5932.4
60-6948.4
70-7968.0

מספרים ועובדות נוספים

שיעור הצלחה: על פי מחקרים, טיפול גלי הלם ישירות אל הפין הוכיח כיעיל בבעיות זיקפה אצל כ 70% מהגברים. עם זאת, שיעור ההצלחה יכול להשתנות בהתאם לדרגת האימפוטנציה וגורמים נוספים אחרים.

תדירות הטיפולים: הטיפול הטיפוסי לטיפול בגלי הלם צפין כולל סדרה של 6 עד 12 מפגשים, כל אחד מהם נמשך כ-15-20 דקות.

תופעות לוואי: טיפול בגלי הלם הפין הוא טיפול לא פולשני ובעל סיכון נמוך לתופעות לוואי. עם זאת, גברים מסוימים עשויים לחוות חבורות קלות או כאב באזור המטופל.

אימפוטנציה – יכולה להיגרם ממגוון סיבות, כולל מצבים פיזיים כמו סוכרת, לחץ דם גבוה ומחלות לב, כמו גם גורמים פסיכולוגיים כמו מתח, חרדה ודיכאון.

תמרור אזהרה – אין אונות יכול להיות סימן לבעיות בריאותיות בסיסיות, כגון מחלות לב וכלי דם, ועשוי להיות סימן אזהרה מוקדם להתקפי לב או שבץ מוחי עתידיים.

סיגריות: הוכח כי עישון מגביר את הסיכון ל-אין אונות, כאשר מחקר אחד מצא כי גברים שעישנו היו בסיכון גבוה פי שניים לחוות ED מאשר לא-מעשנים.

שינויים באורח החיים, כגון הפסקת עישון, ירידה במשקל ופעילות גופנית סדירה, יכולים גם הם לשפר את תפקוד הזקפה ועשויים להיות מומלצים כקו טיפול ראשון ב-ED.

 

שירות פרימיום

✅ ליווי והכוונה רפואי אישי
✅ רופא ילדים פרטי עד הבית
✅ שירותי אח/אחות עד הבית
✅ מעבדה עד הבית
✅ תרופות עד הבית

מלאו את הטופס

שירותי רפואה פרטיים VIP

הכוונה רפואית אישיתי מהמומחים המובילים בישראל בשת״פ עם מד פלוס - קביעת תור מהיר לרופאים באופן פרטי, ליווי סיעודי, מעבדה עד הבית, משלוח תרופות באופן מהיר עד הבית ועוד..

שירותי רפואה פרטיים VIP

הכוונה רפואית מקצועית ואישית מהשורה הראשונה דרך מד +. קביעת תור מהיר לרופאים באופן פרטי, ליווי סיעודי, שירותי מעבדה ומשלוח תרופות ועוד.

נקו רעלים והפחיתו סיכון למחלות עם ערכת וולנס פלוס! ערכה זו מכילה את כל מה שצריך כדי לנקות את גופכם מרעלים ולהפחית את הסיכון למחלות.

מד+ שירותי רפואה מתקדמים

אם הבעיה הרפואית שלכם לא סובלת דיחוי, ניתן לפנות למוקד עוד היום!
מספר טלפון 054-589-5299 או שלחו הודעת בוואטסאפ.

מלאו את הטופס:

מדפלוס (MedPlus)
Logo