בית חולים הדסה עין כרם

2020-11-25

מרכז רפואי הדסה עין כרם

כתובת: שכונת הדסה עין כרם, ירושלים

מיקוד – 91120
ת.ד – 12000

טלפונים:

 מרכזית הזמנת תורים: 02-58-42-111
מודיעין: 02-67-77-111
הדסה שלי: 6777*
 דואר אלקטרוני:  [email protected]
 זמינות: פתוח 24 שעות ביממה, 7 ימים בשבועה בכל עונות  השנה

דרכי הגעה לבית החולים הדסה עין כרם
הגעה לבית חולים הדסה בשילוב רכבת קלה תחבורה ציבורית מוניות
 מ- מרכז העיר: קו 19
 מהר הרצל: קו 27, 27א
 עלות הנסיעה: 2.5 שקלים
 קווי אגד פנמיים: 12, 19, 27, 27א, 42, 152 ממבשרת
 עלות הנסיעה: 2.5 שקלים
 מכל אזורי ירושלים.
עלות נסיעה: תלויי במונה. 

מספר מיטות אשפוז בבית חולים הדסה שעומדות בתקן 1189.

בית חולים בירושלים הדסה עין כרם

בית חולים הדסה בירושלים הוא ללא ספק אחד המוסדות הרפואיים הגדולים והמפותחים ביותר בישראל מאז הוקם על ידי נשות ארגון הדסה העולמי לפני כמעט שמונים שנה. שני קמפוסים עצומים – בהר הצופים ובעין כרם – הופכים את הדסה לבית החולים הגדול באיזור ירושלים וכנראה גם בישראל עם למעלה מ-5000 עובדים קבועים, 800 רופאים מומחים, 2200 אחיות ואחים שמשרתים את המטופלים במחלקות השונות, למעלה מ-2000 עובדי הנהלה, משק ועובדים פרא-רפואיים.

בהדסה למעלה משבעים מחלקות אשפוז שונות ויותר מ-120 מרפאות חוץ שמשרתים לא רק את תושבי ירושלים, אלא גם מטופלים מכל רחבי הארץ וגם כאלו שמגיעים להדסה במיוחד מארצות שונות ברחבי העולם. מספר המטופלים השנתי בשני הקמפוסים של בית חולים הדסה בירושלים עומד על למעלה ממיליון איש שמגיעים לבצע ניתוחים, לידות, טיפולי חירום וטיפולים רפואיים שונים בכל המסגרות של בית החולים.

מחלקות בית החולים

מספר המחלקות בבית החולים הדסה גדול מאד. ממחלקות אונקולוגיות בעלות ציוד מתקדם ומחקר רפואי פורץ דרך, מחלקות כירורגיות שקיימות גם בקמפוס עין כרם וגם בהדסה הר הצופים, מחלקה כירורגית אסתטית, מחלקת קרדיולוגייה למבוגרים ולילדים, מחלקות היולדות והילודים – הכוללות גם מערך פגייה מתקדם, מחלקות תזונה ודיאטה ומחלקות פנימיות בתחומים שונים.

בנוסף, קיימות בשני הקמפוסים מרפאות חוץ ומומחים רבות, ביניהן: מרפאות בריאטריה (טיפול בהשמנה), אונקולוגיה, גנטיקה, אף אוזן גרון, פוריות, גריאטריה שיקומית, אנדוקרינולוגיה, הפרעות אכילה, כירורגיה פלסטית, הפרעות תקשורת, השתלות מח עצם ואימונותרפיה של סרטן, מחלות אוטואימוניות, איידס, סכרת ועוד. לצד אינספור המרפאות, ישנן מרפאות אשפוז יום בתחומים שונים – ביניהם אונקולוגיה.

מחקר ופיתוח פורצי דרך

במסגרת בית החולים הדסה פועלת הדסית, גוף שכל תפקידו הוא קידום המחקר והפיתוח של הדסה. מעבדות המחקר של רופאי ומדעני הדסה הן מהמתקדמות בעולם ומחקרים שונים של בית החולים, כמו גם פיתוח של ציוד רפואי, טיפולים מתקדמים ומחקרים בנושאים מדעיים מתפרסמים ויוצאים לאור מדי שנה ושנה. תפקידו של הגוף הנקרא הדסית הוא לקדם ולהפוך את המחקרים האלו למוצר מסחרי לכל דבר, כך שהמחקרים המבוצעים בבית החולים יהפכו לטיפולים או למוצרים בעלי תועלת למטופלים ומטפלים בכל רחבי העולם.

רפואה פרטית בהדסה

במסגרת הטיפולים בהדסה אפשר להצטרף לשירותי רפואה פרטית שמאפשרים לבצע טיפולים, ניתוחים ולהתאשפז במסגרת רפואית פרטית. הטיפול הפרטי ניתן במסגרת תוכניות שקרויות שר"פ (שירות רפואי פרטי) וטר"א (טיפול רפואי אישי) הן בהדסה הר הצופים, בהדסה עין כרם וגם במרפאות המומחים של הדסה בתל אביב.

בית חולים בולט בישראל

אין ספק שהדסה על שני מפעליו – הדסה עין כרם והדסה הר הצופים – נחשב לאחד מבתי החולים הבולטים בישראל, בזכות גודלו והעובדה שהוא משרת מטופלים רבים כל כך בתחומים רפואיים נרחבים. בנוסף, המחקר הרפואי העשיר והמתקדם שמתבצע בין כתליו הופך אותו למוסד רפואי ישראלי מוביל גם מחוץ לגבולות המדינה.

בית חולים הדסה עין כרם בדיקות קורונה:

ניתן לעשות בדיקת קורונה בבית החולים הדסה עין כרם ירושלים.

מדפלוס (MedPlus)
Logo