בית חולים שיבא תל השומר

2020-11-25

מרכזייה 03-5303030
מוקד זימון תורים 03-5305000
534* מכל סלולרי

בית חולים שיבא תל השומר הוא כנראה בית החולים המוביל ביותר בארץ. למרות שהוא ממוקם בפאתי רמת גן, בית חולים שיבא נחשב לבית חולים בתל אביב שמשמש את אנשי העיר והערים שמסביב ומעניק שירותים רפואיים נרחבים לאנשים בכל רחבי הארץ. לצד שירותים רפואיים, מחלקות גדולות ונרחבות, שירותי מיילדות מתקדמים ושלל מכוני חוץ ומעבדות אבחון שפועלות במסגרת בית חולים שיבא מדובר בבית חולים צבאי שמשרת חיילים מכל רחבי הארץ ונוסד למטרה זו.

איך הפך בית חולים שיבא למוסד רפואי מוביל?

בית חולים שיבא בתל השומר הוקם ממש עם קום המדינה, במאי 1948. הוא נקרא על שם חיים שיבא והוכרז כבית החולים הצבאי מס' 5, כשהוא מקבל לטיפולו את פצועי מלחמת השחרור וחיילים שזקוקים לטיפול רפואי. מחלקותיו של בית חולים שיבא הוקמו על שרידי בתים נטושים ששימשו את הצבא הבריטי בתקופת המנדט ובשנת 1953 הוא הוכרז כמרכז רפואי אזרחי, שמקבל לטיפולו את כל האוכלוסיה. פיתוח קבוע ושכלול של המערכות הרפואיות באופן שוטף הביא להפיכתו של בית חולים שיבא לאחד המוסדות הבולטים בארץ,  אם לא למוסד הרפואי הבולט ביותר. היום הוא משתרע על פני כ-600 דונמים ויש בו יותר מ-1700 מיטות אשפוז שמפוזרות על פני מחלקות רבות.

בין המחלקות שפועלות במסגרת בית חולים שיבא ניתן למצוא מחלקות אונקולוגיה מפותחות, מחלקת נשים וגניקולוגיה כמו גם מחלקת יולדות שעברה שיפוץ לאחרונה ומאכלסת גם מלונית מושקעת לשימוש של נשים לאחר לידה. בנוסף פועלות בבית החולים מחלקות פנימיות, קרדיולוגיות, מדעי המוח, מחלקות המטולוגיות, מחלקות שיקומיות וכירורוגיות מתקדמות בהן מועסקים רופאים ומומחים מהשורה הראשונה של הרפואה בישראל ובית החולים לילדים על שם ספרא שמהווה בית טיפולי לילדים בכל הגילאים הסובלים מבעיות בריאותיות שונות ומגוונות.

מערכות קליניות מתקדמות לשירות אנשים מכל הארץ

כמו כל בית חולים בתל אביב או בכל כרך גדול שאמור להיות ערוך לטיפול באוכלוסיה רבה בית חולים שיבא נמצא באופן מתמיד בתהליכי שיפור, שיפוץ ובנייה. בשנים האחרונות נבנו מחלקות חדישות ובניית אשפוז חדש עם חניון גדול שמסוגל לאכלס מאות מבקרים במהלך היום. בנוסף, בית החולים שיבא פועל באופן קבוע למחקר ופיתוח רפואי ובתוך כתליו שוכנים מכוני מחקר בתחומים רפואיים רבים שמנסים לקדם מחקרים רפואיים וליצור פיתוחים טכנולוגיים משמעותיים.

הרופאים של בית חולים שיבא תל השומר כולם רופאים ברמה הגבוהה ביותר שיש ורבים מהם מהווים חלק מהמערכות האקדמיות במחלקות ללימודי רפואה במוסדות אקדמיים רבים במרכז הארץ. עובדה זו הופכת את בית חולים שיבא למוסד מוביל גם בתחום לימודי הרפואה ושילוב של רופאים מתמחים במחלקות מחקר ורפואה שונות.

בית החולים שיבא הוא הכתובת לטיפולים גם במסגרת מרפאות יום

לצד הפעילות במחלקות הרפואיות ומחלקות האשפוז השונות, מהווה בית חולים שיבא בית טיפולי עבור אנשים שזקוקים לטיפולים יומיים בתחומים שונים והעובדה כי הוא ממוקם במרכז הארץ וכי ישנה תחבורה ציבורית רבה שמגיעה עד לשערי בית החולים מביאה אליו בכל יום אלפי חולים שזקוקים לטיפול.

בית חולים שיבא בדיקות קורונה:

ניתן לעשות בדיקת קורונה בבית החולים שיבא.

אהבתם את הכתבה? שתפו אותה עם החברים והמשפחה שלכם על מנת שגם הם ישמרו על אורח חיים בריא.

   שירותי רפואה פרטיים VIP

   הכוונה רפואית אישיתי מהמומחים המובילים בישראל בשת״פ עם מד פלוס - קביעת תור מהיר לרופאים באופן פרטי, ליווי סיעודי, מעבדה עד הבית, משלוח תרופות באופן מהיר עד הבית ועוד..

   שירותי רפואה פרטיים VIP

   הכוונה רפואית מקצועית ואישית מהשורה הראשונה דרך מד +. קביעת תור מהיר לרופאים באופן פרטי, ליווי סיעודי, שירותי מעבדה ומשלוח תרופות ועוד.

   מד+ שירותי רפואה מתקדמים

   אם הבעיה הרפואית שלכם לא סובלת דיחוי, ניתן לפנות למוקד עוד היום!
   מספר טלפון 054-589-5299 או שלחו הודעת בוואטסאפ.

   מלאו את הטופס:

   מדפלוס (MedPlus)
   Logo