/
/
מיפוי עצמות (סינטיגרפיה) פרטי: בדיקה מהירה לגילוי מקור הכאב בעצמות

מיפוי עצמות (סינטיגרפיה) פרטי: בדיקה מהירה לגילוי מקור הכאב בעצמות

סינטיגרפיה (SCINTIGRAPHY) של עצמות, המכונה גם מיפוי עצם, היא בדיקת הדמיה לא פולשנית המשמשת בדרך כלל לזיהוי מומים בעצמות. כלי אבחון זה משתמש בכמות קטנה של חומר רדיואקטיבי כדי לייצר תמונות של עצמות ומפרקים בגוף.

באיזה מקרים מבצעים מיפוי עצם

מיפוי עצם משמש בדרך כלל לאבחון ולמעקב אחר מצבים המשפיעים על העצמות והמפרקים, כולל סרטן עצמות, דלקות עצמות, דלקות פרקים ושברים. בדיקה זו יכולה לשמש גם להערכת הפצת הסרטן לעצמות אם ישנו, ואם יש, אז גם לנטר את יעילות הטיפול בסרטן. בנוסף, סינטיגרפיה של העצם יכולה לזהות שברי מאמץ אצל ספורטאים ולאבחן אוסטאופורוזיס, מצב הגורם לעצמות להיחלשות ושבירות יתר.

הליך ביצוע הבדיקה

לפני שמתחילים בבדיקה, הנבדקים מקבלים זריקה של כמות קטנה של חומר רדיואקטיבי, שעובר במחזור הדם ומצטבר בעצמות. לאחר מכן המטופל נשכב על שולחן ומצלמה מיוחדת מצלמת את העצמות והמפרקים. הבדיקה אורכת כשעתיים בערך, והמטופלים יכולים לחזור לפעילות רגילה מיד לאחר מכן.

היתרונות של הבדיקה

מיפוי עצמות הוא כלי אבחון רב ערך המסייע לרופאים לזהות מגוון רחב של הפרעות בעצמות ובמפרקים, כולל שברים, גידולים, זיהומים ודלקות פרקים. בדיקה זו יכולה גם לסייע לרופאים לעקוב אחר התקדמות מחלות העצם ולהעריך את יעילות הטיפול. סינטיגרפיה של העצם אינה פולשנית, אינה כואבת ואינה חושפת את המטופלים לרמות קרינה המזיקות לבריאותם.

זימון תור מהיר באופן פרטי

להזמנת בדיקת מיפוי עצמות עוד היום, פשוט התקשרו למספר 03-772-42-73 או שלחו הודעת בוואטסאפ.

מלאו את הטופס:

הכנה למיפוי עצמות:

לפני שעוברים מיפוי עצם, על המטופלים ליידע את הרופא אם הם בהריון, מיניקות או סובלים ממחלת כליות. מטופלים צריכים גם להימנע מנטילת תרופות מסוימות, כגון תוספי סידן, במשך 24 שעות לפני הבדיקה, שכן אלו עלולים להפריע לתוצאות. על המטופלים ללבוש בגדים נוחים ללא מתכת, מכיוון שמתכת עלולה להפריע לתמונות המופקות מהבדיקה.

התוויות נגד למיפוי עצם

בעוד שמיפוי עצם בדרך כלל הינה בדיקה בטוחה ונסבלת היטב, יש כמה התוויות נגד שיש לקחת בחשבון. נשים הרות ואמהות מניקות צריכות להימנע מסינטיגרפיה של עצמות, שכן החומר הרדיואקטיבי (חומר ניגוד) המשמש בבדיקה עלול להזיק לעובר המתפתח או לתינוק היונק. חולים עם מחלת כליות חמורה צריכים גם להימנע מסינטיגרפיה של עצמות, שכן חומר הניגוד יכול עלול לפגוע עוד יותר בכליותיהם ולהחמיר את המחלה שלהם.

הידעתם שאולי מגיע לכם החזר כספי עד 70 אחוז מעלות הבדיקה מיפוי עצמות באופן פרטי תוך 24 שעות בהתאם לפוליסת הביטוח בריאות שיש ברשותכם!

תשובות לשאלות נפוצות

בדיקות מיפוי עצמות ובדיקות רנטגן משמשות שתיהן לאבחון ולמעקב אחר מחלות ופגיעות בעצם, אך יש להן כמה הבדלים. בדיקות רנטגן משתמשות בקרינה אלקטרומגנטית (קרני X) כדי לייצר תמונות של עצמות, בעוד שסינטיגרפיה של עצמות (מיפוי \סריקת עצם) משתמשת בכמות קטנה של חומר רדיואקטיבי כדי ליצור תמונות של העצמות. סריקות עצמות רגישות יותר מקרני רנטגן לזיהוי הפרעות בעצמות, כולל כאבי עצמות בלתי מוסברים, סרטן עצמות, שברים ונזק לעצם הנגרם מזיהום או מצבים אחרים. מיפוי עצם יכול גם לזהות מצבים אבנורמליים בשלבים הראשונים שלהם. עם זאת, מיפוי עצמות אינן מומלצות לנשים הרות, אמהות מניקות ולחולים עם מחלת כליות חמורה.

כן, ניתן לעשות מיפוי עצמות באופן פרטי. אם יש לכם ביטוח בריאות פרטי, תוכלו לקבל החזר כספי של עד 70 אחוז מעלות הבדיקה. על מנת לקבוע תור פרטי לבדיקת מיפוי עצמות באופן דחוף, ניתן לעשות זאת באופן מהיר תוך 72 שעות לאחר פנייה למוקד. לקביעת תור, יש להשאיר פנייה או להתקשר.

בשורה התחתונה

מיפוי עצמות הוא כלי אבחון בטוח ובעל ערך שיכול לעזור לרופאים לזהות ולנטר מגוון רחב של מומים בעצמות ובמפרקים. בדיקה זו אינה פולשנית, ללא כאבים ואינה חושפת את המטופלים לרמות קרינה מזיקות.

בנוסף לבדיקת מיפוי עצמות, ניתן לעשות מגוון בדיקות דימות אחרות, כולל שירות הזמנת תורים דחופים, כך שתוכלו לבצע את כל הבדיקות שלכם במהירות.

תוכן עניינים

מוקד זימון תורים דחוף ל-מיפוי עצמות באופן פרטי

שירותי רפואה פרטיים VIP

הכוונה רפואית אישיתי מהמומחים המובילים בישראל בשת״פ עם מד פלוס - קביעת תור מהיר לרופאים באופן פרטי, ליווי סיעודי, מעבדה עד הבית, משלוח תרופות באופן מהיר עד הבית ועוד..

שירותי רפואה פרטיים VIP

הכוונה רפואית מקצועית ואישית מהשורה הראשונה דרך מד +. קביעת תור מהיר לרופאים באופן פרטי, ליווי סיעודי, שירותי מעבדה ומשלוח תרופות ועוד.

מד+ שירותי רפואה מתקדמים

אם הבעיה הרפואית שלכם לא סובלת דיחוי, ניתן לפנות למוקד עוד היום!
מספר טלפון 054-589-5299 או שלחו הודעת בוואטסאפ.

מלאו את הטופס:

מדפלוס (MedPlus)
Logo