/
/
בדיקת קולפוסקופיה (Colposcopy) צוואר הרחם: למה זה חשוב ולמה לצפות

בדיקת קולפוסקופיה (Colposcopy) צוואר הרחם: למה זה חשוב ולמה לצפות

קולפוסקופיה הינה בדיקת אבחון רפואית המשמשת לבדיקת צוואר הרחם, הפות והנרתיק של אישה עבור כל שינוי חריג. הבדיקה מתבצעת באמצעות קולפוסקופ, מכשיר המגדיל את האזור הנבדק, ומאפשר לרופא לזהות כל אזור חשוד. בד"כ הרופא האחראי על ביצוע הבדיקה הנ"ל הינו רופא נשים. קולפוסקופיה מומלצת בדרך כלל כאשר לאישה יש בדיקת פאפ (הליך שבו משתמשים במברשת קטנה כדי להסיר בעדינות תאים מפני השטח של צוואר הרחם והאזור שמסביבו כדי שניתן יהיה לבדוק אותם במיקרוסקופ לאיתור סרטן צוואר הרחם או שינויים בתאים שעלולים להוביל לסרטן צוואר הרחם) לא תקינה.

השימושים

קולפוסקופיה היא כלי שימושי לאיתור סימנים מוקדמים של סרטן צוואר הרחם וחריגות אחרות שעלולות להוביל לסרטן. זה יכול לסייע בזיהוי שינויים טרום סרטניים בצוואר הרחם ובפות, ומאפשר התערבות מוקדמת כדי למנוע את התקדמות המחלה.

ההליך יכול לשמש גם כדי להעריך את היקף המחלה בנשים שאובחנו עם סרטן צוואר הרחם. במהלך קולפוסקופיה, הרופא עשוי לקחת ביופסיה, הכוללת הסרת דגימה קטנה של רקמה לבדיקה נוספת. זה יכול לעזור לקבוע את היקף הסרטן ולהנחות את הטיפול המתאים.

הבדיקה משמשת גם כדי לחקור כל דימום חריג, כאב או הפרשה מהנרתיק. לנשים שטופלו בסרטן צוואר הרחם או בנגעים טרום סרטניים מומלצת גם לעבור קולפוסקופיה כבדיקת מעקב על מנת לוודא שהטיפול הצליח.

הליך הקולפוסקופיה

במהלך הקולפוסקופיה, האישה תשכב על גבה על שולחן בדיקה וכפות רגליה על מדרגות מיוחדות מסביב. הרופא יחדיר ספקולום לנרתיק כדי להחזיק אותו פתוח ולאחר מכן ישתמש בקולפוסקופ כדי לבדוק את צוואר הרחם, הנרתיק והפות. הקולפוסקופ אינו נוגע בגוף ואינו גורם לכאב. אם הרופא רואה אזורים חריגים במהלך הקולפוסקופיה, הוא עשוי לבצע ביופסיה. במהלך ביופסיה, הרופא יסיר פיסת רקמה קטנה מצוואר הרחם לבדיקה נוספת. הליך זה עלול לגרום לאי נוחות מסוימת, אך לרוב אינו כואב.

לאחר הקולפוסקופיה

לאחר הקולפוסקופיה, האישה עלולה לחוות התכווצויות קלות או כתמים במשך כמה ימים. עליה להימנע משימוש בטמפונים, שטיפה או קיום יחסי מין לפחות 24 שעות לאחר ההליך. הרופא יקבל בדרך כלל את תוצאות הביופסיה תוך מספר ימים עד שבוע וידון בהן עם האישה בפגישת מעקב.

סיבוכים של קולפוסקופיה

קולפוסקופיה הינה בדיקה בטוחה בד"כ עם מעט סיבוכים. עם זאת, חלק מהנשים עשויות לחוות אי נוחות או כאב קל במהלך ההליך. יתכן גם דימום קל לאחר ביופסיה, אך זה בדרך כלל חולף מעצמו. במקרים נדירים, נשים עלולות לחוות סיבוכים חמורים יותר, כגון זיהום, דימום מוגבר או נזק לצוואר הרחם. סיבוכים אלו אינם שכיחים ובדרך כלל ניתן לטפל בהם באמצעות תרופות או הליכים רפואיים נוספים.

זימון תור מהיר באופן פרטי

להזמנת בדיקת קולפוסקופיה צוואר הרחם עוד היום, פשוט התקשרו למספר 03-772-42-73 או שלחו הודעת בוואטסאפ.

מלאו את הטופס:

הכנה לבדיקת קולפוסקופיה

יש כמה דברים שנשים צריכות לעשות כדי להתכונן להליך קולפוסקופיה. אלו כוללים:

  1. ליידע את הרופא לגבי כל תרופות, תוספי מזון או מצבים רפואיים. חשוב לרופא לדעת על כל תרופות או תוספים שהאישה נוטלת, שכן הם עלולים להשפיע על תוצאות הקולפוסקופיה. בנוסף, אם לאישה יש מצבים רפואיים כלשהם כגון הפרעות דימום או הריון, ייתכן שהרופא יצטרך לנקוט באמצעי זהירות נוספים במהלך ההליך.
  2. הימנעות מיחסי מין, שטיפה או שימוש בטמפונים במשך 24-48 שעות לפני ההליך. פעילויות אלו עלולות לגרות את צוואר הרחם ולהשפיע על תוצאות הקולפוסקופיה.
  3. תזמון ההליך לזמן בו האישה אינה במחזור. ההליך בדרך כלל לא מבוצע בזמן הווסת, מכיוון שיכול להיות קשה יותר לראות את צוואר הרחם בבירור.

כמה עולה בדיקת קולונוסקופיה פרטית?

מחיר בדיקת קולונוסקופיה פרטית נע בין 550 ל-2550 ש"ח, ללא ביופסיה. המחיר עשוי להשתנות בהתאם לגורמים שונים, כגון סוג הביטוח הרפואי של המטופל.

הידעתם שאולי מגיע לכם החזר כספי עד 70 אחוז מעלות הבדיקה קולפוסקופיה צוואר הרחם באופן פרטי תוך 24 שעות בהתאם לפוליסת הביטוח בריאות שיש ברשותכם!

תשובות לשאלות נפוצות

בדיקת קולונוסקופיה היא בדיקה אנדוסקופית המאפשרת לרופא לבדוק את המעי הגס והחלק העליון של המעי הדק. הבדיקה מתאימה לאנשים מגיל 45 ומעלה, וכן לאנשים בעלי גורמי סיכון לסרטן המעי הגס, כגון היסטוריה משפחתית של המחלה.
תוצאות הבדיקה עשויות לכלול ממצאים תקינים, ממצאים חריגים הדורשים בדיקה נוספת, או ממצאים המחייבים טיפול.  
ניתן לקבוע תור לבדקת קולונוסקופיה בשתי דרכים: דרך קופת חולים: צרו קשר עם קופת החולים שלכם. השתמשו בשירותי הזמנה מקוונים של הקופה. דרך פרטית: צרו קשר עם מוקד שירות לקוחות של המרפאה או בית החולים המבצע את הבדיקה. אם אתם זקוקים לתור דחוף, צרו קשר עם מוקד שירות לקוחות אשר ידאג למצוא לכם מועד בדיקה מהיר ולקצר את זמן ההתנה ל- 24 ל-72 שעות.

בשורה התחתונה

קולפוסקופיה היא בדיקת אבחון בטוחה ויעילה שיכולה לסייע באיתור סימנים מוקדמים של סרטן צוואר הרחם וחריגות אחרות. זה מומלץ לנשים שעברו תוצאות חריגות של בדיקת פאפ או תסמינים אחרים, ויכול לעזור להנחות טיפול מתאים וטיפול מעקב. למרות שהמחשבה לעבור הליך רפואי עשויה להיות קצת מלחיצה, חשוב לתת עדיפות לבריאות ולרווחה שלכם. על ידי הכנה לקולפוסקופיה והבנה למה לצפות במהלך ואחרי ההליך, אתן יכולות להרגיש בטוחות יותר. אז אם המליצו לכן לעבור בדיקת קולפוסקופיה, אל תחששו – עשו את הצעד הראשון והזמינו תור בהקדם.

בנוסף לבדיקת קולפוסקופיה צוואר הרחם, ניתן לעשות מגוון בדיקות דימות אחרות, כולל שירות הזמנת תורים דחופים, כך שתוכלו לבצע את כל הבדיקות שלכם במהירות.

תוכן עניינים

מוקד זימון תורים דחוף ל-קולפוסקופיה צוואר הרחם באופן פרטי

שירותי רפואה פרטיים VIP

הכוונה רפואית אישיתי מהמומחים המובילים בישראל בשת״פ עם מד פלוס - קביעת תור מהיר לרופאים באופן פרטי, ליווי סיעודי, מעבדה עד הבית, משלוח תרופות באופן מהיר עד הבית ועוד..

שירותי רפואה פרטיים VIP

הכוונה רפואית מקצועית ואישית מהשורה הראשונה דרך מד +. קביעת תור מהיר לרופאים באופן פרטי, ליווי סיעודי, שירותי מעבדה ומשלוח תרופות ועוד.

מד+ שירותי רפואה מתקדמים

אם הבעיה הרפואית שלכם לא סובלת דיחוי, ניתן לפנות למוקד עוד היום!
מספר טלפון 054-589-5299 או שלחו הודעת בוואטסאפ.

מלאו את הטופס:

מדפלוס (MedPlus)
Logo