/
/
בדיקת אולטרסאונד עיניים (ארובת העין)

בדיקת אולטרסאונד עיניים (ארובת העין)

בדיקת אולטרסאונד של העין הנה בדיקת הדמיה בלתי פולשנית. היא מתבקשת לצורך בדיקה קלינית של העין, כאשר קיים קושי לראות את כל חלקיה למשל את קרקעית העין, וכן כדי לשלול מצבים קליניים מסוימים כמו:

 • ירוד (קטרקט) מתקדם שאינו מאפשר לרופא לראות את קרקעית העין.
 • עכירות בקרנית.
 • דימום תוך עיני.
 • קרע ברשתית או היפרדות רשתית.
 • אבחון גידולים תוך עיניים- אלה מבוססים בעיקר על ממצאי בדיקת האולטרסאונד.
 • בדיקה לצורך אבחון בעיית בצקת בעצבי הראייה.
 • אבחון של דלקת (סקלריטיס).
 • הערכת מצב גלאוקומה בעיקר בקדמת העין ובאזור התנקזות הנוזל מהעין.
 • במקרים של ניתוחי קטרקט מאפשרת בדיקה זו מדידה של גלגל העין, אם כי היום כבר משתמשים במכשירי מדידה אופטיים.

 

זימון תור מהיר באופן פרטי

להזמנת בדיקת בדיקת אולטרסאונד בארובת העין  עוד היום, פשוט התקשרו למספר 03-772-42-73 או שלחו הודעת בוואטסאפ.

מלאו את הטופס:

כיצד מתבצעת בדיקת אולטרסאונד של העין

בדיקת אולטרסאונד (US) נקראת בעברית גם בדיקת על קול ומבוססת על גלי קול בתדר גבוה, אותם איננה מסוגלת לקלוט האוזן האנושית. היא מתבצעת באמצעות מתמר- מכשיר המונח על גוף הנבדק והוא זה ששולח את גלי הקול אל הקולטן הקיים המתמר. זה מפענח את הגלים ובונה מהם תמונה של האיבר הנסרק בשחור לבן. את התמונה ניתן לראות על צג מכשיר האולטראסאונד.

בדיקת אולטרסאונד של העין נטולה כל קרינה מייננת והיא בטוחה לשימוש גם לנשים בהריון, ילדים ואף למטופלים הנזקקים לה תכופות.

עד כמה חשובה הבדיקה לאבחון גידולים בעיניים?

בדיקת אולטראסאונד של העין חשובה מאוד לאבחון מחלות ובעיות רפואיות שונות בעיניים, אולם היא משמשת ככלי מרכזי חשוב בתחום של אבחון גידולי עיניים – מלנומה בעין   Ocular Melanoma ומעקב אחריהם. מדובר על סוג סרטן מאוד נדיר העלול להתפתח באזורים שונים של העין ישנם שלושה סוגים:

 • Uveal Melanoma- מלנומה תוך עינית, השכיחה ביותר.
 • Conjunctival Melanomv- מלנומה של הלחמית. הנה נדירה וגדלה על פני שטח העין.
 • Eyelid Melanoma- מסוגי הגידולים הכי נדירים בעין.

בשלושת המקרים מדובר על גידול סרטני מתאים בשם מלנוציטים המייצרים את פיגמנט המלנין. הוא זה האחראי על צבע העיניים, השיער והעור. העין היא המקום השני אחרי העור של התפתחות מלנומה.

מלנומה של הענביה- הגידול התוך עיני הכי נפוץ

כאמור בדיקת אולטרסאונד של העין חיונית מאוד בתחום של אבחון ומעקב אחר גידולים בעין.  מלנומה של הענביה הנו סוג הסרטן הנפוץ ביותר. מדי שנה מאובחנים כ-50 מקרי מלנומה של הענביה.

הענביה היא אותה שכבה בעין אשר כוללת את ה- iris הקשתית שהיא החלק הצבעוני בעין ותפקידה לווסת את כמות האור החודרת לעין. הענביה עשירה בתאים מלנוציטים שהנם המקור למלנומה. חלקים אחרים בעין העשירים במלנוציטים הם גוף העטרה סביב אזור העדשה המסייע בשינוי הקמירות שלה לצורך מיקוד ראייה. כמו כן אזור הדמית – choroid שזו השכבה הנמצאת מתחת לרשתית ומזינה את כל החלקים העשירים במלנוציטים.

גיל המאובחנים במלנומה של הענביה הוא כ-55,והיא מחלה נדירה מאוד בילדים. הגורם למחלה זו איננו ידוע, אולם קושרים אותה במידה מסוימת לשיער ועור בהירים. פיגמנצטיה בשם Atypical Mole  וכן תסמונת שומתית אטיפית בשם: Melanosis  Oculir גם היא גורם למחלת המלונמה של הענביה.

אולטרסאונד של העין- ללא סיכון או תופעות לוואי

בדיקת אולטרסאונד של העין כאמור אינה פולשנית ולא כרוכה בקרינה. היא לא גורמת נזק לרקמות העין או לכל רקמה אחרת בגוף ואינה כרוכה בתופעות לוואי או בסיכון.

באמצעותה ניתן לאבחן מגוון רחב של ממצאים שניתן לגלות אותם רק בבדיקה זו. לחלקם אין כל משמעות רפואית וחלקם מעידים על בעיה חמורה.

לפני הבדיקה יטפטף הרופא טיפות הרדמה לעין הנבדקת (אותן טיפות המשמשות לבדיקת לחץ תוך עיני).

לא נדרשת כל הכנה מוקדמת וגם לא הרחבת אישונים הבדיקה אורכת כ-10 דקות. היא איננה מכאיבה כלל, ולכל היותר יחוש הנבדק אי-נוחות קלה. החזרה לתפקוד מלא היא מיידית כולל נהיגה.

בדיקה זו נעשית לכל הגילאים וגם לגילאי הינקות, ילדים ועוד.

הידעתם שאולי מגיע לכם החזר כספי עד 70 אחוז מעלות הבדיקה בדיקת אולטרסאונד בארובת העין  באופן פרטי תוך 24 שעות בהתאם לפוליסת הביטוח בריאות שיש ברשותכם!
בנוסף לבדיקת בדיקת אולטרסאונד בארובת העין , ניתן לעשות מגוון בדיקות דימות אחרות, כולל שירות הזמנת תורים דחופים, כך שתוכלו לבצע את כל הבדיקות שלכם במהירות.

תוכן עניינים

מוקד זימון תורים דחוף ל-בדיקת אולטרסאונד בארובת העין  באופן פרטי

שירותי רפואה פרטיים VIP

הכוונה רפואית אישיתי מהמומחים המובילים בישראל בשת״פ עם מד פלוס - קביעת תור מהיר לרופאים באופן פרטי, ליווי סיעודי, מעבדה עד הבית, משלוח תרופות באופן מהיר עד הבית ועוד..

שירותי רפואה פרטיים VIP

הכוונה רפואית מקצועית ואישית מהשורה הראשונה דרך מד +. קביעת תור מהיר לרופאים באופן פרטי, ליווי סיעודי, שירותי מעבדה ומשלוח תרופות ועוד.

מד+ שירותי רפואה מתקדמים

מלאו את הטופס:

אם הבעיה הרפואית שלכם לא סובלת דיחוי, ניתן לפנות למוקד עוד היום!
מספר טלפון 054-589-5299 או שלחו הודעת בוואטסאפ.

מדפלוס (MedPlus)
Logo