/
/
בדיקת MRI כתף (ארתרוגרפיה) פרטי

בדיקת MRI כתף (ארתרוגרפיה) פרטי

בבעיות של כתף יש לעשות בדיקת MRI כתף כדי לאבחן את המצב במדויק. מדובר על בדיקה העושה שימוש בתהודה מגנטית,ומטרתה לסרוק איברים פנימיים. ראשי התיבות של MRI ה Magnetic Resonance Imaging.

כתף הוא איבר אשר עלול להיפגע מכל מיני סיבות החל מזיהום וכלה בשבר וחובה לבצע בדיקה זו כדי לאבחן במדויק את הבעיה. מומלץ לא להמתין עם בעיה או כאב בכתף ולפנות למכון פרטי לביצוע הבדיקה.
MRI עושה שימוש בתהודה מגנטית- שדה מגנטי בעל עוצמה ומצליחה לקבל תמונה של גוף האדם. בבדיקות MRI ניתן לזהות נזק, מחלות ושינויים במבנה המפרקים, רקמות הגוף ובעצמות שלא ניתן לאבחנם באמצעות שיטות אחרות כמו אולטרסאונד או CT.

בבדיקה זו יידרשו הנבדקים להסיר מעל גופן אביזרי אלקטרוניקה ומתכת לרבות תכשיטים, פירסינג, סיכות שיער ועוד. כמו גם מכשירי שמיעה ושיניים תותבות.

אנשים שהנם מושתלי תותבים כירורגיים (כמו מפרק מלאכותי, פלטינות ועוד) או שיש בגופם חלקי או רסיסי מתכת אינם יכולים לעבור בדיקת MRI ונשים אשר בגופן התקן תוך רחמי למניעת הריון חייבות לדווח על כך לטכנאי.

מתי נדרש לעשות MRI כתף?

בדיקת MRI כתף נדרשת במצבים בהם יש נזק כלשהו בכתף, כאבים ועוד ובין השאר:

  1. כאבים באזור הכתף שמקורם לא ידוע.
  2. קרעים במפרק הכתף.
  3. קרעים ופגמים בלברום (המעטפת הסחוסית של הכתף).
  4. שינויים ניווניים.
  5. חבלות או פגיעות בסחוסי מפרק הכתף.
  6. חשד לגידול במפרק הכתף.
  7. שבר או חבלה במפרק הכתף.
  8. חשש לזיהום בכתף, בעצמות או ברקמות הרכות.
  9. דימום, נפיחות וכאב.

בבדיקה יודגמו חלקי הכתף הפנימיים לעתים עם חומר ניגוד. הרופא יחליט אם יש לעשות בדיקת MRI כתף או ארתרוגרפיה. במסגרת הבדיקה יוזרק חומר הרדמה אל האיבר, וכמות זעירה של נוזל גדוליניום (חומר ניגוד). חומר זה נספג בגוף בתוך יום ואין לכך כל תופעות לוואי, למעט אי-נוחות קלה ותחושת כובד אשר חולפת לאחר מספר שעות.

 

זימון תור מהיר באופן פרטי

להזמנת בדיקת MRI כתף עוד היום, פשוט התקשרו למספר 03-772-42-73 או שלחו הודעת בוואטסאפ.

מלאו את הטופס:

כיצד מתבצעת הבדיקה?

בדיקת MRI כתף מתקיימת בסמוך למכשיר MRI. לאחר ההזרקה תתבצע הבדיקה. היא נמשכת כ-20 דקות והנבדק יתבקש לא לזוז, שכן כל תזוזה עלולה לפגוע באיכות הבדיקה.

הסורק של מכשיר ה-MRI הוא דמוי תעלת מתכת הפתוחה בשני קצותיה. הנבדק יתבקש לשכב על מיטה ממונעת, אשר תנוע לתוך תעלה במרכז המגנט.

יש מקרים בהם יונח סביב גופו של הנבדק סליל מגנטי על האזור המיועד לסריקה. הוא נראה כמו שריון פלסטיק והמטרה בשימוש בו היא לשפר את איכות התמונה בבדיקת הדימות.

בדיקת MRI היא מרעישה והנבדק יקבל אוזניות או אטמי אוזניים. הטכנאי יפעיל את הסורק באמצעות מחשב אשר ממוקם בחדר סמוך, ובמהלך כל הסריקה ישוחח עם הנבדק וישמור על קשר עמו. לאחר הבדיקה תנוע המיטה חזרה אל מחוץ לאזור המגנט.

בדיקת MRI כתף עם חומר ניגוד

לעתים כאמור נעשית בדיקת MRI כתף עם חומר ניגוד בשם גדוליניום. מדובר על חומר מתכתי שיש לו תכונות מגנטיות, ולמעשה כך הוא מצליח להדגים באופן יעיל את כלי הדם ומגביר את איכות הסריקה. הוא גם אינו גורם לתגובות אלרגיות כמו יוד אשרבו משתמשים בבדיקות הדמיה אחרות.

ארטרו MRI כתף היא בדיקה פולשנית, אשר מצליחה להדגים באופן ברור ולצורך אבחון קרעים עדינים בסחוסי מפרק הכתף או בגידים. היא מצליחה גם לאבחן שברים, דלקת, הצטברות נוזלים, ציסטות במפרק הכתף, גידולים וכן את מצב הסחוס של הכתף- הלברום.

הלברום הוא מבנה דקיק אשר עוטף את העצם וגדי לשמור על תפקוד תקין לטווח ארוך, הוא חייב להיות שלם וללא פגעים או קרעים. בנוסף מדגימה הבדיקה באופן ברור את מבנה הסחוס, העובי שלו ופגמים במבנה אשר אף הם עלולים לגרום לכאבים.

התמונה המתקבלת היא באיכות מאוד גבוהה והיא "פורסת" את הגוף במישור: רוחבי, אלכסוני ואנכי.

מטרתה של הבדיקה?

פעולת המכשיר בבדיקת MRI כתף הוא לגרום לאקסיטציה (התכווצות של סיב השריר). האנרגיה הזו מתורגמת לתמונה אשר באמצעותה ניתן יהיה לאבחן את הרקמות, מצבי מחלה שונים ועוד.

מומלץ לא לאמץ את מפרק הכתף במשך שלושה ימים לאחר הבדיקה ולהימנע מאימוני ספורט, הרמת משאות, תזוזות חדות ועוד.

אין צורך בהשגחה או בהמתנה לאחר הבדיקה. אם הנבדק קיבל חומר טשטוש יש להימנע מנהיגה.

מומלץ להגיע עם מלווה ולשתות לאחר הבדיקה הרבה נוזלים כדי להפריש את חומר הניגוד מהגוף.

הידעתם שאולי מגיע לכם החזר כספי עד 70 אחוז מעלות הבדיקה MRI כתף באופן פרטי תוך 24 שעות בהתאם לפוליסת הביטוח בריאות שיש ברשותכם!
בנוסף לבדיקת MRI כתף, ניתן לעשות מגוון בדיקות דימות אחרות, כולל שירות הזמנת תורים דחופים, כך שתוכלו לבצע את כל הבדיקות שלכם במהירות.

תוכן עניינים

מוקד זימון תורים דחוף ל-MRI כתף באופן פרטי

שירותי רפואה פרטיים VIP

הכוונה רפואית אישיתי מהמומחים המובילים בישראל בשת״פ עם מד פלוס - קביעת תור מהיר לרופאים באופן פרטי, ליווי סיעודי, מעבדה עד הבית, משלוח תרופות באופן מהיר עד הבית ועוד..

שירותי רפואה פרטיים VIP

הכוונה רפואית מקצועית ואישית מהשורה הראשונה דרך מד +. קביעת תור מהיר לרופאים באופן פרטי, ליווי סיעודי, שירותי מעבדה ומשלוח תרופות ועוד.

מד+ שירותי רפואה מתקדמים

אם הבעיה הרפואית שלכם לא סובלת דיחוי, ניתן לפנות למוקד עוד היום!
מספר טלפון 054-589-5299 או שלחו הודעת בוואטסאפ.

מלאו את הטופס:

מדפלוס (MedPlus)
Logo