/
/
בדיקות דם מקיפות באופן פרטי עד הבית

בדיקות דם מקיפות באופן פרטי עד הבית

בדיקות דם הן כלי אבחון רב ערך המשמשים אנשי מקצוע בתחום הבריאות כדי לקבל תובנות לגבי מצבו הבריאותי של המטופל. בדיקות אלו מספקות מידע חיוני על היבטים שונים של תפקוד הגוף, כגון פרמטרים ביוכימיים, ספירת כדוריות דם, רמות הורמונים, פרופיל שומנים, תפקודי קרישה, גזים בדם ומורפולוגיה תאית.

בדיקות ביוכימיות

בדיקות דם ביוכימיות מודדות חומרים ספציפיים בדם, ומציעות תובנות לגבי תפקוד איברים, רמות תזונה ותהליכים מטבוליים. בדיקות אלו מעריכות פרמטרים כמו גלוקוז בדם, תפקודי כבד וכליות, איזון אלקטרוליטים וסמנים של דלקת.

בדיקות ביכימיות אלה הינן חלק מבדיקת הדם הקלאסית שמזמינים רופאי המשפחה בד”כ, אשר משמשות לאבחון מחלות ומעקב אחר מצבע חולי מתמשכים. התוצאות עוזרות לזהות חריגות ולהנחות החלטות טיפוליות.

ספירת דם מלאה (CBC)

ספירת דם מלאה מספקת ניתוח מפורט של המרכיבים השונים הקיימים בדם, כולל תאי דם אדומים (RBCs), תאי דם לבנים (WBCs) וטסיות דם. אינדיקציות ל-CBC כוללות הערכת אנמיה, זיהום, דלקת וניטור תגובות הטיפול.

התוצאות עוזרות לזהות מצבים כמו לויקוציטוזיס (ספירת WBC מוגברת כאשר יש חשד למחלה זיהומית ), לויקופניה (ספירת WBC מופחתת כאשר יש חשד לדיכוי של מערכת החיסון לדוגמה).או טרומבוציטופניה (ספירת טסיות נמוכה), ומסייעות באבחון וטיפול של הפרעות שונות.

בדיקת דם פרופיל הורמונלי

בדיקות דם להורמונים, מעריכות את רמות ההורמונים בזרם הדם, אשר ממלאים תפקיד חיוני בוויסות תפקודי הגוף. בדיקות אלו שימושיות לאבחון חוסר איזון הורמונלי, הערכת פוריות, ניטור תפקוד בלוטת התריס וזיהוי הפרעות כגון סוכרת או הפרעות בתפקוד האדרנל.

התוצאות עוזרות לאנשי מקצוע בתחום הבריאות להתאים טיפולים להחלפת הורמונים (מתן הורמונים סינטטיים) או התערבויות אחרות כדי להחזיר את האיזון ההורמונלי לנורמה.

בדיקת תפקודי קרישה (CLOTTING TEST)

בבדיקת תפקודי קרישה נבדקת היכולת של אותם חלבוני הקרישה להפוך את הדם מנוזלי למוצק, ולעשות זאת בפרק זמן הנמצא בטווח המוגדר כתקין. הבדיקה לרוב בודקת את ההורמון: PT (פרוטרומבין) והזמן PTT,(partial thromboplastin time על מנת לקבל את היחס הבינלאומי המתוקנן INR.

בדיקות PT ו- PTT עוזרות, ומסיעות, באבחון הפרעה במערכת הקרישה. יחס INR, המאפשר השוואה של איכות קרישת הדם בין בני אדם שונים. במדד זה נשתמש בעיקר אצל אנשים הנוטלים תרופות מדללות דם (קומדין לדוגמה CoumadinI) בכדי שנוכל לווסת את המינון המתאים. הערך הנ"ל יהיה גבוהה יותר ככל שמינון מדללי הדם יהיה גבוהה יותר.

פרופיל ליפידים

רופיל ליפידים (שומנים) מודד סוגים שונים של שומנים בדם, כולל כולסטרול וטריגליצרידים. בדיקה זו חיונית להערכת בריאות הלב וכלי הדם, שכן רמות שומנים חריגות קשורות לסיכון מוגבר למחלות לב.

פרופילי שומנים עוזרים לזהות רמות כולסטרול כוללת גבוהה (Total cholesterol), כולסטרול בצפיפות נמוכה (LDL) וכולסטרול בצפיפות גבוהה (HDL), והפרעות שומנים אחרות בדם.

מאפשרים פיתוח של תוכניות טיפול מותאמות אישית לטיפול במחלה.

בדיקת גזים בדם

בדיקות גזים בדם מעריכות את רמות החמצן, הפחמן הדו חמצני וה-pH בדם עורקי, ומספקות תובנות לגבי מצב הנשימה והמצב המטבולי בגוף.

לבדיקות אלו יש חשיבות מכרעת ברפואת חירום, טיפול נמרץ ורפואת ריאות. אינדיקציות לבדיקת גזים בדם כוללות הערכת תפקוד נשימתי, חוסר איזון חומצה-בסיס וניטור תגובות הטיפול.

התוצאות מנחות התערבויות כגון טיפול בחמצן, אוורור מכני או התאמות באיזון חומצה-בסיס.

בדיקת משטח דם

בדיקת משטח דם היא בדיקה מיקרוסקופית של שכבת דם דקה, המאפשרת להעריך את הגודל, הצורה והמבנה של תאי הדם.

זה עוזר באבחון ובניטור מצבים כמו אנמיה, זיהומים, סרטן דם והפרעות המשפיעות על תאי דם אדומים או לבנים. בדיקת דם זו, מספקת מידע רב ערך על המורפולוגיה של התא, נוכחות של תאים חריגים ומאפיינים אחרים, ומסייעת באבחון מדויק ובתכנון טיפול עתידי.

רוצים לקבוע את מועד הבדיקה עד הבית באופן פרטי?

להזמנת בדיקות דם מקיפות עוד היום, פשוט התקשרו למספר 054-589-5299 או שלחו הודעת בוואטסאפ. צוות המעבדה זמינים לסייע בכל שלב בדרך, ולספק תוצאות מדויקות בזמן.

מלאו את הטופס:

מה צריך לצפות מבדיקות דם

כאשר מצעים בדיקת דם, ניתן להעריך ולנתח מספר גורמים. הבדיקות הספציפיות שיוזמנו על ידי הרופא המאבחן או המטפל יהיו תלויות בסימפטומים, היסטוריה רפואית שלכם או המשפחתית ובמטרות הבדיקה.

חשוב לציין שזו אינה רשימה המלאה, וישנן מספר רב של בדיקות דם הזמינות בהתאם לאבחון.

הפרשנות של תוצאות בדיקות הדם נעשית על ידי איש מקצוע כגון הרופא המאבחן/המטפל או דרך גוף חיצוני באופן פרטי.

מה צריך לזכור?

בדיקות דם כוללות מגוון רחב של כלי אבחון המספקים מידע חיוני על מצבו הבריאותי של הנבדק. בדיקות ביוכימיות, ספירת דם מלאה, בדיקות הורמונליות, פרופילי שומנים, בדיקות גזים בדם ובדיקות משטח דם, כולם משרתים מטרות שונות בתהליך האבחון. הבנת האינדיקציות, היתרונות והתוצאות של בדיקות אלו תומכת ועוזרת לאנשי מקצוע בתחום הבריאות לבצע אבחנות מדויקות, לנטר את יעילות הטיפול ולתכנן תוכניות טיפול מותאמות אישית, ולבסוף לקדם תוצאות טובות יותר של המטופל.

בנוסף לבדיקות דם מקיפות, ניתן לעשות מגוון בדיקות מעבדה רפואיות באופן פרטי, כך שתוכלו לבצע את כל הבדיקות שלכם במקום אחד ובאופן מהיר ומקצועי.

שירותי רפואה פרטיים VIP

הכוונה רפואית אישיתי מהמומחים המובילים בישראל בשת״פ עם מד פלוס - קביעת תור מהיר לרופאים באופן פרטי, ליווי סיעודי, מעבדה עד הבית, משלוח תרופות באופן מהיר עד הבית ועוד..

שירותי רפואה פרטיים VIP

הכוונה רפואית מקצועית ואישית מהשורה הראשונה דרך מד +. קביעת תור מהיר לרופאים באופן פרטי, ליווי סיעודי, שירותי מעבדה ומשלוח תרופות ועוד.

מד+ שירותי רפואה מתקדמים

אם הבעיה הרפואית שלכם לא סובלת דיחוי, ניתן לפנות למוקד עוד היום!
מספר טלפון 054-589-5299 או שלחו הודעת בוואטסאפ.

מלאו את הטופס:

מדפלוס (MedPlus)
Logo