/
/
בדיקת ברונכוסקופיה ריאות (Bronchoscopy) עם ביופסיה
/
/
בדיקת ברונכוסקופיה ריאות (Bronchoscopy) עם ביופסיה

בדיקת ברונכוסקופיה ריאות (Bronchoscopy) עם ביופסיה

בדיקת ברונכוסקופיה מאפשרת לאבחן בעיות בדרכי הנשימה ובריאות. הבדיקה מתאימה כאשר יש חשד לבליעה של גופים זרים שנתקעו במערכת הנשימה, גידולים בריאות, חשד לסרטן הריאה, ציסטות ואבצס, דלקת ריאות, מחלות ריאה שונות כמו שחפת למשל ועוד. הבדיקה מסייעת לאבחן את הבעיה ולצפות במה שקורה בתוך האיזור. בדיקה זו משמשת בעיקר במחלות האונקולוגיה, אף אוזן גרון, לב ריאה וכדומה, כאשר יש חשד לגידולים באיזור קנה הנשימה והריאות או זיהומים ובעיות אחרות באיזור.

הבדיקה משלבת בין הסתכלות לתוך איזור הבדיקה ובין לקיחת דגימה- ביופסיה ודגימות אחרות דרך צינורית הבדיקה והעברתן למעבדה לביצוע בדיקות נוספות ואבחון מלא של הבעיה.

תהליך ביצוע בדיקת ברונכוסקופיה ריאות 

בדיקת ברונכוסקופיה מתבצעת בכמה שלבים ובדרך כלל אורכת בין חצי שעה לשעה. ראשית מייצבים את המטופל בתנוחת שכיבה או ישיבה, בהתאם לשיקול הרופא ולאחר מכן ניתן חומר מטשטש מעט כדי להקל על המטופל. לאחר הטשטוש, מוחדרת צינורית קטנה אל תוך הוריד. לעיתים יחליט הרופא גם על הוספת חומר הרדמה כלשהו באמצעות תרסיס כדי להקל על הכאב שבהחדרת הצינורית אל הוריד.

לאחר ההחדרה, בדרך כלל אל איזור האף או הגרון, הצינורית עוברת דרך חלל הפה, קנה הנשימה ומיתרי הקול אל הריאות. התחושה אינה תחושה נעימה ולכן יש להיות יציבים ולנשום בצורה רגועה וסדירה. ככל שהמטופל זז יותר ואינו רגוע כך הבדיקה מסובכת יותר ולא נעימה.

דרך צינורית הבדיקה שהוחדרה, אוסף הרופא הבודק דגימות שונות של רקמות מאיזור הריאה וקנה הנשימה, כיח וליחה. הדוגמיות האלו שמונפקות על ידי החדרת הצינורית נלקחות לבדיקה מעבדתית.

כאשר מדובר בבדיקת ברונכוסקופיה שמגלה חפץ זר כלשהו באיזור קנה הנשימה, יעביר הרופא הבודק מלקחיים קטנים דרך הצינורית ויוציא את החפץ, בהתאם לגודלו ולשיקול הרופא.

לאחר הבדיקה הצינורית תוצא מהגוף בעדינות ולאט לאט.

הידעתם שאולי מגיע לכם החזר כספי עד 70 אחוז מעלות הבדיקה באופן פרטי תוך 24 שעות בהתאם לפוליסת הביטוח בריאות שיש ברשותכם!

לבדיקת זכאות וזימון תור מהיר באופן פרטי, מלאו את הטופס:

אם הבעיה הרפואית שלכם לא סובלת דיחוי, ניתן לפנות למוקד עוד היום, במספר טלפון
 03-7724273 או שלחו הודעת בוואטסאפ.

פענוח תוצאות הבדיקה

פענוח תוצאות הבדיקה מתחלק לשניים. ראשית בדיקת ברונכוסקופיה היא תקינה כאשר אין הפרעה בדרכי האוויר. כלומר קנה הנשימה והושט נקיים ואין רקמה בעייתית, גידולים וחסימות שונות. אם יש חשד לשאיפה של חפץ זר כלשהו, החדרת הצינורית תביא לאבחון האם אכן ישנו חפץ כזה או לא.

שנית, תוצאות הבדיקה נקבעות סופית לאחר בדיקה מעבדתית. דגימות שנלקחו באמצעות הצינורית מועברות לבדיקה במעבדה. ההפרשות שנמצאו נבדקות, רקמות עוברות אבחון לקביעה האם קיימים גידולים כלשהם ולמעשה מבוצעת ביופסיה.

השילוב בין ביופסיה תקינה ושיקוף חלק של בדיקת הברונכוסקופיה במהלך הבדיקה עצמה מוביל לתוצאות תקינות ואילו אם נראה במהלך הבדיקה שהצינורית באה במגע עם רקמות בעייתיות, גידולים, חסימות וכו', לצד תוצאות לא תקינות של בדיקת הביופסיה, פירוש הדבר הוא שיש להפנות את הנבדק להמשך הטיפול.

שירותי רפואה פרטיים VIP

הכוונה רפואית אישיתי מהמומחים המובילים בישראל בשת״פ עם מד פלוס - קביעת תור מהיר לרופאים באופן פרטי, ליווי סיעודי, מעבדה עד הבית, משלוח תרופות באופן מהיר עד הבית ועוד..

שירותי רפואה פרטיים VIP

הכוונה רפואית מקצועית ואישית מהשורה הראשונה דרך מד +. קביעת תור מהיר לרופאים באופן פרטי, ליווי סיעודי, שירותי מעבדה ומשלוח תרופות ועוד.

מד+ שירותי רפואה מתקדמים

אם הבעיה הרפואית שלכם לא סובלת דיחוי, ניתן לפנות למוקד עוד היום!
מספר טלפון 054-589-5299 או שלחו הודעת בוואטסאפ.

מלאו את הטופס:

מדפלוס (MedPlus)
Logo