/
/
אולטרסאונד אשכים פרטי – אבחון מהיר מציל חיים!
/
/
אולטרסאונד אשכים פרטי – אבחון מהיר מציל חיים!

אולטרסאונד אשכים פרטי - אבחון מהיר מציל חיים!

בדיקת אולטרסאונד אשכים פרטית נעשית ע"י רופא מומחה או טכנאי מוסמך. היא סורקת את האשכים באופן דו-צדדי וכן את המעטפת שלהם ומסוגלת לאתר גידולים או תהליכים דלקתיים. ציסטות, גושים, או הפרעות בזרימת הדם.

בין אם מדובר בתחושת כאב, נוכחות גוש ,חבלה באשכים ועוד יש לעשות את הבדיקה בדחיפות במכון פרטי. דחייתה, עלולה להחמיר ולסבך מצב רפואי חמור ועד הצלת חיים. בכל בעיה ניתן לפנות לביצוע הבדיקה במכון אולטרסאונד פרטי מהיום להיום ללא כל שהות.

הבדיקה פועלת באמצעות גלי קול בתדרים גבוהים. הרופא יניח את המתמר- זרוע של מכשיר האולטרסאונד על האיבר הנבדק, זה שולח גלי קול (אשר האוזן האנושית איננה קולטת) והם מוחזרים אל המכשיר. כך הוא יכול לבנות תמונה בזמן אמת של מצב האיבר הנסרק ולספק מידע חיוני באבחון והמשך הטיפול.

בדיקת אולטרסאונד אינה מייצרת קרינה מייננת והיא בטוחה לכל הגילאים וגם לזקוקים לה תכופות.

מהלך ביצוע הבדיקה

הרופא או הטכנאי המוסמך יבקש מהמטופל, לשכב על הגב באופן בו ייחשף אזור המפשעה שלו. על האיבר הנסרק יימרח ג'ל אשר גורם להידוק המגע בין המתמר לאיבר הנבדק. בבדיקה ייבדק המבנה האנטומי של האשכים ותיבחן אופן וקצב זרימת הדם. התמונה המוצגת על המסך ומציגה את מצב האיבר הנסרק, היא תרגום של גלי הקול לתמונה. הבדיקה איננה מכאיבה, ולכל היותר חשים אי-נוחות קלה.

בדיקת אולטרסאונד אשכים נמשכת כ-20 דקות ונעשית ללא כל טשטוש או הרדמה, היא נטולת סיכונים וללא כל סיבוכים. כמו כן איננה דורשת כל הכנה מיוחדת, צום או הפסקת נטילת תרופות וכן לא התאוששות כלשהי. אפשר מיד לחזור לפעילות רגילה כמו נהיגה ועוד.

באיזה מצבים מומלץ לעשות בדיקת אולטרסאונד אשכים?

אשכי הגבר הם חלק משמעותי מאוד במערכת הרבייה הגברית. הם אלה המייצרים זרע ואת הורמון המין טסטוסטרון. המבנה שלהם עגלגל והם ממוקמים בשק האשכים מאחורי הפין. אשכים בריאים צריכים להיות בגודלם הקבוע ללא כל גושים או נפיחויות, ואם מתגלים כאלה, יש לפנות בדחיפות למכון בדיקת אולטרסאונד אשכים פרטית.

יש כמה סוגים של בעיות רפואיות, הדורשות את ביצוע הבדיקה:

וריקוצלה (Variocele)

מדובר על ליקוי בשסתומי הוורידים בפסולת האשכים, ומצב כזה אף עלול לגרום לבעיות פוריות אצל גברים. הוא נוצר כתוצאה מחסימת חדירת חמצן לאשכים ופוגם בייצור התקין של תאי הזרע. בעיה זו מלווה גם בכאבים עזים המקרינים לבטן התחתונה ולרגליים.

אפידידימיטיס (Epididymitis)

זוהי נפיחות הכרוכה בכאב בשק האשכים עקב תסביב (מצב בו האשך מסתובב סביב עצמו. נוצרת חסימה של כלי הדם וחלילה עד ניוון ויש צורך בטיפול חירום מידי.

ציסטה ביותרת האשך

גוש הנגרם על ידי הצטברות נוזלים ביותרת האשך. גם זה מצב חירום הדורש בדיקה. בדרך כלל כמעט תמיד ינוקזו הנוזלים וכן יבוצע ניתוח של היפוך המעטפות כדי למנוע הצטברות נוזלים מחודשת. רק ב-4% מהמקרים של גילוי גושים מדובר בסרטן.

דלקת באשכים או במעטפת

בדיקת אולטרסאונד אשכים נועדה גם לגלות האם יש דלקת באשכים או במעטפת שלהם.

אפידידימיטיס נפיחות המלווה בכאב כתוצאה מתסביב של האשך או זיהום. תסביב של האשך דורש בדיקה מידית. הוא מתרחש כאשר האשךמסתובב וגורם לסיבוב של צינור הזרע המספק דם לשק האשכים ולאשכים ומחייב ניתוח חירום.

מהו הידרוצל (מיימת אשכים)?

ישנה בעיה ידועה בשם הידרוצל הקרויה גם מיימת אשכים. זוהי בעיה בה מצטברים נוזלים סביב מעטפות האשך, והיא המתבטאת גם בנפיחות בשק האשכים. זו עלולה להיות תופעה מולדת או להירכש במהלך החיים בעקבות חבלה בשק האשכים, זיהום של האשך, בקע מפשעתי או חולשה בשיפולי הבטן. הנפיחות איננה כואבת, אולם היא מפריעה בתפקוד היום-יומית והצטברות הנוזלים עלולה להיות איטית ולהימשך מספר שנים.

בהידרוצל– מיימת אשכים אפשר לראות נפיחות בשק האשכים, כאשר זו מתפתחת בהדרגתיות ולא מלווה בכאב. במצב בו הנפיחות כבר משמעותית וגדולה, היא עלולה להפריע בפעילות גופנית, קיום יחסי מין וגם בתפקוד היום-יומי. גילוי של הידרוצל דורש בדיקת אולטרסאונד אשכים.

לרוב יסתיים הטיפול בניתוח לניקוז הנוזלים מסביב לאשכים וכן היפוך מעטפות האשך, להקטנת הצטברות חוזרת של נוזלים. הידרוצל מולד מאובחן כבר לאחר הלידה ע"י רופא הילדים.
אם הנכם סובלים מבעיית פוריות, או מגלים נפיחות או מצב חריג כלשהו באשכים או בשק האשכים, מומלץ להגיע למכון אולטרסאונד פרטי ולבצע בדיקת אולטרסאונד אשכים במהירות האפשרית.

מדובר על איבר פריון גברי חשוב מאוד ואסור להזניח שום מצב חריג, ואף לא להמתין לבדיקה. מזמינים במכון אולטרסאונד פרטי והיא נעשית מידית.

הידעתם שאולי מגיע לכם החזר כספי עד 70 אחוז מעלות הבדיקה באופן פרטי תוך 24 שעות בהתאם לפוליסת הביטוח בריאות שיש ברשותכם!

לבדיקת זכאות וזימון תור מהיר באופן פרטי, מלאו את הטופס:

אם הבעיה הרפואית שלכם לא סובלת דיחוי, ניתן לפנות למוקד עוד היום, במספר טלפון
 03-7724273 או שלחו הודעת בוואטסאפ.

שירותי רפואה פרטיים VIP

הכוונה רפואית אישיתי מהמומחים המובילים בישראל בשת״פ עם מד פלוס - קביעת תור מהיר לרופאים באופן פרטי, ליווי סיעודי, מעבדה עד הבית, משלוח תרופות באופן מהיר עד הבית ועוד..

שירותי רפואה פרטיים VIP

הכוונה רפואית מקצועית ואישית מהשורה הראשונה דרך מד +. קביעת תור מהיר לרופאים באופן פרטי, ליווי סיעודי, שירותי מעבדה ומשלוח תרופות ועוד.

מד+ שירותי רפואה מתקדמים

אם הבעיה הרפואית שלכם לא סובלת דיחוי, ניתן לפנות למוקד עוד היום!
מספר טלפון 054-589-5299 או שלחו הודעת בוואטסאפ.

מלאו את הטופס:

מדפלוס (MedPlus)
Logo