/
/
בדיקת פט סיטי (PET CT): איך הבדיקה מתבצעת

בדיקת פט סיטי (PET CT): איך הבדיקה מתבצעת

סריקת PET היא בדיקה ממשפחת בדיקות ה-CT המבוססות על קרני רנטגן. PET הינו ראשי תיבות של Positron Emission Tomography, או בשפה פשוטה יותר – שימוש בחומרים רדיואקטיביים כדי לאבחן בעיה רפואית. הבדיקה נחשבת יעילה מאד באיתור של בעיות כמו גידולים בכל הגוף, מחלות במערכת המוח ועצבים, מחלות לב וריאה ועוד.

באיזה מקרים עושים את בדיקת PET סיטי

כיום מתבצעת סריקת PET  כאשר יש חשד לגידולים סרטניים, כאשר יש להעריך ולבצע בדיקות לאחר התקף לב ולאתר את הנזקים שנגרמו לאיזור, הערכת פגיעות תפקודיות שונות לאחר שבץ, התקף או בעיה עצבית או מוחית אחרת ועוד.

לרוב מתבצעת סריקת PET לצד סריקת CT והשילוב בין השתיים מאפשר להגיע לתוצאות טובות יותר באיתור של בעיות שונות. טכנולוגייה זו הפכה על פיה את היכולת הרפואית לזהות בעיות מכל הסוגים, גם מזעריות בתוך איברים שונים בגוף, תאים ועוד. ניתן להשתמש בבדיקה כדי לאבחן בעיות באיברים במרקמים ורגישויות שונות.

תהליך ביצוע בדיקת פט סיטי פט סי.טי (PET CT)

סריקת PET מתבצעת תוך הזרקה של חומר בשם FDG, זהו חומר סוכרי גלוקוזי שנצרך על ידי תאי הגוף ולכן הוא שכיח מאד בתהליך חילוף החומרים בגוף. העובדה שתאים סרטניים צורכים יותר אנרגיה וסוכר מאפשרת לנו להבחין בהם באמצעות הזרקת החומר, שכן הקליטה באיזורים סרטניים של הגלוקוז הזה תהיה גבוהה יותר. באמצעות בדיקת CT שנעשית במקביל מזהים היכן נמצאים התאים הללו.

בנוסף, עם הזרקת החומרים הללו ישנה פליטה של פוזיטרונים, אלו חלקיקים בעלי מטען חיובי. החלקיקים האלו נקלטים על ידי מצלמת ה-PET שמעבדת את הנתונים ויוצרת עיבוד ממוחשב שלהם. הנתונים הללו מצביעים על תפקודי האיברים שנבדקו ועל מיקומים מדוייקים של גידולים.

בדרך כלל החומר יוחדר לגוף באמצעות הזרקה תוך ורידית. לעיתים יוזרק גם חומר על בסיס יוד שיעזור לשפר את הבדיקה ולהגיע לתוצאות טובות יותר. במקרים מסויימים מוחדר החומר לגוף באמצעות שתייה או חוקן.

הבדיקה יכולה לארוך בין שעה אחת לשעתיים ובמקרים מסויימים גם יותר מכך.

זימון תור מהיר באופן פרטי

להזמנת בדיקת פט סיטי (PET-CT) עוד היום, פשוט התקשרו למספר 03-772-42-73 או שלחו הודעת בוואטסאפ.

מלאו את הטופס:

לפני ואחרי הבדיקה

סריקת PET מחייבת את המטופל בהכנות מיוחדות לצד גם התאוששות. לפני הסריקה יש להיות בצום למעט שתייה של מים. אסור לבצע פעילות גופנית כלשהי לפחות עשרים וארבע שעות לפני הבדיקה ולנוח כמה שניתן כדי לאפשר לגוף פעילות תקינה במהלך הבדיקה. לאחר הבדיקה מועבר המטופל להתאוששות שאורכת שעה או שעתיים, בהתאם לשיקול הבודקים.

הידעתם שאולי מגיע לכם החזר כספי עד 70 אחוז מעלות הבדיקה פט סיטי (PET-CT) באופן פרטי תוך 24 שעות בהתאם לפוליסת הביטוח בריאות שיש ברשותכם!
בנוסף לבדיקת פט סיטי (PET-CT), ניתן לעשות מגוון בדיקות דימות אחרות, כולל שירות הזמנת תורים דחופים, כך שתוכלו לבצע את כל הבדיקות שלכם במהירות.

תוכן עניינים

מוקד זימון תורים דחוף ל-פט סיטי (PET-CT) באופן פרטי

שירותי רפואה פרטיים VIP

הכוונה רפואית אישיתי מהמומחים המובילים בישראל בשת״פ עם מד פלוס - קביעת תור מהיר לרופאים באופן פרטי, ליווי סיעודי, מעבדה עד הבית, משלוח תרופות באופן מהיר עד הבית ועוד..

שירותי רפואה פרטיים VIP

הכוונה רפואית מקצועית ואישית מהשורה הראשונה דרך מד +. קביעת תור מהיר לרופאים באופן פרטי, ליווי סיעודי, שירותי מעבדה ומשלוח תרופות ועוד.

מד+ שירותי רפואה מתקדמים

אם הבעיה הרפואית שלכם לא סובלת דיחוי, ניתן לפנות למוקד עוד היום!
מספר טלפון 054-589-5299 או שלחו הודעת בוואטסאפ.

מלאו את הטופס:

מדפלוס (MedPlus)
Logo