ניתוח בלוטת הרוק – מה זה ומתי נידרש לעבור אותו?

בלוטת הרוק, היא מרכיב חשוב מאוד בגוף שלנו, שכן היא עוזרת לנו לייצר נוזל גוף משמעותי לו אנחנו זקוקים, בין אם זה בעת תהליך צריכת מזון ושתייה, שמירה על ניקיון חלל הפה והשיניים, וכן לא פעם אנחנו משתמשים בו בשביל למנוע מחומרים מזהמים להיכנס אל תוך הגוף שלנו.

כאשר בלוטת הרוק איננה עובדת בצורה תקינה, אזי שעלינו לפנות אל רופא מומחה בתחום, במקרה הזה, רופא אף אוזן גרון, בשביל לבדוק עם מה אנחנו מתמודדים וכיצד ניתן לטפל בזה. אחת האופציות שעומדות לרשותו לצורך טיפול בבעיה, היא ניתוח.

ניתוח בלוטת הרוק הוא לא ניתוח שכיח כמו ניתוחים רבים אחרים, ובכל זאת, הוא מתבצע היום במגוון רחב של בתי חולים פרטיים וציבוריים, על ידי כירורגים המתמחים באופן ספציפי בתחום זה. חשוב לציין, שמדובר בניתוח מאוד רגיש, מאחר והוא מתבצע באזור פנים, סביב אזור שיש בו מרכיבים שונים ממערכת העצבים שלנו.

מתי נידרש לניתוח בבלוטת הרוק?

באופן טבעי, רופא אף אוזן גרון המתמחה בתחום של בלוטת הרוק לא ימהר לשלוח אותו לניתוח אלא יבחן את מצבנו, יקבע את סוג הבעיה ויחליט מה סוג הטיפול הרלוונטי עבורנו. בהחלט ייתכן שיהיה ניתן לטפל בבעיה באופנים אחרים, הרבה מאוד דרמטיים ומשמעותיים מניתוח.

יחד עם זאת, בלא מעט בעיות נפוצות הקשורות לתחום זה, הפתרון בסופו של דבר יהיה ניתוח בבלוטת הרוק, על מנת לשפר את איכות התפוקה של הבלוטה ולאפשר לה לייצר רוק בכמויות הנדרשות לגוף האדם.

בין הבעיות הנפוצות בבלוטת הרוק אשר עלולות לדרוש ניתוח, אפשר למצוא פגיעה באזור הפה והשיניים, דבר שיכול להקרין על בריאות השן, קושי לבלוע, כאבים באזור ובכלל פגיעה קשה בהגנה על האזור.

כמו כן, דלקות בבלוטת הרוק שישפיעו על תהליך הייצור, אבנים בצינור הבלוטה כתוצאה מהיווצרות משקעים, מה שעלול לייצר כאבים עזים וקושי בתהליך הייצור, גידולים בבלוטת הרוק ועוד.

איך מתבצע ניתוח בלוטת הרוק

 

כמו שציינו, ניתוח בלוטת הרוק הוא לא האופציה היחידה וגם לא הראשונה, באף אחת מהבעיות שציינו. רופאים יעדיפו לבחון אופציות אחרות לפני שימהרו לשלוח מטופלים אל שולחן הניתוחים. עם זאת, במידה ולא תהיה ברירה, אזי שהם יבחרו באופציה זו.

הניתוח מתבצע אחרי שבוחרים את המקום בבלוטה בו צריך לבצע אותו. בהתאם לכך יתבצע חיתוך שיאפשר לחדור אל הבלוטה, ואז הרופא יבצע את הטיפול הנדרש עד שיסיים. בסיום התהליך הוא יתפור את האזור, מה שעלול להשאיר צלקת קלה שתיעלם עם הזמן.

הניתוח מתבצע בהרדמה כללית, לרוב הוא נמשך סביב שעה וכבר לאחר מספר שעות יהיה אפשר לחזור לאכול ולשתות. נהוג להשאיר את המטופל מספר ימים בבית חולים עד שהוא ישתחרר לביתו.

ניתוח בלוטת הרוק – מה זה ומתי נידרש לעבור אותו?
ניתוח בלוטת הרוק – מה זה ומתי נידרש לעבור אותו?
אהבתם את הכתבה? שתפו אותה עם החברים והמשפחה שלכם על מנת שגם הם ישמרו על אורח חיים בריא.

   שירותי רפואה פרטיים VIP

   הכוונה רפואית אישיתי מהמומחים המובילים בישראל בשת״פ עם מד פלוס - קביעת תור מהיר לרופאים באופן פרטי, ליווי סיעודי, מעבדה עד הבית, משלוח תרופות באופן מהיר עד הבית ועוד..

   שירותי רפואה פרטיים VIP

   הכוונה רפואית מקצועית ואישית מהשורה הראשונה דרך מד +. קביעת תור מהיר לרופאים באופן פרטי, ליווי סיעודי, שירותי מעבדה ומשלוח תרופות ועוד.

   מד+ שירותי רפואה מתקדמים

   אם הבעיה הרפואית שלכם לא סובלת דיחוי, ניתן לפנות למוקד עוד היום!
   מספר טלפון 054-589-5299 או שלחו הודעת בוואטסאפ.

   מלאו את הטופס:

   מדפלוס (MedPlus)
   Logo