אורתודנט – איך הוא יכול לעזור לנו וכיצד בוחרים בצורה נכונה

2023-10-09

רפואת שיניים, בדומה לענפים אחרים בעולם הרפואה, מתחלקת לתחומים שונים שכל אחד מהם דורש התמחות ספציפית. אחת ההתמחויות המשמעותיות והנרחבות ביותר היא אורתודנטיה. תחום זה מתייחס בעיקרון להיבטים שונים בתפקוד ומראה השיניים, כשהבסיס הוא תיקון פגמים בסגירת הפה ובאופן בו אנחנו יכולים להשתמש בלסתות שלנו, וכן בתיקון פגמים אסתטיים.

מה זה מומחה לאורתודונטיה

איך מומחה אורתודנט יכול לעזור לכם להשיג את החיוך המושלם?

דוקטור יואב שפינקו, מומחה לאורתודונטיה וחבר באגודת האורתודנטית הישראלי, מסביר בסרטון על חשיבותו של מומחה אורתודנט בתהליך השיניים השונים. בסוף הסרטון תמצאו מספר טיפים איך למצוא אם הרופא הכן מומחה


אורתודנטיה עוסקת בראש ובראשונה בכל מה שקשור לתיקון יישור שיניים. כלומר, לייצר מצב בו השיניים שלנו ישרות, חלקות, מונחות זו לצד זו בצורה נכונה, באופן שגם יאפשר לנו ללעוס כמו שצריך וכן ליהנות ממראה אסתטי יפה ומרשים. מעבר לכך, יישור שיניים בצורה נכונה ומקצועית, מאפשר לנו להימנע ממצבים של זיהומים שעלולים להתפתח במרווחי השיניים וכן מהצורך לעקור שיניים שצומחות לא נכון.

מי שאמון על טיפול זה הוא אורתודנט, מומחה ליישור שיניים ולסתות. לשם כך יש לסיים לימודי רפואת שיניים, לעבור תהליך התמחות באורתודנטיה ולאחר מכן לעבור מבחני הסמכה. רק אז אפשר להיות מוגדר בתור מומחה ליישור שיניים.

אילו מצבים מחייבים פניה לאורתודנט?

ישנם מספר מצבים בהם נרצה לפנות אל אורתודנט. בראש ובראשונה אם השיניים שלנו או של ילדנו צמחו לא נכון, ויש צורך בתהליך יישור שיניים.

בדרך כלל, אצל צעירים מתחילים בתהליך הטיפול בגיל ההתבגרות ולו מהסיבה שעד אז כל שיניי החלב נופלות וצומחות שיניים קבועות, אז אפשר לראות את אופי הצמיחה שלהן וניתן לטפל בו. אצל מבוגרים, התהליך יתבצע בשלב מאוחר יותר, כשהם ימצאו לנכון או כשזה יפריע להם מבחינה תפקודית.

שנית, אנחנו נפנה אל אורתודנט במקרי חירום, אם נניח עברנו תאונה, חבלה או כל דבר אחר, אשר גרם נזק למבנה הלסתות והשיניים ואז יש צורך לעבור תהליך טיפולי. ייתכן מאוד שתהליך זה ידרוש תוכנית טיפול שלמה המשלבת גם רופאים ואנשי מקצוע מענפים אחרים ברפואת שיניים.

איך אפשר לפנות אל אורתודנט וכיצד בוחרים רופא בצורה נכונה?

אנחנו יכולים למצוא מומחה ליישור שיניים דרך מקורות שונים, החל מקופת חולים, בתי חולים, או באופן פרטי. אנחנו יכולים לבדוק האם במרפאת שיניים בה אנחנו מטופלים באופן קבוע, ישנו אורתודנט שיכול לקבל אותנו. לעיתים המרפאה עצמה תפנה אותנו אל גורמים חיצוניים שיכולים לעזור לנו או תקרא להם לבצע טיפול משותף.

על מנת לבחור אורתודנט מומחה ליישור שיניים, עלינו לבחון איזה ניסיון יש לו בתחום, לקרוא ולשמוע המלצות וחוות דעת, לראות עבודות ישנות שהוא ביצע וכמובן רצוי מאוד להיפגש איתו ולשמוע ממנו מה הוא מציע לנו, תוכנית טיפול והצעת מחיר. כמו כן, מומלץ לבצע בדיקה באתר של איגוד האורתודנטיה הישראלי כדי לוודא שהרופא שמציג את עצמו בתור מומחה לאורתודונטיה אכן מחזיק ברישיון מומחה.

מאחר ומדובר בתהליך ממושך ולא חד פעמי, עלינו לעשות את הבחירה המדויקת עבורנו, מאחר והקשר בינינו לבינו יימשך זמן מה, ואנחנו צריכים להיות מסוגלים לתת בו אמון, שאכן הוא יספק טיפול ברמה גבוהה עם תוצאות משביעות רצון מבחינתנו.

אהבתם את הכתבה? שתפו אותה עם החברים והמשפחה שלכם על מנת שגם הם ישמרו על אורח חיים בריא.

   שירותי רפואה פרטיים VIP

   הכוונה רפואית אישיתי מהמומחים המובילים בישראל בשת״פ עם מד פלוס - קביעת תור מהיר לרופאים באופן פרטי, ליווי סיעודי, מעבדה עד הבית, משלוח תרופות באופן מהיר עד הבית ועוד..

   שירותי רפואה פרטיים VIP

   הכוונה רפואית מקצועית ואישית מהשורה הראשונה דרך מד +. קביעת תור מהיר לרופאים באופן פרטי, ליווי סיעודי, שירותי מעבדה ומשלוח תרופות ועוד.

   מד+ שירותי רפואה מתקדמים

   אם הבעיה הרפואית שלכם לא סובלת דיחוי, ניתן לפנות למוקד עוד היום!
   מספר טלפון 054-589-5299 או שלחו הודעת בוואטסאפ.

   מלאו את הטופס:

   מדפלוס (MedPlus)
   Logo