/
/
בדיקת MRI רצפת האגן

בדיקת MRI רצפת האגן

בדיקת MRI רצפת האגן ניתן לעשות היום במכון באופן פרטי. מדובר על מבדיקה חשובה לעין ערוך אשר תפקידה הוא לבחון את רצפת האגן ופי הטבעת, בחינת מבנה הסוגרים והשרירים ואבחון דופן הרקטום (החלחולת). בנוסף היא מסייעת בתכנון ניתוח של פיסטולה או אבצס פירינאליים, אבחון גידול ברקטום או גידול שהתפשט לרקטום או לפי הטבעת.

מדובר על בדיקת הדמיה ללא מרכיב חודרני בה ניתן להעריך כאמור את מבנה פי הטבעת ומקרים של פיסטולות או אבצסים המתמקמים בתעלות בין הרקטום לחללי המעי או לעור. או במקרה של גידולים כדי לבחון את מידת החדירה וההתפשטות שלהם כדי להחליט על מדיניות טיפולית.

MRI של רצפת האגן מתבצעת גם עקב הפרעה במערכת הרבייה, השתן ובמערכת העיכול. תחום זה דורש הסתכלות רב מערכתית והבנת התפקוד ההדדי של איברי האגן.

זימון תור מהיר באופן פרטי

להזמנת בדיקת MRI של רצפת האגן  עוד היום, פשוט התקשרו למספר 03-772-42-73 או שלחו הודעת בוואטסאפ.

מלאו את הטופס:

בחינת שלפוחית השתן והנרתיק –  MRI של רצפת האגן

כ-50% נשים עלולות לחוות בעיות של רצפת האגן כמו: צניחת רחם, דליפת שתן, צניחת נרתיק, תחושת דחיפות במתן שתן, הפרעות בתפקוד הנרתיק, אצירת שתן, הפרעה ביציאות ועוד.

בדיקת MRI של רצפת האגן מאפשרת לבחון גם את השרירים והסוגרים האחראיים על הפעילות התקינה של שלפוחית השתן והנרתיק, ולבחון דרכים לטיפול בנשים אלה.

בשנים האחרונות התפתחו טכניקות רבות המתאימות לנשים בגילאים שונים, כדי לאפשר להן ליהנות מאיכות חיים ועצמאות. הם כוללים שיטות שמרניות, ניתוחים לפרוסקופים ורובוטיים לצד פיזיותרפיה לשיקום רצפת האגן, טיפולים תרופתיים והזרקות מקומיות נגד כאבי אגן.

האגן הוא איבר מורכב אשר ממוקמים בו בצפיפות איברים פנימיים, וכל התערבות כירורגית בו דורשת הבנה ומקצועיות גדולים ובחינת ההשפעה של כל פעולה או התערבות על איברים אחרים. לרוב מתקיים שיתוף פעולה בין אורולוגים לאורוגניקולוגים וכירורגיים קולורקטליים  בניתוחים גניקולוגים כמו ניתוח קיסרי ולידות.

צניחת רחם או רצפת האגן

נשים רבות כאמור סובלות מצניחה של איברי רצפת האגן או צניחת רחם. התוצאה של ההפרעות הללו יכולה להיות בין השאר: שלפוחית פעילה, דליפת שתן, זיהומים בדרכי השתן, דימומים, כאבים, ציסטות, מאמץ או לחץ בהתרוקנות ועוד.

MRI של רצפת האגן בוחנת מצב של צניחת רחם, וזו מתרחשת כאשר התמיכה באיברי האגן נחלשת. הרחם צונח אל הנרתיק ולעתים גם מחוצה לו. זהו תהליך המתרחש בהדרגה או מתקיים בבת אחת. הוא לא מאפיין רק נשים מבוגרות או בגילה מעבר אלא שגם צעירות עלולות לסבול מהתוצאה וגם לאחר לידה.

גם לתורשה ולגנטיקה יש השפעה ויש נשים אשר סובלות מחולשה ברקמות החיבור של האיברים בכל הגוף ובפרט ברחם. כאשר יש היסטוריה משפחתית, יש סיכוי גדול שנשים נוספות במשפחה יסבלו מכך.

צניחת רחם הנה בלתי הפיכה ולנשים הסובלות מכך יוצעו טיפולים המותאמים לדרגת החומרה כמו טיפול שמרני, ניתוחי, פיזיותרפיה ועוד.

זיהום חריף בדרכי השתן

בדיקת MRI של רצפת האגן נעשית גם במקרים של זיהום בדרכי השתן לו יש תסמינים כמו: תדירות במתן שתן, צריבה, קושי להתאפק, כאבים בבטן התחתונה, שתן עכור ולעתים אף דמי.

במקרים של דלקות וזיהומים חוזרים ונשנים, יש לבצע בירור אורולוגי לבחינת תפקוד או מבנה וכדי לשלול חסימות במערכת השתן, אבנים, היצרות שופכן, העלולים להוות סיבה להישנותם.

הידעתם שאולי מגיע לכם החזר כספי עד 70 אחוז מעלות הבדיקה MRI של רצפת האגן  באופן פרטי תוך 24 שעות בהתאם לפוליסת הביטוח בריאות שיש ברשותכם!
בנוסף לבדיקת MRI של רצפת האגן , ניתן לעשות מגוון בדיקות דימות אחרות, כולל שירות הזמנת תורים דחופים, כך שתוכלו לבצע את כל הבדיקות שלכם במהירות.

תוכן עניינים

מוקד זימון תורים דחוף ל-MRI של רצפת האגן  באופן פרטי

שירותי רפואה פרטיים VIP

הכוונה רפואית אישיתי מהמומחים המובילים בישראל בשת״פ עם מד פלוס - קביעת תור מהיר לרופאים באופן פרטי, ליווי סיעודי, מעבדה עד הבית, משלוח תרופות באופן מהיר עד הבית ועוד..

שירותי רפואה פרטיים VIP

הכוונה רפואית מקצועית ואישית מהשורה הראשונה דרך מד +. קביעת תור מהיר לרופאים באופן פרטי, ליווי סיעודי, שירותי מעבדה ומשלוח תרופות ועוד.

מד+ שירותי רפואה מתקדמים

אם הבעיה הרפואית שלכם לא סובלת דיחוי, ניתן לפנות למוקד עוד היום!
מספר טלפון 054-589-5299 או שלחו הודעת בוואטסאפ.

מלאו את הטופס:

מדפלוס (MedPlus)
Logo