/
/
MRI/MRE המעי הדק: קריטית לאבחון מחלות מעי!

MRI/MRE המעי הדק: קריטית לאבחון מחלות מעי!

MRI  של המעי הדק  (MRE\MRI-Enterography)  הנה בדיקה חשובה ולעתים דחופה, וניתן גם לעשותה באופן פרטי. ידוע הוא כי זמן ההמתנה לתור בדיקות MRI בכללותן אורך זמן רב, ומשום כך רבים בוחרים לא לקחת סיכון ולבצע את הבדיקה במכון פרטי בנוחות המרבית ובזמן שלהם. חשוב מאוד לעשות זאת בעיקר אם קיימים סימפטומים המעידים על תפקוד לקוי של מערכת העיכול.

המטרה המרכזית של הבדיקה היא להדגים את המעי הדק. באמצעותה ניתן להציג את כל חלל הבטן תוך התמקדות במעי הדק.

יש חשיבות קריטית לערוך את הבדיקה אצל רופא מומחה בתחומו ובמכון פרטי מומלץ, משום שהיא אמורה לזהות מחלות מעי דלקתיות , נגעים, דימום או גידולים ולדיוק והזיהוי הנכון, חשיבות קריטית להצלת חיי אדם.

מהי מטרת בדיקת MRI של המעי הדק?

MRI של המעי הדק הנה בדיקה המתבצעת באזור הבטן אשר מטרתה לסקור ולבדוק את המעי הדק לכל אורכו. המעי הדק הנו צינור מפותל שאורכו 6-8 מטרים והוא מתפרש על פני חלקי הבטן.  הוא אחראי על עיכול וספיגת המזון אל מערכת הנימים והדם. אלה הם תפקידים אשר חיוניים והכרחיים לתקינות ושמירה סדירה על מערכת העיכול. הפרעות במעי הדק, עלולות להסתבך ולשבש את השגרה. להיות מלוות בכאבים, אי-נוחות ועד חוסר תפקוד.

MRI של המעי הדק יכולה לזהות מחלות מעי כמו קוליטיס, קרוהן ומחלות דלקתיות נוספות וכן לבחון את השפעתן על איברים אחרים בגוף. היא יכולה לזהות אזורים בהם קיים דימום, אבנורמליות ווקסקולרית, בלוטות המתפתחות לאורך המעי ואף גידולים סרטניים.

מדובר על בדיקת דימות אשר נעשית באמצעות מכשיר משוכלל. היא מסוגלת לבחון, להעריך ולחשוף כל תהליך או מחלה במעי הדק באמצעות מיפוי מדויק של כל איברי הבטן.

זימון תור מהיר באופן פרטי

להזמנת בדיקת MRI המעי הדק עוד היום, פשוט התקשרו למספר 03-772-42-73 או שלחו הודעת בוואטסאפ.

מלאו את הטופס:

מחלות או נגעים שניתן לגלות בבדיקה?

MRI של המעי הדק הנה בדיקה קריטית וחשובה למחלות שונות, ומוטב לעשותה במכון פרטי, מבלי להמתין לתור זמן רב. גילוי מוקדם של גידולים, מחלות מעי או נגעים הוא קריטי לא רק במניעת החמרת המצב אלא אף מציל חיי אדם.

היא חייבת להתבצע בשלב מוקדם כדי שניתן יהיה לטפל בבעיה במהירות הדרושה כדי למנוע סבל ואף סיבוכים מיותרים וחמורים.

  • בדיקת MRI של המעי הדק, מסייעת לאבחון והערכת קיומם של נגעים במעי הדק.
  • באמצעות הבדיקה ניתן לאבחן מחלות מעי דלקתיות כמו קוליטיס כיבית או קרוהן.
  • גילוי ואבחון מיקום של גידולים.
  • גילוי מקורו של דימום.
  • גילוי מיקום אבנורמליות ווסקולרית.
  • בלוטות המתפתחות לאורך המעי הדק.

בדיקת MRI של המעי הדק באופן פרטי- ומצילים חיים!

בדיקת MRI של המעי הדק מאבחנת גידולים סרטניים. זיהוי של גידול בשלב מוקדם, מציל חיים. ככל שהוא יאובחן ויתגלה במהירות, כך ניתן יהיה לטפל בו מידית ולמנוע ממנו אף להתפשט.

המעי הדק מתפרש על פני 75% ממערכת העיכול. הוא ממוקדם בין המעי הגס והקיבה ומחולק לשלושה חלקים: התריסריון, המעי הריק והמעי העקום.

5% מכלל הסוגים של סרטן המעי עלולים לפגוע בו.

במצב של שיבוש במערכת העיכול, כאבי בטן, דימומים ועוד, מומלץ לפנות לרופא מידית. או צרו עם המוקד לבדיקת MRI של המעי הדק באופן פרטי בליווי רופא בכיר.

הידעתם שאולי מגיע לכם החזר כספי עד 70 אחוז מעלות הבדיקה MRI המעי הדק באופן פרטי תוך 24 שעות בהתאם לפוליסת הביטוח בריאות שיש ברשותכם!

תשובות לשאלות נפוצות

האורך של המעי הדק הוא כ 5–8 מטרים בממוצע ומשתנה בהתאם למין וגיל. נהוג לחלקו לשלושה חלקים: התריסריון, המעי הריק והמעי העקום
  1. התריסריון – האיבר נחשב קקטע הקצר ביותר במערכת של המעי הדק, ואורכו כ-25 סנטימטרים. האיבר מקבל את המזון מהקיבה, וזה המקום שבו מתרחש עיקר תהליך עיכול המזון באופן הכימי, באמצעות אנזימים מהלבלב, מהכבד ומכיס המרה.
  2. המעי הריק (ידוע גם בשם ג'ג'ונום, בלועזית Jejunum) – נחשב לקטע הארוך ביותר, ומגיע לכ-3 מטרים לאורך בממוצע. האיבר אחראי על ספיגת רוב המרכיבים המזינים מהמזון, כולל חלבונים, פחמימות ושומנים. המעי העקום – מגיע לאורך של 2 -4 מטרים בבמוצע. אחראי על ספיגת מים, ויטמינים כמו B12 ומלחי מרה מהמזון.
בנוסף לבדיקת MRI המעי הדק, ניתן לעשות מגוון בדיקות דימות אחרות, כולל שירות הזמנת תורים דחופים, כך שתוכלו לבצע את כל הבדיקות שלכם במהירות.

תוכן עניינים

מוקד זימון תורים דחוף ל-MRI המעי הדק באופן פרטי

שירותי רפואה פרטיים VIP

הכוונה רפואית אישיתי מהמומחים המובילים בישראל בשת״פ עם מד פלוס - קביעת תור מהיר לרופאים באופן פרטי, ליווי סיעודי, מעבדה עד הבית, משלוח תרופות באופן מהיר עד הבית ועוד..

שירותי רפואה פרטיים VIP

הכוונה רפואית מקצועית ואישית מהשורה הראשונה דרך מד +. קביעת תור מהיר לרופאים באופן פרטי, ליווי סיעודי, שירותי מעבדה ומשלוח תרופות ועוד.

מד+ שירותי רפואה מתקדמים

אם הבעיה הרפואית שלכם לא סובלת דיחוי, ניתן לפנות למוקד עוד היום!
מספר טלפון 054-589-5299 או שלחו הודעת בוואטסאפ.

מלאו את הטופס:

מדפלוס (MedPlus)
Logo