ספר ״חיים בריאים כהלכה״ – מדריך לרפואה מונעת מבוסס על הרמב"ם

2023-11-28

ספרו ״חיים בריאים כהלכה״ מאת הרב יחזקאל אסחייק הוא מדריך לרפואה מונעת מבוסס על הרמב"ם בשילוב הרפואה המודרנית ומהתבוננות בבריאה. חלקו מדריך לרפואה מונעת באמצעות התזונה. וחלקו מדריך לרפואה מונעת באמצעות שימוש מושכל של הרפואה המודרנית. השילוב של שניהם מביא את האדם לשיפור מדהים במצבו הבריאותי. ההדרכה לתזונה עומדת על שלושה יסודות: מים בכמות הנכונה, הרחקת המזיקים שזה דבר הגיוני ביותר, ועיכול נכון. אין צורך להוציא כספים על שום תוספים.

על מה מבוסס הספר ״חיים בריאים כהלכה״

ההדרכה על פי הרפואה המודרנית מבוססת על ניצול כל הכלים הרפואיים שקיימים כיום בכדי להכיר את גופנו מבפנים באמצעות כל הבדיקות שניתן לבצע כיום בכדי להקדים ולמנוע מחלות. כל ההדרכה שבספר באה בליווי הסבר הגיוני משכנע המבוסס על דברי הרמב"ם ועל חשיבה הגיונית ומביאה לתוצאות מדהימות של שיפור בריאותי.

למי הספר מתאים?

ההדרכות שבספר מתאימות לכל איש ואשה קטן וגדול בכל גיל ובכל מצב ומדריכות כמעט את כל הדברים המקיפים את האדם במשך ימי חייו.

ההסברים מגיעים לידי כך שאפילו ילדים בני שנתיים ומעלה מקפידים על כללי הספר שמוסברים להם בליווי הדוגמא האישית של ההורים. כשברא הקדוש ברוך הוא את אדם הראשון אמר לו ראה מעשי כמה נאים ומשובחים, מה אני מבקש ממך, תן דעתך שלא תקלקל… כל מה שעלינו לעשות הוא לא לקלקל ולנהוג בחכמה.

הקריאה בספר הביאה עשרות אלפי אנשים צעירים ומבוגרים להשתכנע ולהפנים את הדברים ליישם אותם כחלק מדפוסי החיים שלהם. אחד הדברים המדהימים זהו הרעיון של קופסת ההתגברות. ההסבר על המזיקים שלאחר קריאת ההסברים והבנת הדברים אדם יכול  לסגל לו אורח חיים שהוא חשב שאף פעם לא יוכל לנהוג כך ואילו לאחר קריאת הספר הוא נוהג לפי הכללים ושמח ורק מודה לבורא עולם על המתנה הגדולה.

דוגמאות מכתבי אנשים אשר קראו את הספר

להלן 3 מכתבים מתוך עשרות רבות של מכתבי אנשים שחשו מחוייבים להביע את רגשי תודתם באמצעות מכתב, דבר שכידוע לא נעשה כל כך בקלות לכתוב מכתב תודה למחבר  על קריאת ספרו ואילו כאן הרגשת הכרת התודה לא נרגעה עד לכתיבת מכתב תודה על התועלת הרבה שקיבלו מהספר. מצורף דוגמית של מכתבי קוראים.

אין שום צורך להוציא כספים לא על מוצרים ולא על תשלום למחבר על הדרכתו שניתנת בחפץ לב לכל פונה טלפונית או במייל מכל מקום שהוא תוך כדי שהוא חוזר ואומר כי הספר הוא מתנה משמים והוא רק שליח להביא לציבור את הדברים.

למרות שהספר רב מכר, ומחירו לצרכן 20 שקלים ונניתן להשיגו בכל חנויות ספר קודש ובמכירה השבועית בבתי כנסיות. ספרו הנוסף של המחבר הוא ״חיים ללא עישון״ אבל עליו נדבר בפעם אחרת.

מכתב ראשון

בס"ד. שלום כבוד הרב, רציתי להודות מקרב לב על הספר חיים בריאים כהלכה שפשוט שינה לי את החיים לגמרי, אני בחורה בת 21 מילדותי סבלתי כל תקופה מהקאות וסחרחורות וכשגדלתי הפסקתי להקיא אבל היו לי התקפי סחרחורות קשים מאוד אמנם לא ברמה של עילפון אבל כן ברמה שבקושי אפשרה לי ללכת ברחוב, הורי שיחיו לקחו אותי להרבה רופאים ,עשו לי הרבה בדיקות מקיפות בתל השומר אבל לא יצא כלום, הרופאים לא מצאו את הסיבה לכך וממילא לא הייתה להם תרופה לתת לי, לפני כחצי שנה כשהייתי שוב אצל רופאה אמרתי לה עם דמעות בעיניים אין שום תרופה שאיכשהו תוכל להקל עלי מהסחרחורות היה לי פחד נוראי שאלך לפגישה עם בחור ופתאום אתחיל להסתחרר (נראה לי שרק הפחד מהשידוכים רק החמיר את המצב) והרופאה אמרה לי צר לי אין לזה שום תרופה!

עד שהגעתי לספר הזה קראתי והחלטתי שאני משנה את אורח חיי מהקצה אל קצה אמנם לרגע לא חשבתי שזה יעזור לסחרחורות קיוויתי שזה יעזור לבעיית העצירות שסבלתי ממנה גם כן..(מיותר לומר שהבעיה נפתרה לחלוטין).

הכנתי לעצמי קופסת ההתגברות, כן! כמה שזה מגוחך לגיל שלי אבל זה עזר לי מאוד וכל שוקולד/ממתק שקיבלתי שמתי בפנים וזה מילא אותי בסיפוק, אני חייבת לציין פרט חשוב לפני שהתחלתי עם הספר הזה הייתי אצל דיאטנית מטעם הקופ"ח שקצת הועילה לי אבל לא הרבה בכלל, ולכן לרגע לא חלמתי שהספר יציל אותי מהסחרחורות!  בקיצור כיום לאחר 4 חודשים של התמדה ביישום הכתוב אני יכולה לספר שלא קיבלתי שום התקף של סחרחורות!!!!!!!!

מתחשק לי ללכת לתל השומר ולצעוק לכל הרופאים אמרתם לי שאין תרופה , הנה הספר הזה היה התרופה שלי, זה פשוט הציל את חיי ושינה אותי לחלוטין בכל המישורים, פתאום אני מרגישה שנהייתי בחורה חזקה ובריאה נהיה לי יותר מצב רוח טוב, אמנם לא הצלחתי לרדת במשקל להפך עליתי 1.5 ק"ג (אני 1.64 שקלתי 57 ק"ג כיום 58.5 ק"ג) אני במשקל תקין לחלוטין ב"ה סתם רציתי לרדת קצת (שידוכים..) אבל משום מה פתאום כולם החמיאו לי שרזיתי למרות שבמשקל זה לא (כנראה שעליתי במסת השריר).

עכשיו אני כבר לא מפחדת ללכת לפגישות אני מרגישה שב"ה יש לי את הכוחות להקים בית בישראל, והכל זה בזכות הספר הזה, אני פשוט עם דמעות בעיניים שאני כותבת את זה, אם הייתה לי יותר אפשרות כלכלית הייתי רוצה לשלם לכבוד הרב אבל לצערי לא בורכנו בממון אז אני פשוט מתפללת שאלוקים שבשמים ישלם שכרכם הטוב. תודה תודה תודה (זו פשוט המילה היחידה שיש לי לומר).

מכתב מספר 2

רציתי להודות לך מעומק הלב על הספר שכתבת ועל העצות שאתה נותן לי בטלפון. בגיל 17 שקלתי מעל 100 קילו ואחרי שקראתי את ספרך ירדתי בהדרגה יותר משלושים קילו, אני שומר על משקל תקין, היום אני בן 33 ואני שוקל 70 קילו. כמובן שיש לזה משמעות אדירה לאיכות החיים שלי…

מכתב מספר 3

ביתי ז. בת ה – 16.5 התחילה מעצמה לשמור יותר על הבריאות: קמח מלא, להמנע מדברים שגורמים עצירות (אפילו לא ידעתי שהיא סובלת מזה) פחות סוכרים. שתיה לפי המינון והסדרים שנצרך, ועוד. לאט לאט – בזכותה – התחלתי גם אני, ובעקבותי עוד ילדים להקפיד על שתיה נכונה (נפיחות הבטן שלי שעבדתי עליה כ"כ הרבה בהתעמלות ולא ירדה אף פעם – ירדה תוך זמן קצר, לשמחתי) וכן התחלנו להשתדל ללעוס טוב יותר, לקנות יותר קמחים מלאים / לשלב חצי קמח מלא. וכמובן – מפחיתים סוכר בהחלט. (עדיין קשה להמנע לגמרי אבל מפחיתים הרבה. מצו"ב תמונות של חלק קטן מקופסאות ההתגברות שהילדים אספו בתקופת החגים) אנחנו מרגישים איכות חיים הרבה יותר טובה! לביתי ז. יש שיפור משמעותי בתפקודים שונים בגוף, ואני אישית – אינני זקוקה כבר לשינת צהרים כלל. (ישנה מספיק בלילות).

יצירת קשר עם הרב יחזקאל אסחייק

אהבתם את הכתבה? שתפו אותה עם החברים והמשפחה שלכם על מנת שגם הם ישמרו על אורח חיים בריא.

2 Comments
 1. Reply
  מטפלת רגשית 2023-12-17 at 23:04

  האם אפשר לשאול אתכם שאלות בעניני בריאות?
  תודה.

  • שלום רב,
   את יכולה לשאול בשמחה או לכתוב לנו למייל דרך דף ״צור קשר״.

  השאירו תגובה

  שירותי רפואה פרטיים VIP

  הכוונה רפואית אישיתי מהמומחים המובילים בישראל בשת״פ עם מד פלוס - קביעת תור מהיר לרופאים באופן פרטי, ליווי סיעודי, מעבדה עד הבית, משלוח תרופות באופן מהיר עד הבית ועוד..

  שירותי רפואה פרטיים VIP

  הכוונה רפואית מקצועית ואישית מהשורה הראשונה דרך מד +. קביעת תור מהיר לרופאים באופן פרטי, ליווי סיעודי, שירותי מעבדה ומשלוח תרופות ועוד.

  נקו רעלים והפחיתו סיכון למחלות עם ערכת וולנס פלוס! ערכה זו מכילה את כל מה שצריך כדי לנקות את גופכם מרעלים ולהפחית את הסיכון למחלות.

  מד+ שירותי רפואה מתקדמים

  אם הבעיה הרפואית שלכם לא סובלת דיחוי, ניתן לפנות למוקד עוד היום!
  מספר טלפון 054-589-5299 או שלחו הודעת בוואטסאפ.

  מלאו את הטופס:

  מדפלוס (MedPlus)
  Logo