פונדקאות בארצות הברית

2023-03-23

פונדקאות בארצות הברית הפכה בשנים האחרונות לאחד הפתרונות המובילים עבור זוגות, בעיקר זוגות השייכים לקהילה ההומו-לסבית, המעוניינים לזכות בילד משלהם. הסיבה לכך היא שבארצות הברית מותרת יצירת עובר מביצית שמגיעה בתרומה, בין אם דרך האם הפונדקאית עצמה או באמצעות תרומת ביצית מאם לפי בחירת ההורים.

תהליך פונדקאות בארצות הברית

זוגות שמעוניינים בתהליך פונדקאות בארצות הברית יכולים לבחור בשתי דרכים בולטות: –יצירת עובר מחוץ לארצות הברית והעברתו לאם פונדקאית בארצות הברית או שימוש בביצית של אם אמריקנית בתרומת ביצית, הפרייה בארצות הברית והשתלה ברחמה של אם פונדקאית אמריקאית.

אם מרבית האימהות הפונדקאיות האמריקאיות הן סטודנטיות וצעירות, אימהות ורווקות, שעברו מלאכת סינון של ארגוני התיווך ונמצאו כשירות ובריאות לנשיאת עובר ולעבור את התהליך באופן כללי. התשלום לאם פונדקאית בארצות הברית הוא גבוה יחסית מזה שמשלמים בהודו ובמדינות אחרות.

בשני התהליכים נעזרים ההורים בארגוני פונדקאות או משפחות חלופיות, במרפאות להפרייה שמסייעות בתהליך הפונדקאות וכדומה.

שיטה הראשונה

התהליך בשיטה הראשונה מתרחש כאשר למעשה ההורים בוחרים קודם כל אם פונדקאית. הבחירה של האם נעשית דרך הסוכנויות המתווכות בין ההורים המיועדים ובין האם הפונדקאית. לאחר מכן נחתם חוזה בין בני הזוג ובין האם הפונדקאית בו מוסדרים כל הסעיפים – מהתוקף המשפטי ומעמד הילד ועד לתהליך ההפרייה, מעקב ההריון וכמובן התשלום לאם הפונדקאית.

לאחר חתימת ההסכם מתחילים הצדדים בהכנות לקראת ההפרייה. בשיטה הראשונה זרע של האב מושתל בביצית של האם הביולוגית או בביצית מתרומה, לפי אופי הזוגיות בין ההורים ולפי מצבה הבריאותי של האם הביולוגית, אם ישנה כזו. ישנם ארגוני תמיכה המסתייעים במרפאות בהודו שם נוצר למעשה העובר בתהליך של הפרייה מלאכותית. לאחר מכן מועבר העובר לארצות הברית ומושתל ברחמה של האם הפונדקאית. במהלך ההריון יכולים ההורים לבקר את האם הפונדקאית, לעקוב ולשמור על קשר וכמובן מגיעים לארצות הברית לקראת מועד הלידה כדי לקבל לידיהם את התינוקות.

שיטה השנייה

מתבצע כל התהליך בארצות הברית דרך מרפאות פוריות וגניקולוגיה בארצות הברית עצמה. במסגרת תהליך זה מועבר הזרע מהאב בישראל לארצות הברית בהקפאה במיכלי חנקן נוזלי (כך גם בשיטה הראשונה, מועבר הזרע להודו). לאחר קבלת הזרע בארצות הברית מתבצע תהליך של הפריית מבחנה ולאחר מכן מושתל העובר ברחמה של האם.

לסיכום

בשתי השיטות ישנם מקרים בהם מעדיפים ההורים המיועדים להשתיל מספר עוברים או לחילופין מקפיאים עוברים למקרה בו האם הפונדקאית לא תיכנס להריון. זוהי הסיבה שבמקרים רבים ההפריות וההריונות מסתיימים בלידות של תאומים ואפילו שלישיות.

לאחר כניסת האם הפונדקאית להריון מתבצע מעקב הריון רגיל. בתקופת הלידה יגיעו ההורים לארצות הברית וישהו שם מספר שבועות גם לאחר הלידה, כדי לסיים את התהליך המשפטי ואת רישום הילדים. במסגרת תהליך זה יתבצע תהליך צו הורות ורישום אזרחות בישראל לילדים ואימוץ של האב שאינו ביולוגי או של האם לקראת קבלת אזרחות בישראל.

רוצים לקבל יעוץ על תהליך פונדקאות בארצות הברית? השאירו פרטים ונחזור אליכם במהרה.

  אהבתם את הכתבה? שתפו אותה עם החברים והמשפחה שלכם על מנת שגם הם ישמרו על אורח חיים בריא.

    שירותי רפואה פרטיים VIP

    הכוונה רפואית אישיתי מהמומחים המובילים בישראל בשת״פ עם מד פלוס - קביעת תור מהיר לרופאים באופן פרטי, ליווי סיעודי, מעבדה עד הבית, משלוח תרופות באופן מהיר עד הבית ועוד..

    שירותי רפואה פרטיים VIP

    הכוונה רפואית מקצועית ואישית מהשורה הראשונה דרך מד +. קביעת תור מהיר לרופאים באופן פרטי, ליווי סיעודי, שירותי מעבדה ומשלוח תרופות ועוד.

    מד+ שירותי רפואה מתקדמים

    אם הבעיה הרפואית שלכם לא סובלת דיחוי, ניתן לפנות למוקד עוד היום!
    מספר טלפון 054-589-5299 או שלחו הודעת בוואטסאפ.

    מלאו את הטופס:

    מדפלוס (MedPlus)
    Logo