/
פונדקאות

פונדקאות בישראל ובחו"ל

נושא הפונדקאות עולה על הפרק יותר ויותר בשנים האחרונות בגלל העובדה שהמבנה המשפחתי הוא כבר לא המבנה הקלאסי של אמא, אבא וילדים. יותר ויותר זוגות חד מיניים מחפשים פונדקאית שתוכל לסייע להם להגיע ולהגשים את חלום ההורות.

בנוסף, נעזרים בפונדקאית גם זוגות רבים שסובלים מבעיות פוריות. התהליך הלא פשוט של פונדקאות מחייב כל זוג וכל אדם שרוצה להיעזר בפונדקאית לצבור ידע והכרות קרובה ורחבה עם הנושא. באתר זה ריכזנו עבורכם מידע רב בנושא הפונדקאות בארץ ובעולם שיוכל לסייע לכם לקבל את התמונה המלאה.

תהליך בחירת אם פונדקאית

בחירת פונדקאית היא שלב לא פשוט בתוך תהליך הפונדקאות. הקשר עם האם הפונדקאית, אופייה, מצבה הבריאותי והנפשי ועוד גורמים שונים שמשפיעים על הבחירה. בחירת הפונדקאית לא נעשית באופן ישיר אלא דרך ארגונים שונים, אתרי אינטרנט ומקורות נוספים שיכולים לעזור לכם.

קשיים הצפויים בתחום הפונדקאות

חשוב להכיר מראש את הקשיים ואת המצבים הבעייתיים שיכולים להתעורר תוך כדי התהליך. מקושי בריאותי של הפונדקאית להיכנס להריון, דרך הקשיים בשאיבת ביציות להפרייה חוץ גופית, בחירת הפונדקאית המתאימה, תשלום והשגת המימון לתהליך, תמיכה פסיכולוגית ומשפטית, עריכת חוזה ועוד. בנוסף, ישנם קשיים פיזיים ומנטליים ברורים שמשפיעים על ההורים לעתיד, על האם הפונדקאית ולעיתים גם על הסביבה הקרובה. חשוב להכיר את הקשיים האלו ולהיות מוכנים להם ככל הניתן.

טווחי הזמן בנושא פונדקאות

לפני הכניסה לתהליך הפונדקאות חשוב שבני הזוג ידאו שמדובר בתקופה לא קלה. לצד תקופת ההמתנה הבסיסית של תשעה חודשי ההריון עד לקבלת התינוק, ישנו תהליך בירוקרטי לא פשוט שיכול להימשך חודשים ואפילו שנים.

מעמד הילד ורישום בישראל

לאחר תהליך הפונדקאות, השלב האחרון הוא כמובן רישום הילד ברשויות המדינה. משרד הפנים קבע תנאים בסיסיים לרישום ילדים שנולדו לאם פונדקאית בארץ ובחו"ל וכדאי ללמוד ולהכיר את התנאים האלו לפני שאתם בוחרים את הליך הפונדקאות המתאים לכם.

פונדקאות בחו"ל

מארצות הברית ועד אוקראינה: ישראלים רבים פונים כיום לביצוע תהליך פונדקאות בחו"ל. להחלטה זו יש השלכות שונות, ביניהן השלכות פורמליות של התמודדות מול הרשויות, כמו גם חוסר שליטה על שלבים מסוימים בתהליך וקושי לפקח על תהליך ההריון מרחוק. אם אתם חושבים לבצע הליך של פונדקאות בחו"ל, חשוב שתכירו את החוקים במדינות השונות ותלמדו איך אפשר לבצע את התהליך בצורה החלקה ביותר.

פונדקאות בישראל

גם תהליך הפונדקאות בישראל הוא לא תהליך קל וחשוב שנלמד מראש את כל התהליכים הפנימיים, הבירוקרטיים והרפואיים שכרוכים בכך. באתר תמצאו מידע רב על פונדקאות בישראל – מתהליך הפנייה הראשוני להריון באמצעות פונדקאית דרך ההליך המשפטי הדרוש, בחירת הפונדקאית ועד לרישום הילד במשרד הפנים.

חוקים והגבלות

תהליך הפונדקאות הוא תהליך דורשני – הוא דורש כוח מנטלי, דרישות פיזיות בסיסיות, שיקול דעת, מוכנות לקבלת החלטות חשובות והרבה אומץ לב ואורך רוח. אתר זה יעזור לכם לקבל את כל המידע על נושא הפונדקאות בישראל ומחוצה לה ולהתחיל את התהליך עם הידע הבסיסי הדרוש לכם.

מאמרים נוספים:

שירותי רפואה פרטיים VIP

הכוונה רפואית אישיתי מהמומחים המובילים בישראל בשת״פ עם מד פלוס - קביעת תור מהיר לרופאים באופן פרטי, ליווי סיעודי, מעבדה עד הבית, משלוח תרופות באופן מהיר עד הבית ועוד..

שירותי רפואה פרטיים VIP

הכוונה רפואית מקצועית ואישית מהשורה הראשונה דרך מד +. קביעת תור מהיר לרופאים באופן פרטי, ליווי סיעודי, שירותי מעבדה ומשלוח תרופות ועוד.

זקוקים לבדיקה רפואית או רופא דחוף?

דרכנו ניתן להזמין רופא פרטי או בדיקה רפואית מהיום למחר ואף באופן מיידי! בנוסף תוכלו לקבל החזר עד 85% מחברת הביטוח הפרטית שלכם.

מד+ שירותי רפואה מתקדמים

אם הבעיה הרפואית שלכם לא סובלת דיחוי, ניתן לפנות למוקד עוד היום!
מספר טלפון 054-589-5299 או שלחו הודעת בוואטסאפ.

מלאו את הטופס:

מדפלוס (MedPlus)
Logo